Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-03-05 11:22:54

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

ul. Siennicka 23
80-758 Gdańsk
Tel./Fax: (58) 766-93-00 / (58) 301-64-14

Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przelewu:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
NBP oddział Gdańsk
Okopowa 1
Gdańsk
07 1010 1140 0069 1413 9120 0000
Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 08.00-17.00
Wtorek: 08.00-15.00
Środa: 08.00-15.00
Czwartek: 08.00-15.00
Piątek: 08.00-15.00

Zakład Karny w Gdańsku-Przeróbce jest zakładem półotwartym i otwartym dla młodocianych i dorosłych odbywających karę po raz pierwszy z oddziałem:
- terapeutycznym dla skazanych uzależnionych od alkoholu
Ustalona pojemność zakładu to 626 miejsc.

Zasady udzielania widzeń :
- Widzenia dla skazanych odbywają się od poniedziałku do środy w godz. 8.30 do 15.30 oraz w niedzielę w godzinach od 8.00 do 15.30.
- W widzeniach organizowanych od poniedziałku do środy nie biorą udziału skazani będący w pracy oraz uczestniczący w terapii.
- Zapisy osób przybyłych na widzenia odbywają się w dniu widzeń w godzinach 8.00-13.30, a w niedzielę od 7.30-13.30 z zastrzeżeniem, że widzenie zakończy się do godziny 15.30.
- Po rozpoczęciu widzenia skazani oraz osoby odwiedzające zajmują miejsca wyznaczone przez funkcjonariusza prowadzącego widzenia.
Samowolne zmiany wyznaczonego miejsca są zabronione.
- Dopuszcza się nie zrealizowanie widzenia w danym dniu w związku z ograniczoną pojemnością sali widzeń.
- Zakup poczęstunku w kantynie realizuje osoba odwiedzająca skazanego. Poczęstunku, który nie został spożyty, osadzony po zakończonym widzeniu nie może zabrać z sali widzeń do celi mieszkalnej.

Zasady przyjmowania paczek
Zasady ogólne :

Skazany może otrzymać paczkę zgodnie z art. 113a § 3, 4,5 i 6 kkw. Do kontroli zawartości paczek stosuje się także przepisy art. 116 § 2 i 4 kkw.  Dopuszczalne jest uszkodzenie  kontrolowanych przedmiotów. Paczki mogą być dostarczane do Zakładu Karnego w Gdańsku- Przeróbce (zgodnie z adresem odbiorcy) za pośrednictwem poczty, firmy kurierskiej bądź gońca w godzinach 8.00-15.00, a także przynoszone przez osoby odwiedzające oraz skazanych przy powrocie z przepustek lub widz. 30 godz.  Do zakładu nie będą przyjmowane paczki, których kosztu doręczenia nie opłacił nadawca.
Istnieje również możliwość przekazania przez osoby odwiedzające paczki  z artykułów zakupionych w kantynie zakładu karnego.
Paczki Żywnościowe :
Paczki żywnościowe wydawane są skazanym w dniu przyjęcia. W paczkach z żywnością mogą znajdować się wyłącznie artykuły żywnościowe. Nie będą przyjmowane paczki:
z żywnością przekraczające ciężar 5 kg;
do osadzonych, którzy w danym kwartale skorzystali już z prawa do jej otrzymania, a nie posiadają nagrody w postaci dodatkowej paczki żywnościowej;
do osadzonych, wobec których wykonywana jest kara dyscyplinarna pozbawienia możliwości otrzymania paczki żywnościowej.
W paczkach żywnościowych nie mogą być dostarczane wyroby tytoniowe, produkty zawierające alkohol, jaja, mrożonki, surowe mięso i ryby, jak też artykuły w opakowaniach utrudniających kontrolę (np. w  opakowaniach  szklanych i metalowych, napoje i płyny, słodziki,  odżywki, także  suplementy witaminowe-typu „PLUSZ”),  których sprawdzenie jest niemożliwe bez naruszenia w istotny sposób ich substancji. Paczka zawierająca w/w artykuły będzie zwrócona nadawcy na koszt nadawcy.
Paczki odzieżowe i.t.p. :
Przesłanie osadzonemu odzieży, bielizny, obuwia, przedmiotów osobistego użytku, środków higieny i lekarstw może nastąpić na podstawie odrębnego zezwolenia. Na zezwoleniu określona są zasady realizacji paczki. Wewnątrz paczki powinien być umieszczony spis jej zawartości i na jego podstawie dokonuje się ustaleń zawartości paczki. Na paczce, w widocznym miejscu umieszcza się odcinek zezwolenia.

