Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-03-04 13:40:13

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

ZK WIERZCHOWO

ul. Szkolna 8
78-530 Wierzchowo
Tel./Fax: (94) 34 00 700/ fax (94) 34 00 707

Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przelewu:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
NBP Oddział Okręgowy Szczecin
53 1010 1599 0141 0813 9120 0000
Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 7.30-15.30
Wtorek: 7.30-15.30
Środa: 7.30-15.30
Czwartek: 7.30-15.30
Piątek: 7.30-15.30

Zakład Karny w Wierzchowie jest jednostką typu zamkniętego przeznaczoną dla mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy, młodocianych . W jednostce mieści się ponadto oddział dla tymczasowo aresztowanych o pojemności 35 miejsc oraz oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych na 45 miejsc. Łączna pojemność zakładu wynosi 509.

Widzenia :
Widzenia odbywają się
- wtorki
- piątki
- niedziele w godzinach 8.00-15.00
- oraz w drugi dzień Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia w godz. 8.30-15.30.
Widzenie trwa 60 minut( w tym: czas przeznaczony na zakupy w bufecie).

I. PACZKI ŻYWNOŚCIOWE  realizowane są  wyłącznie za pośrednictwem kantyny na terenie zakładu karnego, w skład paczki mogą wchodzić także wyroby tytoniowe.Skazany ma prawo otrzymać raz w miesiącu paczkę żywnościową.
  Zamówienie na paczkę żywnościową mogą złożyć osadzeni lub osoby najbliższe. Przy składaniu zamówienia o paczkę osadzony ma obowiązek przestrzegać limitu posiadania artykułów żywnościowych w celi mieszkalnej tj. 6kg .
  Zamówienia, osoby zainteresowane mogą złożyć:
  a) w punkcie sprzedaży,
  b) droga pocztową,
  Formularz zamówienia oraz wykaz produktów jest dostępny w Zakładzie Karnym:
  a) w punkcie sprzedaży,
  b) poniżej .
  Zamówienie może być przyjęte do realizacji po uprzednim potwierdzeniu przez administrację uprawnienia osadzonego do otrzymania paczki,
  Całkowity ciężar zakupionych artykułów żywnościowych w ramach paczki nie może przekraczać 6 kg.
  Stwierdzenie przez administrację ZK przekroczenia powyższych limitów skutkować będzie dla skazanego brakiem zgody na realizację paczki.
  Wydanie paczki żywnościowej odbywa się w dniu jej realizacji, a w przypadku przelewu środków finansowych na konto kantyny, w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia kompletu dokumentów (wypełniony formularz zamówienia wraz z dowodem wpłaty).
Środki pieniężne wpłacone na zakup paczki żywnościowej, która nie może być zrealizowana z przyczyn niezależnych od administracji Zakładu Karnego, przekazywane są niezwłocznie przez punkt sprzedaży osobie, która paczkę opłaciła (w kwocie  pomniejszonej o koszt przelewu lub przekazu pocztowego), wraz z informacją o  przyczynie odmowy przyjęcia zamówienia,

Numer konta dla wpłat na paczki: 90 1020 2847 0000 1002 0049 7412

ADRES
Zakład Karny w Wierzchowie Pomorskim
ul. Szkolna 8
78-530 Wierzchowo Pomorskie

W TYTULE PRZELEWU PROSZĘ PODAĆ DANE BENEFICJENTA
np. Jan Kowalski s.Jana

II.PACZKI ODZIEŻOWE do osadzonych przyjmowane są w godzinach pracy administracji.

  Wewnątrz paczki odzieżowej powinien być umieszczony spis jej zawartości.
  Przesłanie osadzonemu odzieży, bielizny, obuwia, przedmiotów osobistego użytku i lekarstw może nastąpić na podstawie odrębnego zezwolenia Dyrektora Zakładu  wydanego na prośbę osadzonego. Przyjęcie w/w rzeczy następuje wyłącznie na podstawie wystawionego spisu zawartości, którego I część winna być umieszczona na paczce w widocznym miejscu.
  W paczkach odzieżowych nie mogą być dostarczane artykuły spożywcze oraz rzeczy, których sprawdzenie jest niemożliwe bez naruszenia w istotny sposób ich struktury , środki łączności, przedmioty i dokumenty, które mogą stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa jednostki.
  Paczka zawierająca artykuły, o których mowa powyżej będzie zwrócona nadawcy na jego koszt.
  Zgoda na otrzymanie leków uzależniona jest od pozytywnego zaopiniowania prośby przez lekarza.
  Otrzymanie leków przez tymczasowo aresztowanych wymaga dodatkowo zgody organu dysponującego.
  Nie zezwala się na przesyłanie w paczkach odzieżowych wyrobów tytoniowych oraz środków higieny osobistej. Przedmioty te można zakupić  wyłącznie w kantynie tutejszej jednostki. Wyroby tytoniowe przysłane w paczkach będą odsyłane na koszt osadzonego lub nadawcy, bądź deponowane .

