Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#321 2014-12-31 09:10:51

gosc

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Była wokanda na niej blacha-syn pisał odwołanie -znowu blacha -Jeśli o to chodzi Ci chodzi Gosiu

#322 2014-12-31 12:22:04

karolinaka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

To ja już nic nie rozumiem, drugi znajomy adwokat też mi powiedział, że mam liczyć od listopada... i bądź tu mądry człowieku

#323 2015-01-03 09:04:08

.....

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam, mam pytanie slyszalam ze jest cos takiego jak zazalenie od wokandy czy to jest zwykla apelacja?  Orietuje sie moze ktos jak to ma wygladac?  Do jakiego sadu ma byc skierowane , jak zatytuowane?  Bardzo prosze o odpowiedz. Zdaje sobie sprawe ze moglo to byc opisane gdzies wczesniej jednak z braku  dostepu do internetu i brakuczasu nie mam mozliwosci wszystkiego przeczytac

#324 2015-01-03 20:52:45

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

... przysługuje zażalenie na postanowienie w przedmiocie warunkowego zwolnienia i tak to trzeba zapewne zatytułować. Złożyć je może m.in. skazany, chyba do tego samego sądu okręgowego i podlega ono rozpoznaniu w terminie 14 dni. Wyglądać mniej więcej powinno tak z tego, co popatrzyłam w sieci, bo akurat my nie pisaliśmy:

Miejscowość, data
                                                                                  Do
                                                                                  Sądu Okręgowego w .........
                                                                                  Wydział ..................................
                                                                                  za pośrednictwem Sądu Okręgowego
                                                                                  Wydział Penitencjarny
                                                                                  w ................
Sygn. akt ............
Skazany:
Zam. w ................
ul. .......................

           Zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w ...................
     z dnia ................    w przedmiocie warunkowego zwolnienia

Na mocy art. 425 § 1 i 2 k.p.k. i art. 20 § 2 k.k.w. zaskarżam powyższe postanowienie
w całości.
Zarzucam ................
Podnosząc ten zarzut wnoszę o zmianę zaskarżonego postanowienia i udzielenie warunkowego zwolnienia z reszty kary.
                                             UZASADNIENIE
Postanowieniem z dnia ..... Sąd Okręgowy w ....... nie uwzględnił mojego wniosku
o udzielenie warunkowego przedterminowego zwolnienia w sprawie (tu sygnatura)
Sądu .... Uzasadniając rozstrzygnięcie Sąd wskazał....
Z zaskarżonym postanowieniem nie zgadzam się. ................. (itd. jakie okoliczności tu przemawiają)

                                                                                Podpis (skazanego)

Niestety pewności nie mam czy tak to wszystko powinno wyglądać, czy to "za pośrednictwem" też jest potrzebne jeśli to ten sam sąd i jaki jest wydział, do którego kieruje się odwołanie czy Penitencjarny czy Karny Odwoławczy... A przy zarzuceniu nie wiem co mam Ci wpisać, podobnie jak w uzasadnieniu, bo to wszystko zależy jak oni uzasadnili odmowę..
Może ktoś będzie znał odpowiedzi na te kwestie, których nie jestem pewna..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#325 2015-04-13 11:53:00

Iga

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Może musisz postarać się o dobrego adwokata, który pomoże ci napisać odpowiednio umotywowany wniosek? Słyszałam, że w takich sprawach można skorzystać z pomocy Wawrzyńca Chróścielewskiego. Ma kancelarię w Łodzi, ale obsługuje też ludzi poza Łodzią. I cieszy się dobrą opinią.

#326 2015-04-23 17:40:26

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam wszystkich , czy ktoś z was może orientuje się z warunkowym zwolnieniem po odbyciu połowy kary . Chodzi mi o AŚ Słuzewiec chcemy złożyć wniosek a słyszałam że ciężko jest tam o wokande

#327 2015-05-18 19:49:40

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Kochani potrzebuje pomocy. Chciałabym zapytać was o wpz z połowy kary . Maz ma dobre zachowanie , jest w AŚ Sluźewiec jak tam jest z wokanda czy sa szanse na wyjście po pierwszej , dodam że mamy adwokata ale czytając wpisy to niewiem czy nam coś to da. Proszę kogoś o napisanie jesli miał kogoś w AŚ slużewiec i też sie starał o wpz .

#328 2015-05-18 22:44:56

fundacjabracinocun

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-05-17
Posty: 4

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam,

Dobre zachowanie to jedno, prognoza kryminologiczno-społeczna to drugie. Zakład karny na podstawie zgromadzonych informacji o skazanym na końcu opinii o nim pisze jedno zdanie na temat prognozy kryminologiczno-społecznej. Jest ona albo negatywna, albo pozytywna i mało ma ona wspólnego z całą resztą opinii o skazanym. Jednostka penitencjarna w ten sposób określa czy skazany po opuszczeniu zakładu karnego będzie przestrzegał porządku prawnego czy nie. Czasami piszą np. pozytywną prognozę kryminologiczno-społeczną do przespustek, ale negatywną do warunkowego zwolnienia. Czy mąż korzysta z systemu przepustkowego, czy toczą się wobec niego inne postępowania karne ?
Obrońca  na posiedzeniu wygłosi standardową mowę popierając złożony przez siebie wniosek. Najważniejsze jednak będzie zdanie przedstawiciela jednostki i prokuratora. Chyba, że Pani adwokat zrobi "coś więcej" oprócz przyjścia na posiedzenie, to może wtedy do czegoś się przydać, w innym wypadku wyrzucenie pieniędzy w błoto. Polecam pisanie zażalenia od postanowienia sądu I instancji.