Źródło :   http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html

Offline

#2 2014-11-05 21:35:59

wytęskniona :(

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Najgorszy zaklad jaki bylam zmuszona odwiedzac. wielkie kolejki na widzenie. na sali szaszor, pelno ludzi, kolejki do kantyny, bezdozorowe to salka dla rodzin z dziecmi, wiec nie ma mozliwosci porozmawiania w ciszy. Funkcjonariusze podchodza do czlowieka jak do petenta, strasznie chlodni i niemili. jak moj mialby tam pojechac jeszcze raz to stanelibysmy na glowie by dali go wszedzie tylko nie tam. Najbardziej zapadl mi w pamieci Pan Dyrektor, ktory w rozmowie ze mna usilowal pokazac ze zarowno ja jak i moj konkubent jestesmy nieczym, bo przeciez jak jest skazany to jest nikim. od samego poczatku zauwazylam uprzedzenie do osoby mojego partnera. ehh duzo mi pisac. po prostu- nigdy wiecej takich ludzi

#3 2014-12-31 20:46:18

Josia

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Niestety potwierdzam. Dodatkowo robią tam wszystko, żeby zwozić do innych ZK osoby, które im się nie podobają, bo np. nie donoszą na innych osadzonych. Klasyka gatunku są testy na wykrycie narkotyków w moczu, które rzekomo wychodzą pozytywnie u osób, które narkotyków nie zażywały - odwołania nie skutkują, wprost przeciwnie. Do mnie np. pozwolono sobie na uwagę "taka ładna, mądra dziewczyna i taki "... "Zginął także list że skargą wysłany do osoby poza murem - niestety zaanonsowany uprzednio telefonicznie - wystarczyło powiedzenie "wysyłam ci list że skargą, sprawdź proszę i wyślij dalej". Mogłabym napisać magisterkę na przykładzie tego ZK na temat tego jak nie powinien wyglądać system penitencjarny. I nie wiem czy tego nie zrobię.

#4 2015-01-04 14:47:45

ciekawaa

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

A wiecie jak tam wygląda kwestia przepustek?

#5 2015-01-04 14:55:50

Josia

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Różnie, to zależy głównie od wychowawcy. Mam przykłady, że blokowali przepustki, mam takie, że otwierali jak tylko można było. Donosiciele u tych, którzy lubią donosy przepustki mają...

#6 2015-01-04 15:14:51

ciekawaa

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

a żeby odebrać mojego to musze miec oświadczenie nie? w zk jest wzór, ale w internecie nie moge znaleźć

#7 2015-01-04 15:35:29

Josia

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Tak, musisz podpisać oświadczenie. To 2-3 zdania, niech Ci podyktuje.

#8 2015-01-05 21:07:41

m89

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

A orientujecie sie jak to wygląda z pierwsza przepustką? tak, wiem, że zapewne różnie, ale chodzi mi o prawdziwe przykłady jak było np w Waszych przypadkach, na jak długo itp.

#9 2015-01-05 23:21:53

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

m89 albo od razu 30 godzin albo tak w granicach 10 godzin, jeżeli praktykują takie krótkie pierwsze.. choć najczęściej pierwsze przepustki dają na te 30 godzin.. proponuję z wątkiem o przepustkach się zapoznać..
Odnośnie oświadczenia, to wystarczy napisać mniej więcej coś takiego, że "oświadczam, iż na czas pobytu mojego konkubenta (czy kim tam osadzony dla Ciebie jest) na przepustce wezmę za niego odpowiedzialność oraz odbiorę go z zakładu karnego. Ponadto podczas jego pobytu poza terenem zakładu zapewnię mu dach nad głową i wyżywienie. " Pod spodem "z poważaniem" i podpis, to wszystko.. oczywiście skierować do: Pan Dyrektor... i w lewym górnym rogu swoje dane, adres, po prawej miejscowość, data - wiadomo, tak, jak pismo powinno wyglądać.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#10 2015-01-06 10:28:33

Josia

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Tam jest określona treść. Oświadczenie wisi przy wejściu na tablicy. Pierwsze są 30tki

#11 2015-04-07 22:58:00

wytęskniona :(

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Josia ciekawa ta teoria ze zwoza do innych zk, moj wlasnie trafil na zamek po tym jak napadl na niego jakis burak i podbil mu oko, ale wlasnie nie tak od razu. Najpierw bylo dobrze i tamten mial byc ukarany, czy nawet byl, a jakos po 2 tygodniach wymyslili ze to jednak mojego ukaraja, mimo ze tamten nie mial sladu wskazujacego na to by ktos mu cos zrobil, a moj rozbite oko. Bardzo dziwne

