Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

#1 2017-01-05 20:23:46

Eliza

Gość

Pokój do widzeń intymnych - informacje - projekt

Dzień dobry.

Jestem studentką Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za kilka miesięcy będę broniła swojej pierwszej pracy dyplomowej.
Zainspirowana między innymi historiami z bloga eWKratkę, postanowiłam zająć się problemem miejsca do widzeń intymnych w Zakładach Karnych.
Wiem, że obecnie bardzo niewiele więzień dysponuje takim wydzielonym pokojem, a nawet jeśli ZK wygospodarował takie miejsce, to warunki w nim pozostawiają wiele do życzenia.
Jest to temat dyskusyjny, problematyczny, pomijany, ale przecież niesamowicie ważny. Bo kara, której powinna doświadczać osoba faktycznie pozbawiona wolności, automatycznie staje się karą dla jej najbliższych: partnerów, partnerek, dzieci.
Chciałabym stworzyć propozycję projektu takiej przestrzeni (możliwie najbardziej uniwersalnej, być może w formie wolnostojącego boksu, który można by postawić na terenie więzienia, jeżeli w budynku brakuje wolnej powierzchni). Chciałabym, aby projekt był odpowiedzią na potrzeby, a nie utopijną konstrukcją. Chciałabym, aby zaczęto na ten temat dyskutować, a od dyskusji już coraz bliżej do realnych zmian. Współpracuję z socjologiem i psychologiem, jednak potrzebuję jeszcze porozmawiać z osobami bezpośrednio zainteresowanymi tematem.

Zależy mi na tym, aby zebrać jak najwięcej informacji:
- od osób, które korzystały z widzeń bezdozorowych w miejscach do tego przeznaczonych (opis tych miejsc obecnie, rysunki, szkice); od ich partnerów/partnerek którzy na takie widzenia przychodzili lub też nie zdecydowali się przychodzić (i dlaczego)
- o tym, jak różne osoby wyobrażają sobie takie miejsce, czego potrzebowałyby w takim miejscu (zakładając, że ma być to przestrzeń spotkań z dziećmi, ale też intymnych spotkań z ukochaną osobą) - i tutaj również dobrze by było zdobyć opinię z dwóch perspektyw - odwiedzanych, jak również odwiedzających
- ogólne zasady spotkań - co można, a na jakie rozwiązania służba więzienna nie będzie patrzeć łaskawym okiem

Będę wdzięczna za wszelką pomoc, informacje, kontakty, wszystko to, co przyczyni się do kompleksowego wykonania projektu.

Pozdrawiam
Eliza

#2 2017-01-06 08:22:27

renia

Gość

Re: Pokój do widzeń intymnych - informacje - projekt

Jedyny znany mi: wejście, po lewej stolik i dwa krzesła, odrobinę dalej tapczan jednoosobowy, okno "mleczne". Dla mnie to nie miejsce na miłosne  uniesienia, ale niektóre z kobiet tu obecnych korzystają z takich widzen regularnie i zapewne (jak zauważą wątek) się wypowiedzą.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wasze toaletowe wpadki www.rymy.pun.pl wędka do spiningu śmieszne zwierzęta tapety www.pedagogikaspecjalna2009.pun.pl