Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2014-05-12 19:23:16

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

ZK BRZEG

Zakład Karny w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 29
49-300 Brzeg

Strona ZK: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … rny-brzeg/
Informacja forum prawne: http://forumprawne.org/wieziennictwo/14 … olski.html


Czy ktoś ma/miał osobę bliską w ZK Brzeg i może udzielić mi podstawowych info o zakładzie?


od 18.07.2011

Offline

#2 2014-05-13 06:47:10

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Ja mam. Ale co konkretnie Cie interesuje- warunki socjalno-bytowe, widzenia?

Offline

#3 2014-05-13 08:25:19

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK BRZEG

Syrna wszystko
Ile czeka się na widzenie, jak wygląda sala widzeń (stoliki, czy boksy, kącik dla dzieci?). Czy podczas widzenia można kupić coś do celi (np. napoje, tytoń)?
Jakie warunki, sw, wychowawcy? Czy są intymne? Czy do paczki wolnościowej można podawać produkty domowe typu kotlety?
Jeśli będziesz miała czas i chęci, to proszę napisz mi w skrócie jak to tam mniej więcej wygląda. Bardzo Ci dziękuję!

p.s. Mój na razie mówi, że warunki niezbyt - jest to stary ZK bez remontu. Ale jest przynajmniej na małej 2 osobowej celi, więc ok.
I jedzenie mu bardzo smakuje.
Telefony co drugi dzień, plus urzędówki.
Nie patrzyłam na zegarek ile rozmawialiśmy ale raczej dość długo (na pewno nie jakieś 5 minut).

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-05-13 18:31:15)


od 18.07.2011

Offline

#4 2014-05-14 07:17:46

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Brama wejściowa jest przy samym chodniku, przez "dziurę w drzwiach odbierasz i podajesz kartkę do wypisania", po czym czekasz przed bramą. Jesli jest sporo osób, niedaleko jest osobny budynek-poczekalnia; gdy przychodzi Twoja kolejka, to albo po ciebie ktos przyjdzie, albo jest domofon. Na bramie oddajesz dokumenty, cała reszta idzie do szafki. Nie czekałam zbyt długo na widzenia, ale to pewnie kwestia przypadku i różnie może być.
Podczas widzenia można kupić TYLKO poczęstunek, do celi nie można nic- w innych jednostkach można w czasie widzenia kupić papierosy, karty tel, chemię, w Brzegu- NIC.
W kantynie można kupić kurczaka albo zapiekankę, ale są to rzeczy mrożone, robione w mikrofali, więc nic specjalnego.

Sala widzeń niewielka i dosyć ciasna, około 10 stolików; jest fajny aneks (druga, mała salka, połączona z główną) dla dzieci; myślę, że jakby sie trafiła tylko jedna rodzina z dzieckiem, a dziecko na chwilę zajęło sobą, to rodzice by mogli się przytulić

Paczki- a to nie wiem, bo u mnie nigdy nie ma zamówienia na domowe mięsko- tylko duzo suchej kiełbaski; ale dopytam
Telefonów jest sporo, mozna pogadać.
Widzenia intymne są, ale jak to wygląda organizacyjnie, technicznie- nie wiem.

Przy okazji telefonu- spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Mój osadzony sobie chwali; jak planował zakład docelowy, to chciał Strzelce, bo tam ; trafił do Brzegu i szybko stwierdził, że lepiej trafić nie mógł.

