Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#521 2018-03-11 16:14:35

 zołza

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2016-09-14
Posty: 76

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

To samo co przewaznie, 5 miesiecy to jednak jeszcze dlugo i niedostateczna resocjalizacja....


Offline

#522 2018-03-11 17:29:40

AleksaTer

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

To lipa, zauważyłam w jakimś wontku że Twój ma wokande 13 we wtorek? Jeśli dobrze zrozumiałam, to czy jest on w Chmielowie?

#523 2018-03-11 17:45:30

 zołza

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2016-09-14
Posty: 76

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Tak, wokande mamy we wtorek, a moj jest w jednym z zakladow na Slasku.


Offline

#524 2018-03-11 17:54:03

AleksaTer

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Już myślałam, mój jest w Chmielowie. Kurcze, o niczym innym nie myślę tylko o wtorku, niepotrzebnie się nakręciłam że wyjdzie, jedną wokande już miał w tamtym roku, mam nadzieję że teraz się uda, niby 9 miesięcy to nie dużo w porównaniu do 5 lat jakie czekam, ale jak widzę jakąś nadzieję to nie potrafię brać pod uwagę tego że może jednak się nie udać. No nic mam nadzieję że się uda. Od jego wychowawcy wiem tylko tyle że w Chmielowie z pierwszej wychodzi 80%  a z 2 dyrektora mówił że zazwyczaj się nie zdarza żeby ktoś nie wyszedł, tym bardziej że spełnia wszystkie warunki, wychowawca też mnie nastawil na to że raczej na pewno wyjdzie. Tak się stresuję jak przed egzaminem w szkole Haha...  Jeśli to nie problem to napisz proszę we wtorek jak Wam poszło, ja trzymam kciuki za Was

#525 2018-03-11 20:27:32

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

AleksaTer u nas od wokandy było pół roku do końca, choć zakład wystąpił (1,5 miesiąca wcześniej) i się udało. Więc modlić się żeby było dobrze a będzie dobrze


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#526 2018-07-10 13:35:21

Zła i podła

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam Słyszałam że z Iławy łatwiej dostać warunkowe. Ale po zmianie prezesa Sądu w Elblągu ( Ziobro wsadził swojego)jest tragicznie. Czy ktoś coś wie? Dzięki za odpowiedź

#527 2018-10-11 17:22:30

Aniutkaa

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dzień dobry...jestem tutaj pierwszy raz jak każdy kto szuka odpowiedzi lub rady. Moje pytanie brzmi: czy jest ktoś z Zamościa gdzie w ZK przebywa druga połówka ? Chodzi mi czy z Zamościa często dostaja wpz,bo tracę już nadzieję

#528 2018-10-19 00:47:25

Joanna

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Spoiler:

Aniutkaa napisał:

Dzień dobry...jestem tutaj pierwszy raz jak każdy kto szuka odpowiedzi lub rady. Moje pytanie brzmi: czy jest ktoś z Zamościa gdzie w ZK przebywa druga połówka ? Chodzi mi czy z Zamościa często dostaja wpz,bo tracę już nadzieję

mój mąż jest na oddziale zewnętrznym w listopadzie staje na wokandę ale nie ma na co liczyc nawet mimo że zostało 10 miesięcy z 2,5 roku. Z jego opinii słyszałam, że bardzo ciężko jest dostać, chyba że jest się na specjalnych układach..

#529 2018-10-25 20:20:29

niziołek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-09
Posty: 65

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam. Moj narzeczonemu wybija dopiero polowa kary w czerwcu w 2019 roku, lecz dzisiaj do jego mamy przyszlo pismo od kuratora ze areszt zlozyc wniosek i przeprowadzenie wywiadu srodowiskowego w celu wokandy. Kurator zaczal juz przeprowadzac wywiad w srod rodziny znajomych oraz sasiadow. Czy to mozliwe zeby  7 miesiecy przed planowana wokanda zaczely sie juz przygotowania?

Offline

#530 2018-10-26 08:27:59

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Niziolek. Chyba taki wywiad "wazny" jest pol roku wiec troche watpie. Przynajmniej u nas tak jest.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#531 2018-11-01 13:22:24

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Może to takie wstępne zebranie papierów. Bo nawet jeśli to jest w celu wokandy, to krótko przed nią znowu będa zbierać komplet wywiadów i opinii. Muszą coś w wolnym czasie robić przecież. Liczą się papierki a nie człowiek, wiadomo


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#532 2018-11-08 20:21:22

niziołek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-09
Posty: 65

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hej dziewczyny mam pytanie, czy jeżeli osadzony pracuje ma większą szanse na wyjście na wokandzie czy jednak praca go blokuje ponieważ zakład woli osoby pracujące trzymac?

