Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#41 2017-02-18 15:09:59

Monia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Tak wyszło tylko trzech i to na branzoletke bo reszta która miała inne wnioski typu warunkowe zwolnienie i przerwa w karze niestety blacha.

#42 2017-02-23 20:42:10

Brat

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Witajcie, jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie AS w Łodzi przy ul. Smutnej.

Trafił tam dziś ktoś bliski i chciałbym podać do AS jakieś rzeczy dla niego, jakieś majty, skarpety, szczoteczka itp.

Teraz moje pytanie, czy mogę po prostu zrobić taką paczkę higieniczną zgodnie z rozpiską typu 5 par skarpet itp i po prostu mu ją tam zawieźć bez zgody prokuratora/sądu/dyrektora aresztu? Tam gdzieś się to zostawia? Kasę wiem, że się wpłaca na konto AS, ale skąd aresztant ma wiedzieć, że wpłaciłem mu kasę? Czy ta paczka higieniczna przejdzie i trafi do niego?

Poproszę was o instrukcje. Dziękuję bardzo.

Nie wiem, czy jestem wpisany jako osoba bliska, nic nie wiem. Ale chce mu coś zanieść, żeby miał.

#43 2017-02-23 20:54:08

renia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Czy jest on osobą tymczasowo aresztowaną czy już odbywa kare? Przed wypiską są roznoszone druczki z informacją kto ile ma pieniędzy do dyspozycji.

#44 2017-02-23 21:09:00

Brat

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Jest tymczasowo aresztowany.

Czyli kasę mogę przelać, ok.

Ale co z tymi rzeczami higienicznymi? Mogę po prostu spakować do pudelka i mu zanieść? Może być zwykła torebka taka mocniejsza? A co ze zgodą na tą paczkę higieniczną?

#45 2017-02-23 21:09:56

Brat

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Zaznaczam, że dziś dopiero tam trafił.

Jutro więc mogę iść i tam coś mu zanieść?

#46 2017-02-23 22:16:07

renia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Myślę że możesz, ale osoba bardziej zorientowana w tej jednostce zapewne wkrótce odpowie.

#47 2017-02-24 12:34:28

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Już odpowiadam paczki możesz zanieść w każdy dzień w którym sa widzenia możesz też wysłać pocztą. Raczej nie ma różnicy czy to TA czy Skazany na przyjęciu paczki HO choć nie wiem na 100%, ale jak szykujesz paczkę pamiętaj o liście bo nic spoza jej nie przyjmą, spisz to co jest w paczce na kartce napisz na niej dla kogo ona jest od kogo i stopień pokrewieństwa i miej przy sobie dowód bo mogą chceć to sprawdzić, jak jest Twoim bratem to nie musisz być na liście żeby zrobić pierwszą paczkę, może być w reklamówce, oni to sprawdzą zwiąż i opiszą po swojemu. A tak poza formalnościami, SW w okienku jest mega służbowa, ale jak się do nich zagada na spokojnie, o coś zapyta to wszystko wytłumaczą pomogą, a jak wjeżdżasz na nerwach to oni się stawiają i wtedy już nie wiele załatwisz. Warto powiedzieć że jest się pierwszy raz i masz pytania, bo przecież nie masz obowiązku znać procedur.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#48 2017-02-24 23:30:25

Brat

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

No i dupa, dziś byłem z rana i mnie odprawili z kwitkiem.

Dla tymczasowo aresztowanego trzeba mieć zgodę organu orzekającego o tymczasowym aresztowaniu na otrzymanie paczki higienicznej. To jest jakiś absurd... Człowiek trafił do AŚ i nie ma nic osobistego...

No nic, napisałem wniosek do sądu, dziś złożyłem i będę molestował od poniedziałku sąd o zgodę.

Tak, zrobiłem listę i włożyłem rzeczy, które AŚ przyjmuje.

Dzięki za odpowiedź...

#49 2017-02-25 08:06:05

renia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Brat dziękujemy za informacje, może okazać się komuś przydatna. Dla pocieszenia napisze że oni tak zupelnie bez niczego nie zostają, bo przysługują im więzienne (tzw. kadzienne) ubrania i środki higieny. Ale nie pamiętam co i w jakoej ilości. Na pewno mydlo, maszynki, krem do golenia, papier toaletowy, szczoteczka i pasta do zębów. Jest to w którymś rozporządzeniu. Jak znajdę to wkleje.