Offline

#5 2014-05-14 07:52:05

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK BRZEG

Dziękuję Ci bardzo Syrna

Właśnie mój mąż póki co jest zadowolony, nie narzeka:)
Bardzo chwali jedzenie, małe cele i mówi, że SW są w porządku.
Jak na razie telefony też ok - w zasadzie rozmawiamy codziennie, wystarczająco długo. Zdążył jeszcze obdzwonić kilka innych osób nawet.
Mnie niesamowicie cieszy ten aneks dla dzieci - wreszcie koniec z boksami, które były naprawdę tragiczne
Na początku mąż był troszkę zdziwiony, że akurat tam trafił (liczył na Strzelce też, tym bardziej, że początkowo to była jego jednostka macierzysta).
Ale Brzeg podlega pod sąd opolski, więc chyba też jest w miarę ok z pewnymi sprawami typu wpz, czy przerwa? (tak słyszałam).
Nas na razie i tak to nie dotyczy, tylko tak ogólnie piszę

p.s. a jeśli jest talon na higienę/chemię, to można zakupy zrobić w kantynie? Czy z wolności musi być?
I czy z wolności przejdą płyny np. płyn do płukania/prania?


od 18.07.2011

Offline

#6 2014-05-14 18:24:57

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Paczki: z domowum jedzeniem jest różnie, zależy od zmiany na bramie, na którą się trafi. Czasem przejdzie, a czasem-nie.

Atmosfera w zakładzie, jak to stwierdził mój osadzony jest niczym deptak w Ciechocinku: cicho, spokojnie, bezproblemowo.

Offline

#7 2014-05-20 13:12:55

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK BRZEG

Dodam kilka info:
- na widzeniu do celi (oprócz paczki) można kupić 6 butelek napojów;
- przed ZK jest parking, także nie ma problemu z szukaniem miejsca parkingowego;
- na widzenie w niedzielę czekałam 30 minut (podobno to długo ).
Bardzo sprawnie idą tam widzenia, SW szybko woła.
- sala dla dzieci ładnie wyposażona - jest nawet zjeżdżalnia, huśtawka, tablica do rysowania z kredą itp;
- obok sali dla dzieci jest sala na bezdozór z "aneksem" łazienkowym;
- okrycia wierzchne, kurtki kładzie się do kontroli przez urządzenie skanujące
(nie wiem jak to się nazywa  dokładnie)
- dużo osadzonych ma pracę (równiez płatną)
- są możliwość terapii
- przed widzeniem bezdozorowym, nalezy wyrazić zgodę u wychowawcy i podpisać jakieś oświadczenie.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-05-30 09:06:45)


od 18.07.2011

Offline

#8 2014-05-29 23:17:36

zakręcona1188

Gość

Re: ZK BRZEG

Obecnie przebywa tam ktoś z mojej rodziny. Ostatnio dzwonił do mnie na krótko (z racji karty bardziej niż ograniczeń czasowych) i w sumie nawet nie zdążyłam się zapytać jak to tam wygląda "od kuchni". Z tego co piszecie, Kasiu i Syrna, to całkiem nieźle tam wygląda. Czy orietnujecie się może czy są tam inne podgrupy oprócz r1?
Kasiu zainteresowałaś mnie tymi słowami: "Ale Brzeg podlega pod sąd opolski, więc chyba też jest w miarę ok z pewnymi sprawami typu wpz, czy przerwa? (tak słyszałam). " Mój Łobuz też podlega pod sąd opolski.. i po Twoich słowach zaiskrzyła się we mnie nadzieja na wpz

#9 2014-05-31 19:34:06

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK BRZEG

Zaręcona zapytam sie męża odnośnie tych grup bo nie wiem....
Co do rejonu opolskiego takie właśnie słyszałam plotki...ale sama wiesz jak jest...

Podobno weszły zmiany odnośnie paczek z wolności - można podawać tylko krojone wędliny i sery hermetycznie pakowane, nic w całości.
Podobno nie można też podawać żadnych słodyczy typu cukierki, batony itp.


od 18.07.2011

Offline

#10 2014-06-02 13:27:27

zakręcona1188

Gość

Re: ZK BRZEG

Kasiu już wiem - tylko zamek tam jest. Dziękuję za chęci

#11 2016-12-21 20:17:34

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Dziewczyny, ma tam któraś swojego osadzonego?