Offline

#533 2018-11-11 22:51:13

 Countess

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2018-11-01
Posty: 2043

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dziewczyny, ja mam takie pytanie dot. wywiadu środowiskowego. Czy to możliwe, że będą chcieli rozmawiać np z matką i siostra mojego męża, jeśli one mieszkają w innym mieście i nie utrzymujemy z nimi kontaktu? Tu gdzie mieszkamy wywiad byłby możliwy tylko ze mną, moimi rodzicami. No i oczywiście sąsiedzi. Pliss help

Offline

#534 2018-11-26 16:19:55

Apelacja po wokandzie

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Spoiler:

Anonymous napisał:

Kodeks Karny
Art. 77.  § 1. Skazanego na karę pozbawienia wolności sąd może warunkowo zwolnić z odbycia reszty kary tylko wówczas, gdy jego postawa, właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa oraz zachowanie po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary uzasadniają przekonanie, że skazany po zwolnieniu będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni ponownie przestępstwa.

§ 2. W szczególnie uzasadnionych wypadkach sąd wymierzając karę pozbawienia wolności może wyznaczyć surowsze ograniczenia do skorzystania przez skazanego z warunkowego zwolnienia niż przewidziane w art. 78.

Art. 78.  § 1. Skazanego można warunkowo zwolnić po odbyciu co najmniej połowy kary.

§ 2. Skazanego określonego w art. 64 § 1 można warunkowo zwolnić po odbyciu dwóch trzecich kary, natomiast określonego w art. 64 § 2 po odbyciu trzech czwartych k.

§ 3. Skazanego na karę 25 lat pozbawienia wolności można warunkowo zwolnić po odbyciu 15 lat kary, natomiast skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności po odbyciu 25 lat kary.

Art. 79.  § 1. Przepisy art. 78 § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do sumy dwóch lub więcej nie podlegających łączeniu kar pozbawienia wolności, które skazany ma odbyć kolejno; przepis art. 78 § 2 stosuje się, jeżeli chociażby jedno z przestępstw popełniono w warunkach określonych w art. 64.

§ 2. Skazanego można, niezależnie od warunków określonych w art. 78 § 1 lub 2, zwolnić warunkowo po odbyciu 15 lat pozbawienia wolności.

§ 3. Przepis art. 78 § 3 stosuje się odpowiednio, jeżeli chociażby jedna z niepodlegających łączeniu kar, które skazany ma odbyć kolejno, jest karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.


Art. 80.  § 1. W razie warunkowego zwolnienia czas pozostały do odbycia kary stanowi okres próby, który jednak nie może być krótszy niż 2 lata ani dłuższy niż 5 lat.

§ 2. Jeżeli skazanym jest osoba określona w art. 64 § 2, okres próby nie może być krótszy niż 3 lata.

§ 3. W razie warunkowego zwolnienia z kary 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności okres próby wynosi 10 lat.

Art. 81.  W razie odwołania warunkowego zwolnienia ponowne warunkowe zwolnienie nie może nastąpić przed upływem roku od osadzenia skazanego w zakładzie karnym, a w wypadku kary 25 lat pozbawienia wolności lub kary dożywotniego pozbawienia wolności przed upływem 5 lat.


Art. 82.  § 1. Jeżeli w okresie próby i w ciągu 6 miesięcy od jej zakończenia nie odwołano warunkowego zwolnienia, karę uważa się za odbytą z chwilą warunkowego zwolnienia.

§ 2. W wypadku objęcia wyrokiem łącznym kary, z której odbywania skazany został warunkowo zwolniony, na poczet orzeczonej kary łącznej zalicza się jedynie okres faktycznego odbywania kary.

#535 2019-05-19 21:43:55

Warunkowe

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam. Mam pytanie. Mojemu mężowi w sierpniu miną dwa lata z 4 i może się starać o warunkowe zwolnienie. Kiedy moze składać wniosek i jak to później wszystko wygląda.  Wyjaśni mi ktoś tak dokładnie. ??

