Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2014-06-06 22:59:22

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

ZK UHERCE MINERALNE

Witam. Podaje adres zakładu karnego w którym teraz moj partner siedzi.
Zakład Karny w Uhercach Mineralnych.
38-623 Uherce Mineralne.

Jak tam jest? Łatwiej jest tam o wokande i wpz czy nie dają raczej?

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-06-07 12:14:41)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#2 2014-06-07 12:18:35

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Zakład Karny w Uhercach Mineralnych jest jednostką typu półotwartego dla skazanych mężczyzn odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy i dla skazanych młodocianych, podlegającą Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Rzeszowie.
W strukturach tej jednostki funkcjonują dwa Oddziały Zewnętrzne w Średniej Wsi i Jabłonkach.
Pojemność jednostki została określona na 671 miejsc.
W Zakładzie Karnym w Uhercach Mineralnych funkcjonuje Oddział Terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu z podgrupami klasyfikacyjnymi P-2/t i M-2/t. W zakładzie mogą odbywać karę również skazani chorzy na cukrzycę insulinozależną.

Zasady udzielania widzeń

Informujemy, że od 01 maja 2014 roku ulegają zmianie dni udzielanych widzeń w Zakładzie Karnym w Uhercach Mineralnych i Oddziałach Zewnętrznych w Średniej Wsi i Jabłonkach.

Widzenia z osobami odwiedzającymi odbywają się: w SOBOTY, NIEDZIELE I DNI ŚWIĄTECZNE - USTAWOWO WOLNE OD PRACY w godzinach od 8:00 – 16:00.

Ilość widzeń i sposób ich udzielania dla skazanych określa kodeks karny wykonawczy. Zabrania się wnoszenia na teren zakładu karnego broni, środków łączności,środków odurzających, psychotropowych, alkoholu i wyrobów tytoniowych. Na terenie zakładu karnego obowiązuje zakaz palenia.

Źródło: http://sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektora … mineralne/


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#3 2014-06-07 20:06:42

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Mój mąż tam siedział dekadę temu, ale z tego co słyszałam teraz też nie jest źle.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#4 2014-06-07 20:38:43

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Dzieki. Tez tak mysle.   Mysle i mam nadzieję ze wyjdzie na warunkowym w październiku. Najpierw musi skończyć terapie. Zaczyna ją 16 lipca a kończy 16 października i może wtedy stawać na wokande. Nie wiem czy nie za wcześnie piszemy o wokande bo 5 sierpnia?


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#5 2014-06-07 20:59:21

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Kiedy ma połowę kary? Jaki ma wyrok? Czy to pierwszy wniosek o warunkowe?

Jeśli chodzi o Uherce, to nie tylko mój mąż, ale osoby, które dość niedawno tam siedziały wypowiadają się, że w porównaniu z wieloma zakładami, to "przedszkole" Oczywiście, to przenośnia jest, ale patrząc np na Rzeszów, Lublin itp to siedzieć w Uhercach nie jest źle.

A w ogóle miał Twój facet jakąś przepustkę?


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#6 2014-06-07 21:29:40

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

We wrześniu bedzie mial połowę kary. Tak to jest jego pierwszy wniosek i pierwsza odsiadka. Nie mial przepustki od czasu jak siedzi. Mówił mi ze duzo z tym zachodu. Czyli ze w uhercach jest większą szansa na wokande i warunkowe?


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#7 2014-06-07 21:45:59

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Tego czy są większe szanse na warunkowe, to Ci nie powiem. Kiedyś tak było, ale teraz to sama nie wiem.
Jedno wiem. Nie nastawiaj się na pierwszą wokandę. Oczywiście są przypadki, że skazani wychodzą, ale w większości to tylko formalność.
Jeśli chodzi o składanie wniosku, to ja proponowałabym na miesiąc przed terminem połowy kary. To taki optymalny czas.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#8 2014-06-07 21:48:10

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Wyrok ma na 22 miesiące za alimenty. Czyli ma połowę kary we wrześniu.

Aha. Dzieki. Nie bede sie nastawiac i mojemu tez powiem żeby sie nie nastawiał na październik bo w sumie to juz sie nastawił. A potem jak nic z tego nie wyjdzie to sie rozczaruje i bedzie bolało ze nie wyszedł tak jak na to liczył. Bede dobrej myśli i czekała. Tyle mi juz zostało. Dac czas czasowi. Może akurat sie uda i wyjdzie na pierwszej wokandzie albo nie. Zobaczymy. Tyle juz wytrzymałam więc do tego sierpnia przyszłego roku jak mu sie bedzie kończył wyrok tez poczekam. A może cos w między czasie wyjdzie pozytywnego. Zobaczymy.

Nawet gdyby mial wyjść po drugiej wokandzie tez poczekam. Choc bardzo za moim tesknie.

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-06-07 23:01:24)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#9 2014-06-07 22:10:46

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Druga jest już zdecydowanie pewniejsza
Alimenty, to znów nie takie straszne przestępstwo, więc nadzieję można mieć. Jednak ja jak zwykle odradzam nastawienie się, bo w swoim życiu przekonała m się, że nawet jeśli coś jest na 99'9% pewne, to nie wychodzi. Szczególnie jeśli chodzi o sądy i kwestie karne w Polsce...
A lepiej się pozytywnie rozczarować, niż ponieść klęskę...