Źródło i więcej informacji na stronie : http://www.sw.gov.pl/jednostka/zaklad-k … chowo#info

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-02-03 15:18:55)

Offline

#2 2015-03-15 12:53:32

 malami

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Tam gdzie Ty,tam i my. Sercem
Zarejestrowany: 2013-08-24
Posty: 65

Re: ZK WIERZCHOWO

Szczerze powiem,że zakład oceniam na piątkę. Osadzeni normalnie traktowani. Nie czeka się na nich tylko oni na nas. Mogą chodzić sobie. Jest taki luz że aż miło się tam przebywa. Osoby które tam pracują wszystko dokładnie wytłumaczyli mi. Jest tam taki spokój.


http://elapso.pl/suwaczek/Becia/FF2B79/0D0D0D/000000/000000/14224.png

Offline

#3 2016-03-04 20:37:17

anula022

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

monroe24069 napisał:

Orientuje się może któraś z was jak to wygląda w Wierzchowie ?? Mam na myśli jakieś nagrodówki w postaci przepustek czy też intymniaki ,wokandy itp ??

Tam to można zapomnieć o nagrodowkach,przepustkach, nie wspomnę o intymnych. Na wokandy przyjeżdża jeden sędzia ten sam. Jest wredny(mało powiedziane)! Stamtąd ciężko się wyrwać. Choćby niewiadomo jak grzeczny był, to w dużej mierze wnioski są odrzucane. Sami klawisze to potwierdzają,że sami nie wiedzą po co te wokandy. W większości siedzi się do ostatniego dzwonka.

majka19 napisał:

hej mam chłopaka w zk w Wierzchowie chcialabym sie dowiedziec cos o tym zakładzie prosila bym o kontakt .Pozdarawiam

Powiem w skrócie: jeden z najgorszych zk jakie mogą być.

#4 2016-11-07 23:06:36

Ja 55

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-08-24
Posty: 44

Re: ZK WIERZCHOWO

Powiedzcie mi czy kiedykolwiek udało wam się uzyskać przepustkę z Wierzchowa pomorskiego ? Czy mogę o tym zapomniec ?

Offline

#5 2016-11-08 20:41:07

renia

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Ja 55 w Wierzchowie chyba jest tylko grupa zamknięta, a z taką baaaaardzo nikłe szanse.  Jak mu otworzą grupę i zmieni zakład to wtedy będziesz myślała

#6 2016-11-28 19:29:56

onastęskniona

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

To ja. Jadę w piątek. Taxi ze Złocieńca kosztuje 30 zł jakby co, bo dziś dzwoniłam i pytałam

#7 2016-12-02 22:23:59

onastęskniona

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Było w porządku i nie czekałam zbyt długo Nawet trochę przedłużyli widzenie, bo było mało osób. SW nawet w  porządku.
Wchodzimy najpierw do białych drzwi, tam rejestrujemy się na widzenie i czekamy. Jak już będzie pora widzenia, to bramowy powie, żeby wyjść na zewnątrz i wejść w brązowe drzwi. Tam deponujemy rzeczy, następnie jesteśmy prowadzeni na salę widzeń. Można się poprzytulać, w kantynie można kupić pizzę za 7,50 zł. Można kupować art. piśmiennicze i higieniczne bez żadnych zgód i innych papierków. Nie tak źle jak mawiają

#8 2016-12-03 19:39:59

nieogarnieta

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Dużo stolików na tej sali widzeń? Jak dzwoniłam tam to tak mówili, że w tygodniu się krócej czeka, w niedzielę ponoć dłużej trochę, no ale nie mam możliwości w inny dzień jechać.
O to ciekawe, że dopiero później się rzeczy deponuje. Jak jeszcze mój był w AŚ to od razu przed wejściem do sali oczekujących trzeba było wszystko zostawić.
To fajnie, że bez zgody można kupić, chociaż jak go znam to i tak nic nie będzie chciał.
Dzięki wielkie za informacje

#9 2016-12-03 22:12:18

onastęskniona

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Stolików jest w miarę dużo, sama sala też jest duża. Można się poprzytulać i nikt nic nie zrzędzi Ja właśnie unikam jeżdżenia w niedziele, bo to czekanie jest dla mnie bardzo uciążliwe. Generalnie póki co to nie tak strasznie jak mawiają.

