Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#281 2015-12-06 21:53:32

kubus

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam,jakie w Lublinie są szanse na SDE,mój mąż ma w środę posiedzenie w areszcie śledczym.Jest po raz pierwszy karany,mamy dwoje dzieci,jest jedynym żywicielem rodziny.

#282 2015-12-06 22:03:18

renia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie... Jeśli wyrok jest sprzed 1 lipca i nie przekracza 1 roku, a w domu macie dobry zasięg to może dostać obroże. Ale nie musi... Jeśli kurator wystawił mu pozytywną opinie to oczywiście szanse są większe... Poczekaj do środy, a jak się nie uda to się odwołajcie. Powodzenia.

#283 2015-12-06 22:08:16

kubus

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Z wyrokiem się łapie,ma pozytywną opinię z pracy,zaświadczenie że go przyjmą mimo dozoru,kurator rozmawial tylko ze mną.

#284 2015-12-07 18:17:23

kubus

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Jak wygląda sprawa jeśli posiedzenie jest pozytywne,od razu się wychodzi,kiedy zakładają obrożę.

#285 2015-12-08 19:18:08

Olga

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam. Moj chlopak dostal wyrok i siedzi od miesiaca w wiezieniu. Oczywiscie pisal wniosek o sde, byli juz u nas panowie robic pomiary, jestem takze w stalyn kontakcie z jego kuratorem ktory wyda pozytywna opinie niestety dowiedzialam sie od chlopaka ze zaklad karny w ktorym przebywa wyda mu negatywna opinie a wszystko przez to ze wychowawca sie na niego uwzial. Czy to juz wszystko przesadza czy negatywna opinia aresztu jeszcze nie rozwiewa nadzieji? Dziekuje z gory za odpowiedz

#286 2015-12-10 21:13:14

kubus

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Negatywna opinia może zaszkodzić ele nie musi,zależy na jakiego sędziego się trafi.Mój mąż miał posiedzenie w areszcie dziewiątego,wszystkie opinie pozytywne,umowa o pracę,dwoje dzieci,pierwszy raz karany i sąd nie dał dozoru.Zapytał męża czy ma coś do powiedzenia,on zaczął mówić,sąd mu przerwał i powiedział że go nie interesuje jego sytuacja rodzinna.Jak się dowiedziałam w sądzie t decyzja sądu-umorzenie.Może teraz pisać zażalenie w ciągu siedmiu dni.Czyli dużo zależy od tego jaki humor ma sędzia.Adwokat powiedział że w aresztach sąd tak często postępuje.Było ich piętnastu a dwóch tylko wyszło.

#287 2016-01-20 11:40:31

renia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

https://ms.gov.pl/pl/informacje/news,79 … ozoru.html
Od nowa kary do 1 roku pozbawienia wolności będzie można odbywać w SDE.

#288 2016-04-19 14:21:07

lady_black

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

WItam.
Mój mąż także złożył wniosek o dozór elektroniczny kurator i pomary juz były. Wokande ma 6 maja w zk. Moje pytanie dotyczy wrazenia zgody na dozór własciciela mieszkania ktore nam wynajmuje. Oswiadczenie podpisał ale nie bedzie z nim zadnego kontaktu gdyz wyjechał za granice czy sad bedzie chciał skontrolować czy napewno to on podpisał tą zgodę? Sąd nic nie wspomniał o umowie najmu tylko ta zgoda własciciela.
Proszę o odpowiedz.

#289 2016-05-19 18:40:07

Malwa

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam
Mam takie pytanie czy jak kurator przychodzi do domu na wizytę to rozmawia z wszystkimi domownikami i czy jeśli osoba jest zameldowana na dany adres ale nmieszka za granicą i pezyjeżdzą 2 razy w roku na 2 tygodnie to czy ona też musi podpisać to oświadczenie?

#290 2016-05-19 21:47:43

M@la

Użytkownik

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2016-04-30
Posty: 46

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Malwa napisał:

Witam
Mam takie pytanie czy jak kurator przychodzi do domu na wizytę to rozmawia z wszystkimi domownikami i czy jeśli osoba jest zameldowana na dany adres ale nmieszka za granicą i pezyjeżdzą 2 razy w roku na 2 tygodnie to czy ona też musi podpisać to oświadczenie?

Moge Ci opowiedziec wiele o dozorze elektronicznym Ad. mial go rok czasu i wiem jak wyglada "od srodka" jesli masz pytania napisz chetnie pomoge jak bede tylko umiala

U nas jak kuratorka przychodzila to czasem przychodzila do nas na gore czasem byla na dole u rodzicow Lobuza. A na poczatku podpisywalismy oswiadczenie tz. wszyscy pelnoletni ja i rodzice Ad. - ja mimo ze nie jestem tu zameldowana to tez podpisywalam.

Offline

#291 2016-05-20 05:42:26

renia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Przypominam tylko, że od kwietnia znów zmieniły się przepisy co do SDE.
Malwa potrzebna jest zgoda wszystkich pełnoletnich osób zamieszkujących tam. Od kuratora będzie zależało czy osobę przebywającą za granicą uzna za taką.

#292 2016-05-20 09:47:59

M@la

Użytkownik

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2016-04-30
Posty: 46

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Ok. Napisze Wam wszystko co mi przyjdzie do glowy ale troche pozniej jak ogarne dzieciaki i dom.

