Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#301 2016-11-08 21:48:52

Martaaa

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam. Mój mąż złożył wniosek o SDE jak był jeszcze na wolności, otrzymał już pismo do ZK(w tej chwili już odsiaduje wyrok), kiedy będzie sprawa. Ma odbyć się 24.11.2016 i dokładnie określone miejsce czyli ZK Przytuły. Z tego co wiem od męża mają go przenieść do innego ZK, ale gdzie i kiedy tego nie wie. Więc moje pytanie jest takie czy mogą go przewieźć jeszcze przed sprawą? Bardzo proszę o odpowiedź.....

#302 2017-03-15 21:15:41

tom

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam podnioslem urzadzenie aby sprawdzic czy dziala bo nie slyszalem zeby ktos dzwonil chyba nie bedzie kichy zza to?

#303 2017-03-29 08:51:57

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Pisał ktoś ostatnio harmonogram do wniosku o SDE?

Offline

#304 2017-04-01 17:54:55

Monia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

syrna napisał:

Pisał ktoś ostatnio harmonogram do wniosku o SDE?

Mój partner pisał półtora miesiąca temu. Masz jakieś pytania?

#305 2017-04-02 18:02:40

Justyna

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Hej,
jak długo w praktyce trwa rozpatrzenie wniosku o sde, gdy osoba składająca go przebywa w aś? I czy można zrobić coś, aby przyspieszyć rozpatrzenie takiego wniosku?

#306 2017-04-02 18:04:05

Justyna

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Monia, a wystarczy zrobić tabelkę z dniami tygodnia, godziną wyjścia poza miejsce odbywania kary w sde, godziną powrotu, całkowitą liczbą godzin, oraz celem wyjścia?

#307 2017-04-02 19:00:39

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Monia,  dziękuję.

Justyna,  wystarczy tabelka.
Osoba, dla której robiłam harmonogram, gdy  technicy  przyszli na pomiary usłyszała,  że od tego momentu, do wokandy mina 4-6 tygodni.
Technicy muszą wystawić opinie o możliwości zamontowania nadajnika, jeśli jest pozytywna, sąd zabiera się za czytanie akt wnioskodawcy , wyznacza termin sprawy.

Offline

#308 2017-04-02 20:59:33

Justyna

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Kurcze, trochę długo, szczególnie że jest wszędzie promowane, że odbywa się wszystko w przeciągu 14 dni... A jest jakaś możliwość, żeby to przyśpieszyć? I co się dzieje, jak skazany zostaje przewieziony? Papiery idą za nim czy trzeba się upominać o to, by przesłali, czy pisać na nowo wniosek?

#309 2017-04-02 22:18:01

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Przyspieszyć? W Polskiemu wymiarze sprawiedliwości nie istnieje takie pojęcie.

Jeśli chodzi o wokandy, to gdy osadzonego przewioza, to obligatoryjnie akta nie idą za nim. Trzeba pisać o nową wokande, co zazwyczaj odwleka się w czasie choćby dlatego, że nowa jednostka nie ma podstaw do wystawienia opinii. Przypuszczam więc,  że jeśli chodzi o SDE jest analogicznie.

Offline

#310 2017-04-05 09:03:24

 kata

Użytkownik

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2016-08-10
Posty: 44

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mój chłopak czekal 4 miesiące od zlozenia pisma do sądu do wokandy, także te 14 dni to jakiś zart z ich strony My nie pisaliśmy harmonogramu, sędzia na wokandzie pytał chłopaka w jakich godzinach pracował przed ZK i czy w niedziele chodzi do kościoła i tyle.

Offline

#311 2017-04-06 13:32:16

Monia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

My czekaliśmy miesiąc na rozpatrzenie wniosku od dnia złożenia pełnej dokumentacji wraz z opinią kuratora i pomiarami

#312 2017-04-06 13:41:30

Monia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mój dostał pismo z sądu i musiał pisać harmonogram. pisał go w formie tabelki. ale tak naprawdę są i tak ustalił inne godziny.
Mój jako ze nie ma pracy to ma poniedziałek - środa - piątek 9-13 na poszukiwanie pracy lub załątwianie innych spraw osobistych
niedziela 11-13 na posługi religijne

Justyna mojemu skałądał zakład wiec do czasu wokandy siedział na miejscu i raczej nie wywożą. jak skłądał sam to moga ale tez nie musza zalezy od zakładu.

#313 2017-04-06 17:07:01

 kata

Użytkownik

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2016-08-10
Posty: 44

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

To szybko, u mnie pomiar i kurator byli po jakis 3 miesiacach od zlozenia wszystkiego. I tak od poniedzialku do piatku ma czas 6:30- 18 i w sobote 8-12... Niedzieli nie dostal wychodnej gdyż glupio powiedzial, ze tylko czasami chodzi do kosciola Czas oczekiwania zalezy zapewnie od miwsta, w ktorym skladany jest wniosek, im wiekszebtym dluzej sie czeka, my tez skladalismy w wakacje, czas urlopow itp.

