Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Sprawy prawne
  •  » Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

#81 2014-05-05 19:53:36

Olcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 36

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

A ja mam takie pytanie, moj odsiaduje wyrok za usilowanie rozboju, koniec w 2016, w trakcie przebywania juz w ZK odbyly sie dwie sprawy zalegle za marihuane, dwa razy dostal zawiasy, czyli odsiaduje wyrok za usilowanie rozboju i wisza mu dwa zawiasy, czy moga mu to odwiesic w ktoryms momencie, jak bedzie siedzial ?
Bo jak chodzi o narkotyki, to nic nie odwali zwiazenego z tym podczas odsiadki.
Z tego co slyszalam, to odwieszaja za zle sprawowanie, tak ?

Offline

#82 2014-05-06 11:25:36

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Zgodnie z art. 75 k.k. Sąd może odwiesić wyrok jeżeli skazany w okresie próby rażąco narusza porządek prawny.
Złe zachowanie w zakładzie karnym może być uznane za rażące naruszenie prawa, w przypadku gdy dyrektor Zakładu Karnego zwróci się do Sądu z wnioskiem  o odwieszenie kary.
W takim przypadku decyzję podejmuje Sąd po rozważeniu wszelkich okoliczności sprawy, w tym wysłuchaniu stanowiska przedstawiciela ZK oraz skazanego.
Sąd nie ma obowiązku odwiesić kolejnej kary, jednak w przypadku złożenia wniosku o jej odwieszenie przez dyrektora ZK są duże szanse, że karę odwiesi, gdyż jest to dowód dla Sądu, że skazany nie przechodzi pozytywnie przez proces resocjalizacji.
Gdy Sąd z urzędu, albo na wniosek dyrektora ZK wyznaczy posiedzenie celem zarządzenia wykonania wobec skazanego kary pozbawienia wolności, skazany powinien przygotować i wysłać do Sądu pismo – wniosek o odstąpienie od zarządzenia wykonania wobec niego kary pozbawienia wolności.

Więcej na ten temat znajdzie Pani w artykule http://pozbawieniewolnosci.pl/fakultaty … -wolnosci/

Offline

#83 2014-05-06 15:18:49

Olcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 36

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Dobrze,ale bardziej mi chodzilo o to,czy tylko wtedy moga mu to odwiesic,jezeli bedzie sie zle sprawowal,czy czemu jeszcze moga odwiesic w razie czego,podczas odbywania kary w ZK.

Offline

#84 2014-05-08 14:06:13

karol

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Mam bezwzględny wyrok 5 miesięcy. Zaliczono mi 3 miesiące, które odsiedziałem w śledczo-karnym. Mam jeszcze 2 miesiące do odsiadki. Prawniczka powiedziała, że po uprawomocnieniu się wyroku ( uprawomocnił się już 2 tygodnie temu) dostanę pismo z sądu o odbyciu pozostałej kary w zakładzie karnym. Wtedy napiszemy o bransoletkę i odbędę karę u siostry. Wszystko już z siostrą dograłem, czekam i czekam ( już u siostry) a tu pisma o wykonaniu wyroku nie ma. Można napisać jakieś pismo do sądu o przyspieszenie wykonania kary? Chciałbym to już mieć za sobą.

#85 2014-05-08 19:54:28

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Karol a może zadzwoń/podejdź do sądu, podaj sygnaturę akt i zapytaj się, czy pismo (wyrok) zostały wysłane do Ciebie, czy nie?
I kiedy możesz się tych dokumentów spodziewać? Tak chyba będzie szybciej.


od 18.07.2011

Offline

#86 2014-05-08 23:19:35

karol

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

dzięki za zainteresowanie, ale obecnie jestem ponad 100 km od sądu. napisałem do mojej adwokatki, żeby przesłała mi kopię wyroku i inne dokumenty i na razie czekam...