Offline

#293 2016-05-20 16:50:06

M@la

Użytkownik

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2016-04-30
Posty: 46

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

U nas Ad. mial zalozona obraczke w walentyki z samego rana. Sprawa byla 13 i maja 24h na zalozenie. W czasie tego roku normalnie pracowal i studiowal tylko wczesniej zglaszalismy kuratorce godziny wyjsc. Mial tez 2 dni wychodnego po 3h a w wakacje jak  mial urlop i nie uzyl sie to kazda srode mial wolna tz. od 8 do 15 mial czas wolny mogl wyjsc z domu. Czasme jak to w zyciu bywa byly sytuacje awaryjne kiedy sie spoznil lub nieapodziewanie musial wyjsc do lekarza. Kazde takie wyjscie musialo byc udokumentowane jak rowniez godziny zajec na uczeln czy grafik z pracy.
W ciaglu tego roku pare razy (zazwyczaj w niedziele) z samego rana przgjezdzali sprawdzac czy urzadzenie dziala na tz. rutynowa kontrol. Po pewnym czasie to juz zartowalismy z nimi zeby innego godziny wybrali
Dwa razy Ad. mial wymieniane urzadzenie bo zostalo uszkodzone. Tak sie podobno czasem dzieje ale zadzwonili zapytali gdzie jest i przyjechali wymienili nie robili  zadnych problemow nigdy.
Raz w miesiacu przychodzila do nas kuratorka na wizyte. Mielismy tez ciagly kontakt z nia telefoniczny w razie awaryjnych sytuacji.
Wazna rzecza jest tez obszar na jaki jest przyznany dozor my ze wzgledu ze mieszkamy w duzym domu(piwnica,parter,pietro,strych plus 4 balkony) czasem musielismy poprosic zeby mogl tez chodzic na strych np.po ubranka dla dzieci itp. Tak samo bylo w przypadku piwnicy. A co do balkonow to zalezalo ktory przyjechal jak zmieniali urzadzenie. Jak byl fajniejszy i mial dobry humor to.nawet przed dom mogl wychodzic,a raz jak im sie spierzylo to tylko pol metra na jeden balkon.

To tyle co mi przyszlo do glowy.Jesli macie jakies pytania z mila checia pomoge jesli bede umiala.

Offline

#294 2016-09-08 11:58:59

 kata

Użytkownik

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2016-08-10
Posty: 44

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Hej, mam takie pytanko. Złożyłam wniosek do sądu 22.08, wtedy jeszcze mój chłopak przebywał w Krakowie w AŚ, kilka dni po tym jak to złożyłam, przewieźli go do Nowego Wiśnicza. Pojechałam dziś się dowiedzieć czy coś w ogóle ruszyło ( do dnia dzisiejszego nie było kuratora ani ludzi od sprawdzenia sygnalu) i czy ten wniosek został tu czy przesłali go do Tarnowa, jedyne co się dowiedziałam, od średnio miłej pani to to, że wniosek jest  w Krakowie u protokolanta no i podała mi sygnaturę sprawy. Jak zapytałam czy to sprawą zajmą się tu czy odeślą dokumenty to odpowiedziała mi, że nie wie i że życzy mi miłego dnia Niech mi ktoś powie czy wszystkim zajmą się tu na miejscu czy jednak będą musieli wysłać wniosek do Tarnowa? Za niedługo będzie trzy tygodnie, słyszałam, że te 14 dni o których piszą to pic na wodę, ale nie wydaje mi się również żeby rozpatrzyli ten wniosek w ciągu miesiąca

Offline

#295 2016-09-15 19:45:20

agniesia2443

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-08-21
Posty: 8

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam czy jest tu Ktos kto może mi udzielić odpowiedzi na pytanie czy mając zalozony dozór elektroniczny można z tym.wejs .na widzenie do wiezienia ??

Offline

#296 2016-09-15 20:22:50

M@la

Użytkownik

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2016-04-30
Posty: 46

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Agniesia, majac dozor masz jeden dzien wolny(przynajmniej tak bylo u nas) i w tym czasie mozesz robic co i gdzie chcesz. Wiec mysle ze nie powinno byc problemu od tej strony. A jak wyglada to wyglada w samym wiezieniu to nie nie mam pojecia.

Offline

#297 2016-10-21 22:29:55

Aneta

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam. Czekam na ekipę od robienią pomiarów w domu. Czy Oni wcześniej dzwonią i się umawiają?  Czy przyjeżdżają jak się im podoba? Juz tydzień czekam a zależy nam na czasie.
Pozdrawiam

#298 2016-10-23 09:28:16

anetkaaa

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mojemu Miśkowi nie dali dozoru elektronicznego najbardziej rozwala mnie stopień demoralizacji sprawcy jak On jest taki Kochany hehe

wyszło że jest osobą zdemoralizowaną w stopniu znacznym czyli niebezpiecznym dla otoczenia

#299 2016-10-23 15:20:29

 kata

Użytkownik

Skąd: Krk
Zarejestrowany: 2016-08-10
Posty: 44

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Tak mu powiedzieli?? Musial miec slaba opinie od wychowawcy Ja czekam juz 2 miesiace az cos ruszy w sprawie dozoru u mojego chlopaka Anetkaaa, kurator byl na wywiadzie??

Offline

#300 2016-10-24 23:21:31

Aneta

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dzwonilam do nich i jutro mają byc:) okazało sie że dzwonili.. szkoda za na numer skazanego... który jest cały czas w depozycie ciekawe ile to teraz podtrwa:(

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-senpuu.pun.pl www.scooteropole.pun.pl www.gt.pun.pl www.vanillaninja.pun.pl www.worldjumpstyle.pun.pl