Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-02-25 13:12:37

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

ZK GARBALIN

Garbalin
99-100 Łęczyca
Tel./Fax: (24) 388-00-00/ (24) 388-00-08
E-mail: zk_garbalin@sw.gov.pl

Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego lub przelewu bankowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]
Tytuł przekazu pocztowego lub przelewu bankowego:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]
Konto bankowe:
Zakład Karny w Garbalinie NBP O/O Łódź
Garbalin 18
99-100 Łęczyca
02101013710009541391200000

Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 08:00-17:00
Wtorek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-16:00
Czwartek: 08:00-16:00
Piątek: 08:00-16:00

Zakład Karny w Garbalinie usytuowany jest 7 km na północ od Łęczycy, około 45 km od Łodzi. Przeznaczony jest dla skazanych  dorosłych mężczyzn, recydywistów penitencjarnych oraz odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy.
Zasady udzielania widzeń

1. Widzenia osadzonych z rodzinami i osobami bliskimi lub z innymi osobami, odbywają się w salach lub kabinach, w godzinach 8.00-17.00, w czwartki, piątki i niedziele, za wyjątkiem dni, w których przypadają święta państwowe lub kościelne ustawowo wolne od pracy. W niedzielę udziela się widzeń bez osoby dozorującej wyłącznie osadzonym zatrudnionym poza terenem zakładu karnego.
W okresie 10 dni poprzedzających Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy, nie realizuje się wcześniej udzielonych, a nie wykorzystanych zezwoleń na połączenie widzeń.

2. Zgłoszenia na widzenia przyjmowane są do godziny 13.00 w niedzielę przez funkcjonariusza przyjmującego paczki w poczekalni dla odwiedzających, a w czwartki i piątki  przez funkcjonariusza pełniącego służbę na posterunku Biuro Przepustek.

3. O realizacji widzeń decyduje kolejność zgłoszeń, a w uzasadnionych indywidualnych przypadkach dowódca zmiany bierze pod uwagę znaczną odległość od miejsca zamieszkania i udział w widzeniu dzieci w wieku do lat 3.

4. Dowódca zmiany może odmówić przyjęcia zgłoszenia na widzenie, jeżeli nie ma możliwości jego realizacji do godz. 17.00.

5. W celu zapewnienia płynnej realizacji widzeń Dyrektor zakładu karnego może zarządzić, z 2-tygodniowym wyprzedzeniem, inną organizację widzeń (np. system: alfabetyczny, z podziałem na grupy klasyfikacyjne, zmiana dni).

6. Osadzeni chcący uzyskać dodatkowe widzenie z dziećmi do lat 15, muszą udokumentować przed wychowawcą ciążący na nich obowiązek sprawowania stałej pieczy nad małoletnim.

7. W czasie widzenia zezwala się na spożywanie artykułów żywnościowych i napojów, zakupionych wyłącznie w kantynie jednostki.

8. Artykuły nie skonsumowane, po zakończonym widzeniu, wydaje się osobie odwiedzającej, a pozostawione podlegają usunięciu.

9. Zabrania się palenia tytoniu w salach widzeń i nie dopuszcza się zabierania na widzenia wyrobów tytoniowych (należy je zdeponować przed wejściem do jednostki). W trakcie widzenia nie wolno bez zezwolenia przekazywać żadnych przedmiotów.

Uwaga! Widzenia w niedzielę będą udzielane wg następujących zasad:

  -  w pierwszą, trzecią i piątą niedzielę miesiąca dla osadzonych odbywających karę po raz pierwszy (podgrupa "P");
  -  w drugą i czwartą niedzielę miesiąca dla recydywistów penitencjarnych (podgrupa "R").

