Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2016-07-28 15:22:25

Zainteresowana

Gość

Program wolnosciowy

Jak wygląda program Wolnosciowy czyli pół roku przed końcem kary bliżej domu i kurator? Korzystał ktoś z tego?

#2 2016-08-02 08:32:15

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: Program wolnosciowy

Można się powoływać na te przepisy przy prośbie o transport jak najbliżej miejsca zamieszkania. I wtedy w tym ZK starać się można o przepustki a na nich podejmuje się próbę kontaktu z kuratorem czy szuka pracy. Ale szczerze tak ostatnio rozmawiałam z moim to nie ma najmniejszego sensu bo jak jest transport na pół roku przed końcem to bardzo rzadko jest praktykowane otwieranie przepustek co wiąże się z komisją a to wiąże się z opinią zakładu o osadzonym, a to z kolei z tym, że mają dobrą opinię o nim a ZK lubią opinię wystawiać po pół roku wtedy mogą napisać coś konkretnego. Lepszym wyjście było by pojechać w transport z już otwartymi przepustkami ale to nie daje gwarancji, że nowy ZK wyrazi zgodę na przepustkę.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#3 2016-08-03 13:13:27

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Program wolnosciowy

Taki program może np. na wokandzie "nałożyć" na skazanego sąd, jeśli jest blacha albo musi się to odbyć podczas specjalnie zwołanej komisji penitencjarnej.
Wcale nie oznacza to jednak przenosin do zakładu bliżej miejsca pobytu po wyjściu, bo w przepisach jest, że "powinien odbywać karę.." a nie "musi odbywać karę w miejscu najbliższym zamieszkaniu po wyjściu" - mój odbywał cały czas karę w tym samym zakładzie, 90 km od domu, ale teoretycznie miał go ten program przygotować do wyjścia, a dokładniej była podkładka na kolejną wokandę, bo tak naprawdę dostarczył kuratorowi zaświadczenie, że będzie miał gdzie podjąć pracę, dostarczył bodajże oświadczenia domowników, że może zamieszkiwać tam po wyjściu i tyle było programu. Przepustkę 14 dniową raczej można zapomnieć, jeśli ma wielodniowe otwarte, to dadzą ze 3 - 4 dni, a jeśli nie miał wcześniej w ogóle otwartych przepustek, to nie dostanie od ręki wielodniowej, a na początek tylko 30-stki mu otworzą.
A i przy takim programie, to najpierw przychodzi kurator z sądu właściwego dla jednostki penitencjarnej i z nim podpisuje się kontrakt, potem dają przepustkę, nie odwrotnie, że najpierw przepustki i jakieś samodzielne nawiązywanie kontaktu z kuratorem, bo na okres pobytu w zk skazany nawet jak miał przed odsiadką kuratora, to już go nie ma, a od wpz może dostać już zupełnie innego kuratora.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutowojna.pun.pl www.girlstars.pun.pl www.witcher.pun.pl www.managernba.pun.pl www.forumb2.pun.pl