Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


  • Index
  •  » Pomoc
  •  » Skarga na przewlekłość procesową

#1 2013-03-11 16:27:03

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Skarga na przewlekłość procesową

......................, dn. ........................


                                                                                                              Do Sądu Okręgowego w ..................................
                                                                                                              za pośrednictwem Sądu Rejonowego w…………………


Skarżący: ............................................................................
(imię nazwisko, adres)

Sygn. akt .....................


                                          SKARGA NA PRZEWLEKŁOŚĆ POSTĘPOWANIA


Przed Sądem Rejonowym w ………………………. w sprawie ........................ (sygn. akt)

Wnoszę o:

1. Stwierdzenie przewlekłości postępowania w sprawie ...................... (sygn. akt)
2. Przyznanie od Skarbu Państwa na rzecz skarżącego kwoty ......................
3. Zasądzenie od Skarbu Państwa -Sąd Rejonowy w …………………… kosztów tego postępowania.

                                                              UZASADNIENIE


............................................................................................................................
............................................................................................................................
............................................................................................................................
............................................................................................................................


(w tym miejscu należy przedstawić okoliczności uzasadniające żądanie m.in. ocenić terminowość
i prawidłowość czynności podjętych przez sąd przy wydaniu orzeczenia, uwzględnić charakter sprawy,
stopień faktycznej i prawnej zawiłości)

                                                                                                   Własnoręczny podpis

Załączniki:
................


od 18.07.2011

Offline

#2 2013-05-27 21:18:13

Asiunia1988

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

35475523
Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 23

Re: Skarga na przewlekłość procesową

Dziewczyny ogólnie chodzi mi o przewlekłośc procesową tzn o to przeciaganie sprawy. Chciałabym wiedzieć po jakim czasie można pisac takie pismo, do kogo je wysłać i ogólnie wszystko w tym temacie, chcemy coś z tym zrobic tylko kompletnie nie wiemy jak się za to zabrac. w ogóle to po jakim czasie można pisac o jakieś odszkodowanie czy co. I ile czasu musi się ciagnać sprawa by w ogole mozna było pisac takie zażalenie czy nie wiem nawet jak to wygląda. Czy dlatego,że świadkowie się nie wstawiają (chodzi o policjantów) to też można pisac takie pismo. Pomózcie mi kochane jak możecie. Z góry dziękuję bardzo.

Ja zielona w tym temacie.

Offline

#3 2013-05-27 21:48:43

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Skarga na przewlekłość procesową

Asiu jutro dopytam się M dokładniej i Ci powiem, co wie mój  mąż.
My staralismy się o takie odszkodowanie. Sprawa zaskarżona toczyla się w Sądzie Rejonowym, a skargę pisaliśmy do Sądu Okręgowego.
Pisaliśmy skargę ponieważ termin pierwszej rozprawy był wyznaczony 3 lata po terminie wpłynięcia aktu oskarżenia do sądu.
Dostaliśmy w PL 4 tys zł odszkodowania, gdzie adwokat wyniósł dużo więcej Zresztą tych pieniędzy nie zobaczyłam do dziś bo sąd je zablokował na poczet ewentualnej grzywny...
Teraz mamy sprawę w Strasburgu, przyjęli nasze zażalenie, czekamy na ich decyzję.
Więcej wiem o Strasburgu bo sama wypełniałam rubryki, mam nawet wniosek w domu.
Jeśli chodzi o zażalenie na terenie RP to pisał sam M, bez adwokata.
Z mojego doświadczenia przypuszczam, że będą u Was podstawy do takiej skargi bo sąd po 3 latach może wobec niestawiających się świadków zastować surowe grzywny pieniężne albo doprowadzenie przez policję albo nawet areszt do sprawy - chyba, że świadkowie przekładają zwolnienia od biegłego sądowego.
Dla przykładu - pisałaś, że jakiś Wasz świadek dostał 500 zł grzywny...Hmmmm Sędzia prowadzący inną sprawę M, na początku dał świadkowi 1000zł, a za drugim razem 5000 tys zł...


od 18.07.2011

Offline

#4 2014-03-26 20:59:24

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Skarga na przewlekłość procesową

M skargę możecie jak najbardziej napisać. Wzór masz powyżej, uzasadnienie streszczasz swoimi słowami, opisujesz całą sytuację, wszystko, to co Cię niepokoi.
Natomiast zorientuj się najpierw, czy wina faktycznie lezy po stronie sądu, czy sąd nakładał kary na świadków i w jakiej wysokości.
Czy może świadkowie dosyłają zwolnienia od biegłych?
Każda sytuacja jest inna. Zanim napiszesz skargę, warto znać więcej szczegołów.


od 18.07.2011

Offline

  • Index
  •  » Pomoc
  •  » Skarga na przewlekłość procesową

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.juveniaglzy.pun.pl www.vsmetrans.pun.pl www.timik-wirtualny-swiat.pun.pl www.gientasy.pun.pl www.kings-of-hell.pun.pl