#10 2016-12-04 12:15:27

nieogarnieta

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

No niestety, ja jednak nie pojadę. Mieli mnie zawieźć, ale nic z tego.
A sama nie mam żadnego dojazdu, o ile w jedną stronę bym jakoś jeszcze dojechała, o tyle nie mam jak wrócić z powrotem.
Chyba, że nie wiem, w celi mi dadzą przenocować
I teraz nawet nie wiem, kiedy się z tym swoim facetem zobaczę.
Super, piękną niedzielę będę miała.

#11 2016-12-04 13:09:51

malgosia

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

nieogarnięta szkoda że nie pojechałaś ,ja bym zaryzykowała ...powrót jest łatwiejszy bo można się z kimś zabrać ,gorzej z dojazdem ..
sama osobiście zabierałam nie raz kogoś jak nie ma czym wrócić i podwożę do większej miejscowości

#12 2016-12-04 13:49:09

onastęskniona

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Problem tak naprawdę polega na tym, żeby się jakoś dostać te 12 km do Złocieńca. Stamtąd złapie się jakiś pociąg. Ale ja jestem z Pomorza Zachodniego, więc zawsze znajdę jakieś połączenie. Nie wiem, jak wy. Ja po widzeniu chciałam iść do Złocieńca na pieszo, bo nie miałam żadnego autobusu, jest dopiero po 13:00. Przeszłam kawałek i jakiś pan się zatrzymał i podwiózł na dworzec

#13 2016-12-04 15:41:33

nieogarnieta

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Właśnie ja mam taki problem, że do Złocieńca mam tylko jeden autobus, że tam bym była od biedy o 13tej. Licząc czekanie i widzenie to nie mam czym wrócić, bo ze Złocieńca ostatni autobus z kolei przed 16tą.
Jego brat tak nawalił "bo mgła to on nie będzie ryzykował", aa szkoda gadać nawet.
Kombinuję dalej jakby się tam dostać, bo niestety ale zdana jestem na samą siebie.

#14 2016-12-04 15:47:28

nieogarnieta

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Po prostu się nie spodziewałam takiej sytuacji, to nie kombinowałam jak dojechać.
Ale teraz widzę, że sama muszę pokombinować, bo na jego rodzinę nie ma co liczyć.
Teraz mam tam 100km, a za jakiś czas będę miała 500km to już w ogóle.
Zostało mi 2tyg do kombinowania, to coś wymyślę pewnie
Nicka to tak sobie na szybckiego wymyśliłam, aż taka nieogarnięta nie jestem

#15 2016-12-10 18:51:34

nieogarnieta

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Nie jedzie może któraś z Was w piątek do Wierzchowa przez Złocieniec?

#16 2016-12-10 21:22:22

ona.stęskniona

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Ja niestety nie jadę, bo już byłam wczoraj.


Czy któraś z was ma nagrodowe widzenie świąteczne?

#17 2016-12-10 21:49:03

nieogarnieta

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Kurczę, to szkoda, że nie pisałaś, bo jak taksówką znowu jechałaś to byśmy się na pół złożyły.
Mnie na święta tu nie będzie niestety, zresztą mój to krótko tam jest, to wątpię, żeby już miał cokolwiek.

#18 2016-12-18 17:34:55

justynka

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Czy tutaj łatwo jest dostać skype czy nie?

#19 2016-12-20 14:00:05

 cara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-12-10
Posty: 52

Re: ZK WIERZCHOWO

justynka z tego jak pytałam w ZK to podobno nie robią problemów, jeśli jest wskazanie (tak jak u nas teraz będzie duża odległość).
Ale my się jeszcze o skype nie staraliśmy.
Na pewno musi napisać prośbę do Dyrektora.
Jako, że tam w ogóle się ciężko dostać to myślę, że spokojnie przyznają.

Offline

#20 2016-12-27 19:43:36

onastęskniona

Gość

Re: ZK WIERZCHOWO

Czy któraś była na wigilii dla osadzonych?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.otshamachi.pun.pl www.sojuszborguni65.pun.pl www.neuroshima-pbf.pun.pl www.pgbiotech.pun.pl www.tasmy90label.pun.pl