#536 2019-05-25 22:04:26

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Najlepiej, gdyby wniosek złożył dyrektor zk na wniosek wychowawcy, po komisji. Wszystko zależy od zakładu, ale sąd zawsze przychylniej patrzy na takie wnioski, niż samą prośbę skazanego.
Po złożeniu wniosku, czeka się ok. 3 miesięcy na wyznaczenie terminu (czas wakacyjny to czas urlopów). W międzyczasie są zbierane opinie przez dzielnicowego, kuratora itd. Pytają sąsiadów i osoby, które zamieszkują z nim. Im więcej załączysz papierów do wniosku, tym lepiej.


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#537 2020-01-26 20:23:11

Patrycja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-01-26
Posty: 1

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Przepraszam że w 'cytat' ale inaczej nie chciało wkoczyc (tekst zakrywal ,potwierdz)


Witam , chciałam zapytać czy przy wyroku 3,5 , aktualnie przed drugą wokanda , zk Głubczyce , woj Opolskie , P1 , czy mąż ma szansę na wyjście z tej drugiej wokandy ? Mamy 2,5letniego synka który niestety chodzi do psychologa , opinia Pani psycholog 'syndrom braku ojca' , mamy promesę zatrudnienia , jest pozytywna opinia kuratora , papier na otrzymanie mieszkania do remontu (czas 3msc) jest również najemną, warunki w domu dość ciężkie(eksmisja) , ja nie pracuję ponieważ syn za mały na przeczkole, czy ktoś był w podobnej sytuacji ? Mąż ma w miarę dobrą opinię , pokończył nawet kursy

Offline

#538 2020-01-27 07:35:24

 Countess

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2018-11-01
Posty: 2043

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Patrycja, ja nie znam tego ZK,  ale mimo wszystko macie P1, a z tym ciężko wyjść. Nawet z P2 czy p3 się nie wychodzi prawie do końca. Wierz mi, że na sądzie rzadko robi wrażenie coś takiego, jak opinia psychologa, bo po prostu sędzia potrafi powiedzieć- sam Pan to dziecku zrobił.  Macie dużo ciężkich argumentów, trzeba próbować, ale nikt Ci nie odpowie na pytanie, czy jest szansa na wyjście. Zależy od paragrafu, od tego  jak w ogóle u Was wyglądają wokandy, ile osób wychodzi.

Offline

#539 2020-05-14 20:35:49

Łobuziara345

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Patrycja napisał:

Przepraszam że w 'cytat' ale inaczej nie chciało wkoczyc (tekst zakrywal ,potwierdz)


Witam , chciałam zapytać czy przy wyroku 3,5 , aktualnie przed drugą wokanda , zk Głubczyce , woj Opolskie , P1 , czy mąż ma szansę na wyjście z tej drugiej wokandy ? Mamy 2,5letniego synka który niestety chodzi do psychologa , opinia Pani psycholog 'syndrom braku ojca' , mamy promesę zatrudnienia , jest pozytywna opinia kuratora , papier na otrzymanie mieszkania do remontu (czas 3msc) jest również najemną, warunki w domu dość ciężkie(eksmisja) , ja nie pracuję ponieważ syn za mały na przeczkole, czy ktoś był w podobnej sytuacji ? Mąż ma w miarę dobrą opinię , pokończył nawet kursy

Wydaje mi się że raczej wiek dziecka nie jest dobrym wytłumaczeniem aby nie iść do pracy 🙂
Osobiście jestem w tej samej sytuacji mam dwójkę dzieci z tego jedno ma niecałe 2 lata od kiedy dziecko miało 8 miesięcy zostawalo u opiekunki skończyło rok poszło do przedszkola . Niestety ale każdy jest kowalem swojego losu i jak ktoś chce to będzie pracował . Teraz jak zadbasz tak masz  .

#540 2020-07-29 15:41:00

An

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Cześć. Mam pytanie. Moja jeszcze niedoszła teściowa spiera się ze mną, że ja jako konkubina nie jestem brana pod uwagę podczas wywiadu przed wokandzie itp... Chce mu wysłać paczkę to mi każe dawać jej pieniądze i wysyła je jej córka. Powiedziałam, że to niedorzeczne że "oni" Traktują konkubinat jak coś co nie istnieje. To mi powiedziała że on może mieć 10 dziewczyn a rodzinę ma się jedna... A przecież logiczne, że jak się ukrywał to nie mogliśmy ślubu wziąć...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.budownictwo91b7.pun.pl www.ekstraklasamanager.pun.pl www.nadzieja-glejak.pun.pl www.undersiemce.pun.pl www.forumgothic.pun.pl