Fundacja Braci Nocuń
42-218 Częstochowa, ul. Okulickiego 17a / 24
www.fundacjabracinocun.prv.pl
fundacjabracinocun@o2.pl
Fundacja zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej oraz nadzorem nad przestrzeganiem praw osób pozbawionych wolności.

Offline

#329 2015-05-19 07:27:28

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Sylwia z pierwszej wszędzie jest ciężko wyjść.. choć zdarzają się wyjątki od reguły, ale radzę Ci lepiej się nie nastawiaj.. Adwokat też w tej sprawie akurat niewiele da, bo bardziej liczą się starania samego skazanego, jego warunki bytowe poza zk, niż piękne słowa jego obrońcy.. Poza dobrym zachowaniem, które niejako jest obowiązkiem skazanego, pracuje gdzieś (w zk, bądź na wolności), podejmuje się np. sprzątania na ternie zk, by dostać wniosek nagrodowy, uczy się, chodzi na przepustki, otrzymuje różne wnioski nagrodowe, bierze udział w wyjściach ko? Jak wygląda wywiad z domu, jest pozytywny? Mieszka w jakimś kryminogennym środowisku, czy raczej nie otacza się takimi znajomymi? Ma do wokandy zaświadczenie o możliwości podjęcia zatrudnienia zaraz po opuszczeniu jednostki?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#330 2015-05-19 07:45:34

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Męża wyrok to 8 miesięcy , siedzi od 17 lutego 2015 opinia kuratorska dobra nie pracuje  w zk . Ma zaświadczenie  od pracodawcy ze po wyjściu go zatrudni dalej jest pracownikiem firmy , dodam ze był jedynym zywicielem rodziny ja jestem bez pracy mamy dwie corki 8 i 11 lat

#331 2015-05-19 17:56:06

fundacjabracinocun

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-05-17
Posty: 4

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Życzę w takim razie powodzenia z całego serca. Wyrok niski więc nie powinno być problemów.


Fundacja Braci Nocuń
42-218 Częstochowa, ul. Okulickiego 17a / 24
www.fundacjabracinocun.prv.pl
fundacjabracinocun@o2.pl
Fundacja zajmuje się udzielaniem pomocy prawnej oraz nadzorem nad przestrzeganiem praw osób pozbawionych wolności.

Offline

#332 2015-05-19 21:43:24

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dziękuję ale tak bardzo się boję , kiedy staraliśmy die o sde nie dostał teraz staramy sid o wpz mamy adwokata który nie chce pieniędzy za poprowadzenie sprawy. Kochani czy jest szansa że dzieci będą miały tatę w domu 😟

#333 2015-05-20 06:51:33

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam kochani mąż dzisiaj ma komisje w zk tą ktora jest potrzebna do wpz , powiedzcie mi co tam będą oceniać jak wygląda twka komisja dodam ze jest na słuzewcu

#334 2015-05-22 20:19:43

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam. Kochani mam pytanie czy orientuje się ktoś z was który Sędzia penitencjarny jest w Areszcie Śledczym na Służewcu

#335 2015-05-26 08:40:41

Tola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-03
Posty: 106

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Nie chcę straszyć, ale u mojego w zk chłopakowi, który miał 8 miesięcy wyroku powiedzieli na wokandzie, że nie dadzą wpz bo za krótki ma wyrok (nie pytajcie o logiczność), dlatego lepiej się nie nastawiać, bo czasem po prostu  każdy powód jest dobry... Mimo wszystko życzę powodzenia


http://www.suwaczek.pl/cache/b667ac3dd6.png

"Czemu cię nie ma na odległość ręki?"

Offline

#336 2015-05-26 09:31:51

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dziękuję.  Mamy już ternin wokandy na 19 czerwca. Mam nadzieje że wyjdzie adwokat daje 70 %

#337 2015-05-27 07:37:33

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Może być tak, że nie puszczą, bo wyrok za krótki.. Jak ma powiedzieć jeszcze te 3 miesiące i mieć z głowy to lepiej niż wyjść i dostać kuratora na 2 lata..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#338 2015-05-27 11:03:27

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

On by chciał mieć kuratora stwierdził że wtedy miał by większe motywacje

#339 2015-05-27 14:27:14

 Lady_Morfina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 70

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hej dziewczynki ma do Was takie pytanko Mój M ma staje na wokande 8 czerwca (to nasza 2). Czy orientuje się ktoś jak jest z wyjazdem zagranice po wpz ?

Chodzi mi dokładnie czy są z tym jakieś problemy, czy trzeba gdzieś to zgłaszać taki wyjazd ? Ja wgl nie orientuję się jak to wygląda po wyjściu z wokandy.


Zawsze jest nadzieja w nas bo jedno życie, przecież znasz to.
Kochaj wiesz że warto.

Kwiecień 23.04.2016 Dzwonek!

DOCZEKANA !

Offline

#340 2015-05-30 21:16:19

sylwia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

KOCHANE ADWKAT ZAPOZNAŁ SIE Z OPINIĄ AS NIE JEST KORZYSTNA areszt nie jest za udzieleniem wpz czy to znaszy ze nie wyjdzie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tasmy90label.pun.pl www.neuroshima-pbf.pun.pl www.dsm.pun.pl www.pgbiotech.pun.pl www.sojuszborguni65.pun.pl