Offline

#314 2017-04-08 11:47:32

andzia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam. czy ktos orientuje sie co z tym dozorem, chodzi mi o to ze ten moj spelnia wszystkie warunki odnosnie dozoru,dostal 9 miesiecy za nie odrobienie prac spolecznych ,  ale chodzi mi o jedno czy jak wczesniej byl karany to teraz moze byc problem z dozorem ?

#315 2017-04-08 12:15:33

Monia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Andzia mój był karany wcześniej a i tak dostał. Plusem było to że przerwa w karalności była dłuzsza

#316 2017-04-08 12:19:05

Monia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

My jesteśmy z Łodzi wiec miasto duże a wniosek był składany w styczniu wiec tez okres świąteczny. za nimi sie po prostu nie nadarzy

#317 2017-04-08 16:35:07

 Mała

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Bielsko-Biała
Zarejestrowany: 2017-04-08
Posty: 482

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam
Jestem tutaj nowa i zupełnie zielona.Pierwszy raz w takiej sytuacji.Mojego męża zabrali 16 marca z domu,mieszkamy w Bielsku-B. o 7 rano.Trzy tygodnie siedziała w areszcie śledczym.\,tzn do czwartku 6 kwietnia. W czwartek zabrali gO do Katowic,nic nie wiedziałam nie zadzwonił.Pojechałam do aś I TAM MI POWIEDZIELI ŻE JEST WE WROCŁAWIU. Dzisiaj rano zadwonił że będzie siedział w ZK w Sieradzu ,bardzo daleko od miejsca zamieszkania,wyrok ma 8 miesięcy.Zgodził sie na terapie alkoholową.O dozór składaliśmy przed Jego odsiadka w styczniu.Dzień po Jego zatrzymaniu była kuratorka na wywiadzie.
Chciałam zapytać jak to teraz ma wygladać.nADMIENIĘ ŻE JESTESMY NIEDAWNO PO SLUBIE 31 GRUDZIEŃ.Jestem skołowana.Dlaczego tak daleko Go wywieźli,Jego mama jest bardzo chorąosoba po dwóch udarach iwylewie.Bardzo za Nim tęskni,nie rozmawia ze mną.


Doczekana po 101 dniach,
może to i krótko dla nas to była cała wieczność

Offline

#318 2017-04-08 21:19:47

Monia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mała napisał:

Witam
Jestem tutaj nowa i zupełnie zielona.Pierwszy raz w takiej sytuacji.Mojego męża zabrali 16 marca z domu,mieszkamy w Bielsku-B. o 7 rano.Trzy tygodnie siedziała w areszcie śledczym.\,tzn do czwartku 6 kwietnia. W czwartek zabrali gO do Katowic,nic nie wiedziałam nie zadzwonił.Pojechałam do aś I TAM MI POWIEDZIELI ŻE JEST WE WROCŁAWIU. Dzisiaj rano zadwonił że będzie siedział w ZK w Sieradzu ,bardzo daleko od miejsca zamieszkania,wyrok ma 8 miesięcy.Zgodził sie na terapie alkoholową.O dozór składaliśmy przed Jego odsiadka w styczniu.Dzień po Jego zatrzymaniu była kuratorka na wywiadzie.
Chciałam zapytać jak to teraz ma wygladać.nADMIENIĘ ŻE JESTESMY NIEDAWNO PO SLUBIE 31 GRUDZIEŃ.Jestem skołowana.Dlaczego tak daleko Go wywieźli,Jego mama jest bardzo chorąosoba po dwóch udarach iwylewie.Bardzo za Nim tęskni,nie rozmawia ze mną.

Z tego co się orientuję to wszystkie dokumenty pójdą tam gdzie on siedzi i tam będzie miał wokandę ale znając życie wszystko moze potrwać dłużej. A to że wywieźli go tak daleko to jest niezależne oni tak wywożą.

#319 2017-04-08 21:54:32

 kata

Użytkownik

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2016-08-10
Posty: 44

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mala, jak zlozyliscie o dozor w swoim miescie a teraz go przewiezli zadzwon lub jedz do sadu czy oni wiedza, ze twojego meza przewiezli, jesli nie, Twoj maz musi wyslac im pismo z informacja gdzie sie znajduje i wtedy sadwysle wszystjie papiery do odpowiedniego sadu.

Offline

#320 2017-04-09 10:02:36

andzia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

dzieki Monia, zk dlatego nie chcialo zlozyc wniosku bo wczesniej byl karany, ale zlozyla go pani adwokat , zobaczymy bedziemy czekac.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.neuroshima-pbf.pun.pl www.sojuszborguni65.pun.pl www.otshamachi.pun.pl www.tasmy90label.pun.pl www.pgbiotech.pun.pl