   13.      Przyjmowanie sprzętu RTV.
    W przypadku odbiornika telewizyjnego przekątna ekranu nie może przekraczać 17.
    Radia, odtwarzacze muzyki bez funkcji rejestracji dźwięku oraz z wbudowanymi głośnikami. Dopuszczalne
    gabaryty radioodbiornika/radiomagnetofonu 20x20x50 cm, sprzętu DVD 40x35x10 cm.
   14.      dane adresowe dla przesyłek pocztowych:
                Zakład Karny w Garbalinie
                99-100 Łęczyca
                z dopiskiem: imię, nazwisko i imię ojca adresata

Lista produktów oraz formularz zamówienia na paczkę dostępne na stronie http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … garbalinie

Źródło : http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … garbalinie

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-01-11 14:07:25)

Offline

#2 2013-02-26 12:46:50

Agusia

Gość

Re: ZK GARBALIN

Może ja się wypowiem o tym więzieniu. Mój K. jest tam 3 lata więc się orientuje. Zakład typu p2 oraz r. Widzenia dla p2 są 3 godziny w miesiącu w czwartki i piątki oraz w 1,3,5 niedziele miesiąca. R ma widzenia w 2 i 4 niedziele. Kartki ze zgłoszeniami przyjmują teoretycznie od 8 do 12, chociaż panowie często przymykają oko na spóźnienia. Możliwość łączenia godzin widzeń. Są widzenia bezdozorowe, ale nie ma widzeń intymnych Na widzenia bezdozorowe strażnik wchodzi co 5-7 min. Strażnicy raczej mili i zabawni dla odwiedzających dla więźniów już zupełnie inni. Kantyna nawet nieźle wyposażona, ale bardzo bardzo droga. W listach przechodzi bardzo dużo rzeczy nawet ubrania. Jedynie na wokandy można narzekać, ostatnio na 17 wyszło 3, a przedostatnio na 25 wyszedł 1. A no i latem można sobie przed zakładem zbierać kukurydze, marchewkę.. Zależy co posadzą. Trzeba tylko uważać na auta i żeby nas nie złapali

Zapomniałam ! To za co uwielbiam ten zakład, to przysługują dodatkowe 3 godzinne widzenia, na okazje jakieś typu walentynki, dzień kobiet, mikołajki.

Ostatnio edytowany przez Agusia (2013-02-26 13:06:29)

#3 2014-03-31 15:12:26

MadziaMarcina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40

Re: ZK GARBALIN

Witam. Mój M właśnie dzisiaj miał transport-zk Garbalin. Będę bardzo wdzięczna za informacje na temat tego zk.

Ogólnie interesują mnie warunki tego zk, czy jest możliwość podjęcia pracy itp. Z tego co czytałam, wypowiedzi nie są zbyt pozytywne na temat tego miejsca.
W kwietniu M będzie starał się o opaske, ale ponoć marne szanse na wcześniejsze wyjście z tego zk...


Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie.
Razem od 15.11.2014

Offline

#4 2014-04-01 15:12:33

zawirowanie

Gość

Re: ZK GARBALIN

Marne to jedyny zakład karny w którym siedzi się do dzwonka Na którym oddziale przebywa Twoj M ?

#5 2014-04-01 16:44:49

MadziaMarcina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40

Re: ZK GARBALIN

Szczerze mowiac nie wiem na ktorym oddziale przebywa jest tam od wczoraj. No to mam teraz powod do smutku
Wiem,ze ma P2


Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie.
Razem od 15.11.2014

Offline

#6 2014-04-02 07:21:42

Olcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 36

Re: ZK GARBALIN

Mam tam znajomego, jest ciężko, wyjść na bank nie wychodzi się wcześniej, jak już wcześniej zostało wspomniane.
I z tego, co wiem, to łatwo tam kwity wyłapać - kary nawet za małe głupoty.
Więc tylko, jak da rade, to radze pisać wniosek o przeniesienie gdzie indziej.

Offline

#7 2014-05-07 19:50:36

marta

Gość

Re: ZK GARBALIN

hej kto mi moze cos powiedziec na temat tego zakladu.jak tam jest z telefonami do rodziny bede wdziecna za pomoc

#8 2014-05-08 07:20:20

gosc

Gość

Re: ZK GARBALIN

Marta napisz konkretnie co Cię interesuje a jeśli tylko będę wiedziała to Ci napiszę Jeśli chodzi o telefony to nie ma z nimi problemu,są codziennie od 7.30 do 21.30 .