O tutaj jest,możesz pobrać ze strony dziennika ustaw i poczytać:  http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/2224/1

Ostatnio edytowany przez renia (2017-02-25 08:15:53)

#50 2017-02-25 09:26:16

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Renia, myślisz,  że ten wymóg zgody organu dysponującego to jeden z pomysłów dobrego ministerstwa,  czy widzimisię konkretnego dyrektora?

Offline

#51 2017-02-25 11:46:11

Brat

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Renia, przekopalem cały Internet i nigdzie nikt nie napisał o warunkach dostarczenia paczki higienicznej dla tymczasowo aresztowanego. Inne prawa tymczasowo aresztowany i inne ma skazany. TA ma dużo gorzej.

Wszyscy piszą, ze można dać paczkę, a tu guzik z pętelka: na wszystko trzeba mieć zgodę prokuratora/sądu.
Jedyny plus to taki, ze widzenie szybko udało się załatwić.

#52 2017-02-25 17:25:41

renia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

syrna napisał:

Renia, myślisz,  że ten wymóg zgody organu dysponującego to jeden z pomysłów dobrego ministerstwa,  czy widzimisię konkretnego dyrektora?

Gdzieś mi kiedyś mignęło,że  TA potrzebuje zgody organu dysponującego. Ale nie mam pojecia gdzie Może na talonie w pouczeniu...? Myślałam jednak, że skoro tutaj paczka jest przjmowana bez talonu to i zgody nie trzeba. Źle myślałam.

#53 2017-02-25 18:45:46

Brat

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Rozwiewam wątpliwości: paragraf 2....
Art.  216 KKW
§  1. 550   Tymczasowo aresztowany może korzystać z własnej odzieży, bielizny i obuwia, chyba że zakłóca to porządek ustalony w areszcie śledczym lub sprzeciwiają się temu względy bezpieczeństwa lub względy sanitarne. Tymczasowo aresztowany nie może posiadać środków łączności, urządzeń technicznych służących do rejestrowania i odtwarzania informacji, sprzętu komputerowego, a także, poza depozytem, przedmiotów i dokumentów, które mogą utrudniać prawidłowy tok postępowania karnego.
§  2. Tymczasowo aresztowany może za zgodą organu, do którego dyspozycji pozostaje, oraz dyrektora aresztu korzystać z wyżywienia, środków leczniczych i higieny otrzymywanych spoza aresztu śledczego.
§  3. Organ, do którego dyspozycji tymczasowo aresztowany pozostaje, może ograniczyć lub określić sposób korzystania przez tymczasowo aresztowanego z uprawnień, o których mowa w § 1 i 2.
Art.  216a. 551  [Korzystanie z własnej odzieży w czasie czynności procesowych]

#54 2017-02-25 19:57:40

emci4444

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Czy to prawda, że na Smutnej wymieniali aparaty telefoniczne i teraz rozmowy są przerywane po kilku minutach?

#55 2017-02-26 07:40:39

renia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Paskuda nie zagląda, więc ja odpisze. Budki rozłączają się automatycznie po 7 minutach od podniesirnia sluchawki.

#56 2017-02-28 09:52:24

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Potwierdzam słowa Reni rozłączania się automatycznie ale po 5 minutach.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#57 2017-03-01 19:48:55

emci4444

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Dzieki za odpowiedź.
Niedawno rozmawiałam to nawet rozmowa trwała tylko 2:30 :-(
A czy można włożyc do paczki higienicznej maszynke z wymiennymi ostrzami?
Pozdrawiam

#58 2017-03-02 10:19:53

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

W paczce muszą być jednorazowe z wtopionymi ostrzami. Nic innego nie przejdzie. Tak długość telefonów jest niesamowicie utrzymująca więzi rodzinne.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#59 2017-03-03 17:00:03

Monia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Co do automatów to są one ustawiane na 5 minut(10- to jest dla osadzonych z przywilejami pracy a 15- na rozmowę z adwokatem) ale na rozmowę zostaje mniej gdyż zanim łobuz wybije te wszystkie kody z karty to minuta mija
Maszynki tylko niestety z ostrzami wtopionymi choć np biedronkowe skino przechodzą bez problemu

#60 2017-03-03 21:49:34

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Gillette też przechodzi ale jednorazowe. Telefon do adwokata tyle ile trzeba mój ostatnio 30 minut z adwokatem miał. 10 minut można dostać na prośbę jeśli dyrektor rozpatrzy pozytywnie też już mieliśmy dwie takie rozmowy.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.undersiemce.pun.pl www.nadzieja-glejak.pun.pl www.budownictwo91b7.pun.pl www.fantasyrpg.pun.pl www.forumgothic.pun.pl