Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2015-10-26 23:45:10

wytęskniona :(

Gość

ZK BRANIEWO

Zakład Karny w Braniewie

Plac Grunwaldu 2a

14-500 Braniewo

Tel./Fax: (55) 244-07-00 / (55) 244-10-20

E-mail: zk_braniewo@sw.gov.pl

Aktualnie Zakład Karny w Braniewie ma ustaloną pojemność na 205 miejsc dla osób osadzonych.
Jest jednostką typu zamkniętego dla skazanych mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy z oddziałem dla skazanych młodocianych, oddziałem zakładu karnego typu półotwartego dla mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy oraz oddziałem dla osób tymczasowo aresztowanych, pozostających do dyspozycji Sądu Rejonowego w Braniewie oraz Prokuratury Rejonowej w Braniewie.

Dyrektor Zakładu Karnego
mjr Jarosław Witek
Tel./Fax: (55) 244-07-11/ (55) 244-10-20
E-mail: zk_braniewo@sw.gov.pl


Zasady przyjmowania paczek

KOMUNIKAT

W SPRAWIE ZMIANY SPOSOBU DOSTARCZANIA PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH DLA OSÓB POZBAWIONYCH WOLNOŚCI



Uprzejmie informuję, że w związku z wejściem w życie, w dniu 1 lipca bieżącego roku, przepisów ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2015, poz. 396), zmianie ulegają zasady otrzymywania przez osoby pozbawione wolności paczek żywnościowych. Skazany będzie miał prawo otrzymania paczki żywnościowej raz w miesiącu, a nie jak dotychczas raz na kwartał. W skład paczki wchodzić mogą artykuły żywnościowe lub wyroby tytoniowe.

Nowe przepisy wykluczają możliwość nadsyłania paczek żywnościowych, w skutek czego z dniem 1 lipca 2015 r. przesyłki z żywnością dla osób pozbawionych wolności, dostarczane do jednostki osobiście przez nadawcę, bądź za pośrednictwem placówki pocztowej lub firmy kurierskiej nie będą przyjmowane. Osoby najbliższe będą mogły złożyć zamówienie na paczkę żywnościową zarówno podczas widzenia z osadzonym (w punkcie sprzedaży znajdującym się na terenie jednostki), jak i bezpośrednio w PIGB „Pomerania”, w tym - drogą elektroniczną.


Do pobrania:

Lista i cennik artykułów:

http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k1.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k2.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k3.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k4.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k5.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k6.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k7.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/k8.jpg

Formularz zamówienia:
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/ … czka-1.jpg
http://sw.gov.pl/Data/Files/mpinkowski/ … czka-2.jpg

INSTRUKCJA DLA OSÓB BLISKICH, JAK ZROBIĆ PACZKĘ ZA POŚREDNICTWEM INTERNETU:

1. wejdź na stronę internetową Zakładu Karnego, w którym przebywa osoba dla której chcesz zrobić paczkę,
2. pobierz druk zamówienia na paczkę,
3. zapoznaj się z cennikiem art. dostępnych w celu realizacji paczki,
4. uzupełnij druk w odpowiednie dane oraz produkty, które maja się znaleźć w paczce,
5. wypełniony druk zamówienia prześlij pocztą na adres Zakładu Karnego wraz z dowodem wpłaty za paczkę, dokonanej na konto wskazane we wniosku,
6. po otrzymaniu zamówienia i środków finansowych, pracownik kantyny zrealizuje zamówienie.

W KANTYNIE, PODCZAS WIDZENIA:

1. pobierz druk zamówienia na paczkę w miejscu wskazanym przez administrację Zakładu Karnego,
2. zapoznaj się z dostępnym cennikiem art. dostępnych w kantynie,
3. uzupełnij druk w odpowiednie dane oraz produkty, które maja się znaleźć w paczce,
4. uzupełniony druk złóż u  podmiotu przygotowującego paczkę w Zakładzie Karnym, nie zapomnij opłacić paczki,
5. po otrzymaniu zamówienia przez pracownika kantyny, paczka zostanie zrealizowana,



Jakie warunki techniczne powinien spełniać sprzęt RTV dostarczany na teren zakładu?

1. Sprzęt RTV przyjmowany jest  w dni pracy administracji zakładu w godzinach od 8:00 do 14:00. Przyjęcia odbywają się również w soboty, niedziele i dni świąteczne w godzinach od 8:00 do 14:00. Nie  przyjmuje się  sprzętu jeżeli: w celi znajduje się użytkowany odbiornik lub jeden z osadzonych zakwaterowanych w celi posiada sprawny odbiornik w depozycie.

2. Odbiornik telewizyjny i radiowy musi być sprawny technicznie i posiadać oryginalne sieciowe przewody połączeniowe. W wypadku odbiornika TV wymagana jest sprawna regulacja siły głosu oraz przełączniki kanałów umieszczone na klawiaturze odbiornika.