Offline

#12 2017-01-03 18:27:44

łyzeczka

Gość

Re: ZK BRZEG

Witam,mój mąż tam właśnie trafił czy ktoś ma tam bliską osobę i udzieli bliższych informacji?

#13 2017-01-04 10:45:52

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Lyzeczka, a co cię interesuje?
Mam świeżą,  właśnie nabyta wiedzę.

Offline

#14 2017-01-04 11:59:47

łyzeczka

Gość

Re: ZK BRZEG

Witaj,bedę tam jechała pierwszy raz,ile czeka się na widzenia,co ile mogą dzwonić ? ogólnie to wszystko mnie ciekawi..
...bo widzę że większość postów jest z dawna więc szukam swieżych informacji

#15 2017-01-05 10:56:24

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Telefony są 3 razy w tygodniu, tak ok 10min.
Widzenia w piątki i niedzielę,  poza ostatnia niedziela w miesiącu.
Jednostka zmieniła charakter i ma teraz status o zaostrzenie rygorem,  na wszystko potrzebna jest zgoda.
W  karntynie,  w czasie widzenia można kupić tylko to, co na miejscu ( z ciepłych rzeczy- pizza z mikrofali), oraz kartę telefoniczną-sztuk 1, i 5 znaczków.
Wypiski mają w dziwnych terminach, procedura e-paczki mocno pokrecona  ( jak będziesz chciała,  to opowiem ).
Wydają 2.
Na książki,  gazety potrzebna zgoda.

Kartkę na widzenie pobiera się i oddaje przez szczelinę w bramie, 30metrow dalej, w drugim budynku jest poczekalnia, ciepła,  z WC. Jest tam też telefon, na który dzwonią z bramy i wołają na widzenie. Po 1-2 osoby. Czekałam ok 1 godziny, ale może być różnie  (mniej/wiecej). Na bramie dodajesz wyłączony telefon, dowód,  rzeczy osobiste chowam z do szafki, kontrola butów i kurtek. Dawno temu zdarzyła mi się kontrola narkotykowa z psem ( nie wiem, czy to ciągle funkcjonuje).
Sala mała,  ciasna,  przelotowe,  bez przerwy ktoś się kręci.  Obok głównej sali, jest sala do widzenia z dziećmi,  z której,  z kolei przechodzi się do sali widzenia BD.

Offline

#16 2017-01-05 10:58:30

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Tak ogólnie,  jednostka ma opinie takiej, w której "dobrze", spokojnie się siedzi.
Są zkolenia/ kursy- w temacie wiedzy nie mam, bo nas to nie dotyczy.

Offline

#17 2017-01-05 11:04:06

łyzeczka

Gość

Re: ZK BRZEG

Dziękuje ,przydatne bardzo twoje informacje,o zaostrzonym rygorze.... brzmi okropnie,jak jest z praca? na terenie lub poza jednostką?

#18 2017-01-05 12:05:53

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: ZK BRZEG

Wiem, że zakład organizuje kursy zawodowe, ale praca...na terenie zakładu chyba nie, ale oni mają też oddział zewnętrzny i tam jest praca. Tyle, że to już inna jednostka.

Offline

#19 2017-01-05 12:17:56

łyzeczka

Gość

Re: ZK BRZEG

Właśnie dzwonił do mnie i tak jak mówisz ma telefon co drugi dzień,cela 2-osobowa,pachnie trochę wczesną komuną ale coż to nie wakacje...o zaostrzonym rygorze nic nie mówił,zobaczymy z uplywem czasu

#20 2017-01-05 13:06:10

łyzeczka

Gość

Re: ZK BRZEG

A czy wiesz coś może o możliwościach rozmowy na skype?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tasmy90label.pun.pl www.neuroshima-pbf.pun.pl www.otshamachi.pun.pl www.pgbiotech.pun.pl www.sojuszborguni65.pun.pl