#87 2014-05-09 09:47:11

ZK

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-10-11
Posty: 53

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

karol ja na twoim miejscu nie czekalabym na bilet tylko składała juz teraz wniosek o SDE i o wstrzymanie wykonania kary,po co ci teraz bilet i moze byc sytuacja ze zabiora cie z domu zanim zapadnie decyzja o SDE. Moj łobuz własnie składał wniosek o SDE zaraz po uprawomocnieniu sie wyroku.Procedura trwała 3tyg dostał bransoletke zanim musiał wstawic sie do zk.


http://elapso.pl/suwaczek/Zk/E329CA/FFFFFF/FFFFFF/610F17/14520.png
http://elapso.pl/suwaczek/Zk/40A340/FF4FA7/FFFFFF/090F19/15477.png

Offline

#88 2014-05-09 10:52:05

karol

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Dziękuję za radę, zaraz piszę wniosek.

#89 2014-05-09 11:39:41

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

W całości się zgadzam.
Wniosek o dozór należy pisać od razu po uprawomocnieniu wyroku, w przeciwnym wypadku może dojść do sytuacji kiedy przed jego rozpatrzeniem będzie się trzeba stawić do ZK.

Odnośnie pytania Olci samo odbywanie kary w ZK nie stanowi podstawy do odwieszenia kary.

Offline

#90 2014-05-09 14:31:43

Olcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 36

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

To za co mogliby mu jeszcze ewentualnie odwiesic,biorac pod uwage,ze nie mialby kwitow i dobre zachowanie?

Offline

#91 2014-05-10 08:21:26

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Nie wiem dokładnie jaka jest podstawa prawna ale może być, że jesli zapadł 1 wyrok w zawieszeniu, a potem drugi w zawieszeniu za to samo, to mogą wyroki odwiesić.
I na pewno odwieszenia nie powoduje złe zachowanie, kwity w ZK. Co prawda, gdyby doszło do sprawy o odwieszenie kary - sąd może poprosić o opinię o skazanym z ZK, ale nigdy na odwrót tzn złe zachowanie nie spowoduje sprawy o odwieszenie wyroków.
Olcia ale dlaczego martwisz się na zapas? Na razie nic nie odwiesili mu, więc bądź spokojna.


od 18.07.2011

Offline

#92 2014-05-10 09:39:18

Olcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 36

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Ale wolalabym wiedziec,na czym stoje,ze tak powiem :-)
Czy odliczac dni tylko do konca tego wyroku,co juz odsiaduje,czy brac pod uwage te zawiasy.
Zawiasy ma 2 za trawe,ale inne paragrafy,jedne za posiadanie,drugie za uprawe.Takze sa podobne,ale z drugiej strony,to juz by mu za drugim razem moze zawiasow nie dali,tylko normalny wyrok,takze moze nic mu nie odwiesza,sama nie wiem,co o tym myslec.

Offline

#93 2014-05-10 18:37:36

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Nie myśl za dużo Będzie dobrze Olcia i tego się trzymaj! Faktycznie - mógłby dostać juz ten drugi wyrok jako bezwzględny, także bądź dobrej myśli!
Gdyby coś tam nie wyszło jednak - to jeszcze można starać sie o wydanie wyroku łącznego - tak na pocieszenie piszę


od 18.07.2011

Offline

#94 2014-05-10 20:03:03

Olcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-04
Posty: 36

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Nie no,nie sadze,zeby mu to w sumie odwiesili,bo z jakiej okazji,prawda :-)

Offline

#95 2014-06-29 17:17:12

Ania89

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Dziewczyny mam problem... Mój D. odsiaduje wyrok 15 lat i własnie dowiedzielismy się, że chcą mu odwiesic wyrok 10 miesiecy za przestępstwo z zupełnie innego art. Oczywiście chcemy tego uniknąc więc   co mozemy zrobić w tej sprawie? Moze adwokat cos pomoze? Wiadomo adwokat to spore koszta ale jezeli by pomógł zeby nie odwiesili to warto je wydać. On nie chce siedziec ani dnia dłużej.... Pomóżcie:(

#96 2014-06-29 19:47:46

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Ania szczerze mówiąc wątpię,żeby udało się coś zrobić w Waszej sytuacji.Jak rozumiem miał w zawieszeniu 10 miesięcy i w czasie okresu próby popełnił przestępstwo,za które otrzymał karę 15 lat pozbawienia wolności.To jest ogromna przesłanka do odwieszenia mu tej kary i raczej żaden adwokat tu nie pomoże...