3. Wymiary odbiornika typu LCD nie mogą przekraczać 19''  przekątnej ekranu.

4. Nie podlega przyjęciu :

    TV typu kineskopowego oraz LCD bez wbudowanego dekodera DVB-T,
    radioodbiornik w drewnianej obudowie,
    radioodbiornik, którego długość przekracza 30 cm,
    sprzęt z mechanicznymi uszkodzeniami obudowy lub bez wmontowanych na stałe głośników,
    radiomagnetofonów.

5. Odbiornik TV przyjmowany jest wraz z pilotem, który po dostrojeniu kanałów nadawanych w sieci zakładu zostaje przekazany do depozytu.

6. Urządzenia RTV podlegają kontroli techniczno – ochronnej. W trakcie tej kontroli ulegają zniszczeniu plomby gwarancyjne. Przed wydaniem do użytku sprzęt jest ponownie plombowany. W razie uszkodzenia plomb użytkownik traci zezwolenie na posiadanie urządzenia w celi. W przypadku posiadania przez odbiornik gniazd USB lub innych czytników pamięci, są one plombowane w sposób uniemożliwiający korzystanie z nich bez naruszenia plomby.


Zasady udzielania widzeń

I.Przy wejściu do jednostki ustalana jest zasadność ubiegania się osoby o wstęp na teren jednostki lub jego opuszczenie i legitymuje się tę osobę w celu ustalenia tożsamości.

II.Tożsamość osoby ustala się na podstawie następujących dokumentów, zawierających dane umożliwiające identyfikację, wyposażonych w zdjęcia:
1) dowodu osobistego;
2) legitymacji służbowej;
3) dowodu tożsamości cudzoziemca;
4) dokumentu paszportowego;
5) prawa jazdy.

III.Tożsamość osoby niepełnoletniej w wieku szkolnym ustala się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, a dzieci w wieku przedszkolnym – na podstawie oświadczenia opiekuna.

IV.Osoby ubiegające się o wstęp, przebywające oraz opuszczające teren jednostki poddawane są kontroli, która może polegać na:
1) sprawdzeniu przy użyciu urządzeń technicznych;
2) sprawdzeniu odzieży i obuwia;
3) kontroli osobistej.

V.Legitymowanie i czynności kontrolne, o których mowa powyżej, wobec osoby ubiegającej się o wstęp na teren jednostki mogą być dokonywane pod warunkiem wyrażenia na nie zgody przez tę osobę. Osobie niewyrażającej zgody na wylegitymowanie się lub poddanie czynnościom kontrolnym, a także osobie, wobec której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jest pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub substancji psychotropowych – nie zezwala się na wstęp do jednostki.

VI.Zabrania się wnoszenia na teren jednostki przedmiotów niebezpiecznych i niedozwolonych, określonych w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 października 2003 r. w sprawie sposobów ochrony jednostek organizacyjnych Służby Więziennej (Dz.U. Nr 194, poz. 1902).

Organizacja widzeń

I.1. Widzenia odbywają się w soboty, niedziele i dni świąteczne w salach widzeń w godzinach od 8:00 do 15:00.
2. Zapisy osób przybyłych na widzenia w soboty, niedziele i dni świąteczne odbywają się w godzinach od 8:00 do godz. 14:00.
3. W szczególnie uzasadnionych wypadkach, za zgodą dyrektora, można udzielić widzenia w innym dniu.

II.1. Prawo skazanego do widzenia z rodziną i osobami bliskimi dotyczy osób, o których mowa w art. 115 § 11 kodeksu karnego (Dz.U. z 1997 r., Nr 88, poz. 553 z późn. zm.). W przypadku innych osób – za zgodą dyrektora zakładu.
2. Widzenia tymczasowo aresztowanych udzielane są na podstawie zezwolenia organu dysponującego. W przypadku osób małoletnich do lat 15, bez obecności opiekuna z wolności, odbywają się w soboty pod opieką wyznaczonego wychowawcy.
3. Widzenia osadzonych z kobietami w zaawansowanej ciąży, osobom dorosłym będącym rodzicami lub opiekunami prawnymi z dziećmi do lat trzech, niepełnosprawnym ze znaczną dysfunkcją ruchu (poruszajacym się na wózku lub o kulach) oraz powyżej 75 roku życia  udzielane są w pierwszej kolejności.

III.1. Przed rozpoczęciem widzenia osadzony i osoby go odwiedzające zajmują miejsca wskazane przez funkcjonariusza prowadzącego widzenia. Zabrania się samowolnych zmian wyznaczonego miejsca, pod rygorem przerwania widzenia lub zakończenia go przed czasem. Do wydania decyzji w tym względzie uprawniony jest funkcjonariusz prowadzący widzenia.
2. Podawanie i przyjmowanie podczas widzeń przedmiotów nie objętych zezwoleniem dyrektora jest niedopuszczalne.