#9 2014-05-08 10:51:19

marta

Gość

Re: ZK GARBALIN

hej chodzi mi o to jakie maja podejscie straznicy do odwiedzajacych jak jest z paczkami dla osadzonego czy mozna mu przekazac cos na widzeniu typu jakies gazety zdjecia itd  i poprostu jak tam jest

#10 2014-05-08 12:29:30

MadziaMarcina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40

Re: ZK GARBALIN

marta mozna podac gazety,krzyzowki zdjecia,koperty,znaczki itp.Straznicy neutralni-a jak tam jest wiedza tylko Oni ale trzeba sie pilnowac zeby kwitow nie dostac,jedzenie masakra.Mysle ze tak samo,,cudownie'' jak wszedzie


Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie.
Razem od 15.11.2014

Offline

#11 2014-05-08 12:46:36

gosc

Gość

Re: ZK GARBALIN

Jedzenie to prawda ,że mało i masakryczne.
Nie ma limitu w gazetach na widzeniu ale "świerszczyki" nie przechodzą.Możesz też dać zdjęcia,zeszyty,koperty,kartki.Karty telefoniczne kupione w kantynie też zabierają ze sobą .

To tyle co tak na szybko przychodzi mi do głowy

#12 2014-05-08 14:21:38

gosc

Gość

Re: ZK GARBALIN

Higiene robi się na miejscu.

#13 2014-05-08 15:50:56

MadziaMarcina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40

Re: ZK GARBALIN

faktycznie chemia tylko w kantynie,zywnosciowa robilismy na miejscu ze wzgledu na tyton.
Nie mialam pojecia ze swierszczyki nie przechodza,zastanawiam sie dlaczego,juz wszystkiego zabronic tym Lobuziakom


Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie.
Razem od 15.11.2014

Offline

#14 2014-05-09 15:03:21

gosc

Gość

Re: ZK GARBALIN

"świerszczyki" przechodzą przez poczte na wizeniu nie.Żywność raz na kwartał chemia raz na miesiąc.
Na wszystko jak wszędzie trzeba mieć zgodę dyrektora .Na sprzęt ,czajnik, ubranie. Grzałka przejdzie Ci w liście.W liście przejdzie też bielizna,koszulka, szczoteczka do zębów,maszynka do golenia ,bledki,kubki,szklanki,sztućce

#15 2014-05-29 22:12:19

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK GARBALIN

ewka napisał:

Hej dziewczynki mam taki mały problem, bo nie wiem, co mogę dorzucić do listu, bo w każdym zakładzie karnym jest inaczej a chodzi mi o zk garbalin co mogę dorzucić, żeby przeszło?


od 18.07.2011

Offline

#16 2014-05-30 11:49:10

MadziaMarcina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40

Re: ZK GARBALIN

Kochana ja wysylalam bloki,krzyzowki,znaczki,papier kolorowy,obcinacz do paznokci i to wszystko w babelku.Takie rzeczy jak obcinacz,nozyczki wczesniej M uprzedzil wychowawce


Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie.
Razem od 15.11.2014

Offline

#17 2014-05-30 22:52:59

justynnnka

Gość

Re: ZK GARBALIN

Byłam dziś w Garbalinie u mojego Kochanego :-) jeśli chodzi o porównanie ZK Garbalin a ZK Łódź na Smutnej to lepsze wrażenie Garbalin, dojazd z Łodzi ok gdyby ktoś potrzebował się dowiedzieć o połączenie to służę pomocą, poza tym szybko się dostałam na widzenie, sw ogólnie dla mnie i dziecka mili, kantyna dobrze zaopatrzona, ceny porównywalne do Smutnej ( nie mam innego porównania), smuuuuuuuuuuutam :-(

#18 2014-08-02 17:03:14

 Lady_Morfina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 70

Re: ZK GARBALIN

To i ja dorzucę coś od siebie. Mój M siedzi w Garbalinie od Maja 2013. Wcześniej sankcja na smutnej i przejściówka Łowicz.

OPIEKA MEDYCZNA
Najbardziej razi mnie fakt opieki medycznej tam. Dla mnie jest to dramat. Mało tego Mój Łobuz miał leki ze sobą jeszcze z Łowicza tj. Leki od bólu głowy coś a przeziębienie do tego jakieś tam witaminy i maść przepisaną od lekarza dermatologa ponieważ miał problemy ze skóra dołączona nawet była historia opieki medycznej w tym względzie a wszystko mu zostało zabrane. 