#12 2015-04-15 00:13:01

Meggy

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Josia, wytęskniona - dziewczyny, bardzo proszę Was o kontakt na priv: meggy@onet.pl
Mam również bardzo negatywne doświadczenia i spostrzeżenia co do ZK Przeróbki i osób tam pracujących.
Dziwne przepytki mojego faceta przez dyrektora i wychowawcę po moim telefonie do dyrektora, umotywowane rzekomym "lepszym poznaniem" mojego M.  a pytania się tyczyły mojej osoby (np kim jestem, gdzie pracuję itp) dały mi mocno do myślenia... Coś tu jest mocno nie tak i coś chcę z tym zrobić, nie zostawię tych wszystkich dziwnych sytuacji. Chciałabym wymienić się z Wami.
I też zauważyłam, że agresywne zachowania innych osadzonych jakoś dziwnym trafem przechodzą bez echa, a jak kogoś nie potrafią zaklasyfikować, ma przechlapane, również ze strony ZK...
Według mnie pracownicy ZK na Przeróbce reprezentują absolutne zero jeśli chodzi o jakiekolwiek standardy...

#13 2015-04-30 19:56:48

aga

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

witam proszę napisać jak tam jest z telefonami mojego brata przewieżli tam wczoraj i nie dzwoni martwię się

#14 2016-09-16 13:04:58

Złodziej

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Witam wszystkich zainteresowanych źródłowymi informacjami.

ZK Przeróbka to zakład karny typu p2 i p3 ale o zaostrzonym rygorze. Może nie mówi się o tym głośno ale tak jest.
Pracuje tam około 10 % osadzonych. Nie ma więc co liczyć na szybką pracę a zwłaszcza wolnościową. Cele przeważnie 10 osobowe więc kołchoz straszny. Telefon to temat morze:)
przeważnie na oddziale są 2 aparaty z wyjątkiem oddziału 2 (terapia) i 3 gdzie ląduje 90% nowo przyjętych. Na 3 oddziale są 2 cele pracujące to jest katering szumne słowo dostarczanie posiłków pomiędzy kuchnią i pawilonami oraz tak zwana kajfuska która wydaje posiłki na oddziale.  te dwie cele dzwonią rano, w okolicach obiadu i wieczorem . Więc mamy 3x dziennie x 2 cele x 45min kazda. Jeżeli odejmiemy od tego apele, czas posiłków i jeszcze inne pierdoły to zostaje mało czasu dla reszty czyli około 60 os. Zdaża się że niektórzy dzwonią po 20 min a niektórzy nie dopchają się przez tydzień. Pozostałe oddziały niby mają 2 aparaty ale jeden z nich zajęty jest przez pracujących więc sytuacja podobna
Praca na zewnątrz i przepustki realizowane są w minimalnym standardzie tak żeby nikt nie mógł niczego zarzucić. Jeżeli ktoś z osadzonych ma jakiekolwiek czynności automatycznie może zapomnieć o pracy czy przepustkach.

Na szczęście mi udało się z tamtąd przetransportować. Po 2 tyg ze sprawą w toku pracowałem za murami. Po miesiącu 1 przepustka 30h. Następna po tygodniu. Kolejna po 2 tygodniach. 4 przepustka już bez odbioru i 3 dni. Teraz regularnie bez żadnej łaski w miesiącu jestem 4 razy w domu. 2x30h i 2x4dni. 
Nasuwa się pytanie gdzie tak jest ?  Wszyscy na przeróbce wiedzą gdzie to jest, tylko boją się zaryzykować:) Nawet moi koledzy czekają w Gdańsku mamieni obietnicami.

#15 2016-09-16 15:01:02

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

Złodziej to gdzie tak jest?


Razem po 476 dniach

Offline

#16 2017-01-06 23:57:18

BlackSweety

Gość

Re: ZK GDAŃSK-PRZERÓBKA

może mi ktoś podpowiedzieć na temat tego zk parę rzeczy .mój chłopak tam jest na oddziale półotwartym ,robią mu problemy z dzwonieniem ale nie że kolejka czy inni skazani nie dają dzwonić tylko jeśli dobrze zrozumiałam ma ograniczoną ilość osób do których może dzwonić ,nwm czy tam to normalne czy jego tak traktują bo np o wyjściu bez dozoru może zappomnieć tak mu powiedzieli ,jest tam jednym z ostrzej traktowanych bo trafił za artykuł jeden z tych przeciwko zdrowiu i życiu ( ale nie zabojstwo zadne ani proba nawet) a wczesniej byl karany jako nieletni .ten zk serio jest o zaostrzonym rygorze? dlaczego on może mieć 1 osobę na widzenie tylko a w kodeksie wykonawczym czytam że 2 osoby pelnoletnie mogą być ?? biorą go na prace spoleczne te nieodplatne ponoć na odśniezaniu kazali zapierdzielac a niby nie moze bez dozoru wychodzic poza teren? czy tam biorą na jakies prace w konwoju?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kings-of-hell.pun.pl www.juveniaglzy.pun.pl www.timik-wirtualny-swiat.pun.pl www.vsmetrans.pun.pl www.malowanie-dachow.pun.pl