IV.1. Zezwolenie na spożywanie artykułów żywnościowych i napojów zakupionych na terenie zakładu przez osoby odwiedzające dotyczy wyłącznie widzenia udzielonego przy oddzielnym stoliku.
2.  Artykuły nie spożyte w trakcie widzeń zabierają osoby odwiedzające.
3. W czasie trwania widzenia osoby odwiedzające mogą zakupić artykuły żywnościowe dla skazanych w ramach posiadanego uprawnienia wynikającego z art.113a §3 kodeksu karnego wykonawczego (Dz.U. z 1997 r. Nr 90, poz. 557 z późn. zm.),  w przypadku udzielenia skazanemu nagrody na zasadzie art. 138. §1 pkt. 13 kkw lub udzielonej ulgi w związku z art. 141. § 1 kkw (paczka żywnościowa).
4. W czasie trwania widzenia osoby odwiedzające mogą  zakupić, za zezwoleniem dyrektora, przedmioty osobistego użytku oraz środki higieny i papierosy dla skazanych.
5. W stosunku do tymczasowo aresztowanych stosuje się powyższe zasady zgodnie z kkw.


Zasady korzystania przez osadzonych z komunikatora internetowego Skype w Zakładzie Karnym w Braniewie

Z połączenia za pośrednictwem komunikatora mogą korzystać tylko osoby skazane (osoby tymczasowo aresztowane, są pozbawione możliwości przeprowadzania połączenia za pomocą wszelkich środków łączności na podstawie art. 217c Kodeksu Karnego Wykonawczego (Dz.U. 1997 nr 90 poz. 557 z późniejszymi zmianami).

Skazani mogą kontaktować się za pośrednictwem komunikatora wyłącznie z rodziną lub osobami bliskimi.

Warunkiem skorzystania z komunikatora jest uzyskanie każdorazowo zgody dyrektora  jednostki na podstawie pisemnej prośby skazanego  zawierającej: dane kontaktu docelowego (nazwisko, imię, stopień pokrewieństwa, adres oraz  nazwa użytkownika w komunikatorze) oraz proponowany termin rozmowy poprzez komunikator  (data i godzina), ustalony uprzednio z rodziną i wychowawcą.

Kontakty poprzez komunikator będą realizowane: w  dni powszednie w godzinach  10.00  - 15.00, jednorazowo w wymiarze nie przekraczającym 30 minut.

Podczas rozmowy przez komunikator obowiązuje zakaz: przekazywania  treści godzących w porządek publiczny lub bezpieczeństwo jednostki oraz informacji dotyczących  innych osadzonych oraz personelu jednostki, posługiwania się wyrazami lub zwrotami powszechnie uznawanymi za wulgarne lub obelżywe oraz gwarą przestępczą,.

W przypadku naruszenia przez skazanego lub osobę, z którą realizowany jest kontakt za pośrednictwem komunikatora ustalonych zasad jego przebiegu, rozmowa może zostać przerwana lub zakończona przed czasem.


Ważne telefony
Sekretariat: (55) 244-07-11
Dowódca Zmiany: (55) 244-07-50
Dział Kadr: (55) 244-07-61
Dział Penitencjarny: (55) 244-07-30
Dział Ochrony: (55) 244-07-40
Dział Ewidencji: (55) 244-07-60
Dział Kwatermistrzowski: (55) 244-07-20
Dział Zatrudnienia Osadzonych: (55) 244-07-59
Dział Łączności i Informatyki: (55) 244-07-02
Dział Finansowy: (55) 244-07-16
Służba Zdrowia: (55) 244-07-19


Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego lub przelewu bankowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przekazu pocztowego lub przelewu bankowego:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
Narodowy Bank Polski NBP odd Okręgowy w Olsztynie
Al. M. J. Piłsudskiego 11/17
10-959 Olsztyn
02 1010 1397 0050 0513 9120 0000

Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku od 9 do 15.

#2 2017-03-14 18:44:02

mimimi009

Gość

Re: ZK BRANIEWO

Kto wie ile trzeba czekać tam na zmianę podgrupy na półotwartą??

#3 2017-03-14 20:21:29

Olcia10

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-03-13
Posty: 93

Re: ZK BRANIEWO

Co pół roku staje sie na komisje o zmianę podgrupy.


Koniec!!! ❤❤❤

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumgothic.pun.pl www.undersiemce.pun.pl www.nadzieja-glejak.pun.pl www.fantasyrpg.pun.pl www.ekstraklasamanager.pun.pl