Art.75 par.2 kk    
Sąd może zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne przestępstwo niż określone w § 1 albo jeżeli uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych.


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#97 2014-06-29 21:31:03

Ania89

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

tak Czarna Mamba właśnie tak to wygląda. A możecie mi jeszcze powiedziec... rozmawiałam dzis z kolega właśnie o tej sprawie i on powiedział, ze mój D. nie moze mieć więcej niz 15 lat bo to jest najwyższa kara i ze ten wyrok 10 miesiecy zostanie "wchłonięty" przez ten wyrok 15 lat. Czy to prawda? Bo jakos cięzko mi w to uwierzyc. Ja raczej rozumiem to tak ze będzie miał wyrok 15 lat i 10 miesięcy....

#98 2014-06-29 22:40:36

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Ania jest takie coś, pewnie chodzi o ten artykuł kk (ale to dotyczy kary łącznej):
art. 86 KK
§ 1. Sąd wymierza karę łączną w granicach od najwyższej z kar wymierzonych za poszczególne przestępstwa do ich sumy, nie przekraczając jednak 540 stawek dziennych grzywny, 18 miesięcy ograniczenia wolności albo 15 lat pozbawienia wolności; kara łączna grzywny określonej w art. 71 § 1 nie może przekraczać 180 stawek dziennych - jeżeli jest ona związana z zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności oraz nie może przekraczać 90 stawek dziennych - jeżeli jest ona związana z zawieszeniem wykonania kary ograniczenia wolności.


od 18.07.2011

Offline

#99 2014-06-30 11:09:43

bziummuzib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 9

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam wszystkich,
mam pytanie, ktore mnie nurtuje.
W srode mam posiedzenie, gdzie sad chciał mi odwiesic wyrok,
lecz dokumenty z innego sadu z innego miasta nie doszły,
wiec sad nie mogl sprawdzic czy popelnione przestepstwo zostalo
popelnione w okresie proby.
Natomiast jak ja dobrze pamietam na całe szczescie nie było w okresie proby.

Do rzeczy, w piatek przyszedł mi bilecik na ktory czekałem na 15.07
do ZK, wiec skoro w srode mam miec posiedzenie i mialoby sie pokryc
w okresie proby przestepstwo to przyszło by mi własnie wezwanie do zakładu karnego ?

bardzo prosze o odpowiedz, bo mnie to nurtuje i meczy,
dziekuje

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-30 20:19:57)

Offline

#100 2014-06-30 19:45:46

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Bziummuzib moim zdaniem posiedzenie o odwieszenie kary, nie ma nic wspólnego z biletem do ZK. Sa to dwie osobne sprawy (dwa osobne wyroki). Wezwanie do ZK dostałeś do sprawy, gdzie wyrok jest prawomocny i bezwzględny, a na sprawę odnośnie odwieszenia zawiasów - dopiero czekasz.
Takie posiedzenie może się odbyć i jak jesteś na wolności, i podczas odbywania kary.
Jeśli nie odwieszą wyroku - odsiadujesz tylko ten jeden wyrok, gdyby jednak odwiesili - to doliczą drugi do odsiadki.
Być może mógłbyś się starać potem o wydanie wyroku łącznego...
Mam nadzieję, że o to Ci chodziło

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-30 20:22:09)


od 18.07.2011

Offline

  • Index
  •  » Sprawy prawne
  •  » Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.autocentrum.pun.pl www.anime-center.pun.pl www.kokoszkamt2.pun.pl www.lsrolecity.pun.pl www.gra-megaman.pun.pl