PRACA
Jeśli chodzi o pracę tam nie posiadam większej wiedzy w tym temacie. Mój M wydaje posiłki tam. Z wolnościówka jest podobno ciężko.

WIDZENIA I WYPOSAŻENIE KANTYNY
Sama w sobie organizacja widzeń jest moim zdaniem dobra. Dodatkowe widzenia miałam kilka w tym kilka bezdozorowych z wniosków nagrodowych. Nie wiem jak jest z typowymi intymnymi i tu moje pytanko czy któraś z Was miała ? Kantyna wyposażona dobrze, ceny też nie są jakieś kosmiczne.

PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE i Przepustki
Łobuz mój jest tam odp ponad roku i w październiku ma połowę kary. Nie miał jeszcze żadnej przepustki ale po odbyciu programowych nie wiem jak to nazwać terapii szkoleń może starać się o pierwsza przepustkę. U niego jest to program dla pijanych kierowców i agresji z racji jego wyroków. ( Wypadek, Pobicie) z czego jedno już odbył.  Zwolnienie przedterminowe hmmm jest naprawdę ciężko choć nie jest to niemożliwe.  Tak jak u Nas to wygląda to chłopaki z wyrokami jak mój M wychodzili wcześniej. Ostatnio nasz znajomy wyszedł po połowie. Miał wyrok za wypadek przeszedł te "szkolenia" oraz był na kilku przepustach. Opinię z dozoru miał dobrą i jemu się udało, także tyle mogę powiedzieć na naszym przykładzie i jego kolegi.

ewka napisał:

Hej dziewczynki mam taki mały problem, bo nie wiem, co mogę dorzucić do listu, bo w każdym zakładzie karnym jest inaczej a chodzi mi o zk garbalin co mogę dorzucić, żeby przeszło?

Kochana ja dorzucam do listu znaczki, koperty kartki, artykuły piśmiennicze etc.  ale zawsze jak mój dzwoni to pytam czy np mogę mu wysłać koszulki, skarpetki, bieliznę ubrania jakieś czy to co mu potrzebne. I wtedy wrzucam w kopertę bąbelkową i przechodzi. Ostatnio wysyłałam klej super glue bo buty chciał podkleić i też mu przeszedł czy np preparat na świeżb bo tam chłopaki się pozarażali a opieka medyczna tam jest straszna i też mu przeszło. Ogólnie jak coś potrzeba to moim zdaniem kwestia dogadania się z oddziałowym/wychowawcą. Wtedy tak jak pisałam koperta bąbelkowa i wysyłasz.


Zawsze jest nadzieja w nas bo jedno życie, przecież znasz to.
Kochaj wiesz że warto.

Kwiecień 23.04.2016 Dzwonek!

DOCZEKANA !

Offline

#19 2014-08-13 22:45:15

lleennkkaa

Gość

Re: ZK GARBALIN

Witam mojego narzeczonego przewieźli dziś z płocka do garbalina  co prawda miał trafić do Iławy wyszło inaczej,  ma grupę p2 chciała bym się dowiedzieć jak tam z wokandami, jak ze sprawami o przerwę w karze, i najważniejsze ile osób może wejść na widzenie.

#20 2014-08-14 13:14:41

gosc

Gość

Re: ZK GARBALIN

Na widzenie wchodzą dwie osoby dorosłe + dwoje dzieci.Na trzecią osobę dorosłą trzeba pisać prośbę.Nie wiem jak z przerwą w karze ale pierwsza wokanda przysługuje po połowie kary , a każda następna po 3 miesiącach .
Jeśli masz więcej pytań pisz na priv lub gg .Odpowiem co będę wiedziałą jak nie będę wiedziała to dopytam syna Pozdrawiam Magda

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.undersiemce.pun.pl www.ekstraklasamanager.pun.pl www.forumgothic.pun.pl www.budownictwo91b7.pun.pl www.nadzieja-glejak.pun.pl