Na razie i tak radziłabym poczekać na komisję. Bo istnieje możliwość, że dyrektor zk mu wystąpi, a wtedy szanse na wyjście też zdecydowanie wzrastają.

Ale i tu pewności nie ma. Mój małżonek pomimo wystąpienia warunkowego nie dostał i to właśnie w Uhercach. Ale u niego to zupełnie inne przestępstwa były, więc nie ma co porównywać...


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#10 2014-06-07 22:16:35

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Zastanawiam sie skad moj na informacje ze wyjdzie po połowie kary czyli w październiku? I ze tam wlasnie wychodzą po pierwszej wokandzie? Tego nie mam pojęcia.

Aha. Rozumie. Normalnie gdyby nie przyszło pismo ze sądu do zk w uhercach 16 maja ze ma jeszcze jeden wyrok 9 miesięcy to by normalnie wyszedł końcem maja lub początkiem czerwca. I stawał na komisję przedwokandowa. To i tak musi jeszcze raz stanąć? No to musze mojemu powiedzieć żeby starał sie o opinię dyrektora zk. Nie wiem czy w komisji przedwokandowowej nie uczestniczy tez dyrektor zk i on nie wydaje opini. Bo wtedy mu wydali bardzo dobra opinię.

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-06-07 23:02:48)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#11 2014-06-08 14:33:45

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Może ktoś wie jaki sąd podlega pod zakład karny w uhercach mineralnych. I czy jest dosc łaskawy dla osadzonych?
I czy opinię na komisji przed wokandowej wydaje dyrektor czy tylko wychowawca?

Gosiaa napisał:

Hanka Uherce podlegają pod Sąd Okręgowy w Krośnie ( III Wydział Penitencjarny ) - tam kierujcie te pisma.

Hanka jeśli chodzi o komisję to w jej skład wchodzą minimum 3 pracownicy SW, powołani przez Dyrektora. Pracami komisji kieruje dyrektor lub inna wyznaczona przez niego osoba. W posiedzeniu komisji uczestniczy także wychowawca skazanego.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-08 19:40:03)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#12 2014-06-08 22:09:31

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Witajcie. Parę informacji które moga sie komuś przydać.
W Uhercach Mineralnych dzwonić może tylko osoba osadzona. Działa to tylko w jedną stronę. Osadzeni moga dzwonić od 8.00 do 22.00 potem telefony są wyłączane. Osadzeni moga dzwonić bez ograniczeń i sami schodzić do telefonu. z moim rozmawiam tak gdzies z od 3 min. Do 11 nim. Dłużej sie nie da bo jest malo telefonów a duzo dzwoniących. Najgorzej jest na weekend. Bo wtedy osadzeni nie pracują i długa kolejka do telefonu. Moj kiedyś czekał 2 godz. Na swoją kolejkę. Żeby zadzwonic. Masakra.   W debicy było ponoc lepiej bo były trzy telefony. To samo tyczy sie pisanie listów. Osadzony może bez ograniczeń pisac listy. Budek telefonicznych jest tylko dwie. Kartę do gadania można kupic w kantynie lub wyslac w liscie. Dostępne są tam karty: papuga, telegrosik, itp. Wszystko co nie jest na chip.
Widzenia z osobami odwiedzającymi odbywają się w SOBOTY, NIEDZIELE I DNI ŚWIĄTECZNE -USTAWOWO WOLNE ODPRACY w godzinach od 8.00 – 16.00.
Na widzenia w ZK czeka sie ok. 20 nim. Sala widzeń jest podzielona na dwa boksy. Jeden mały, drugi trochę większy. Ale widzenia odbywają sie tylko w tym większym, pod dozorem klawisza. Widzenie trwa w zależności od osoby odwiedzającej z jak daleka przyjechała. Jesli z daleka to 2 godz. Jesli z bliska to 1 godz. Do sali jest wpuszczanych ok. 10 osób. Co jest dużym plusem w zk nie ma kontroli osobistej przed wejściem na widzenia tak jak np. W AŚ. Trzeba tylko zostawić w szafce osobiste rzeczy, jak np. Bagaż, telefon, papierosy jesli ktoś pali. Jesli ktoś chce sie pocałować lub przytulić z osadzonym, można. Nie ma tak jak jest w AŚ.
W środku jest kantyn gdzie można kupic cos na widzenie. Mysle, tak mi sie wydaje ze ten mniejszy boks jest dla małych dzieci. Ale to są tylko moje przypuszczenia. Jesli klawisz dostaje cynk przez telefon ilu osadzonych kończy widzenie, ogłasza to.
Jesli chodzi o paczki ubraniowe są przysługiwane tylko raz na 3 m-ce osadzonemu. Na paczce odzieżowej i żywnościowej należy napisac w adresie imię i nazwisko osadzonego oraz imię ojca i swój adres. Osadzony wysyła prośbe o talon i odbiera go w magazynie i albo osoba odwiedzająca go odbiera go albo osadzony wysyła w liscie taki talon. W paczce musi byc to co jest na talonie. Do paczki musi byc dołączona lista rzeczy które są w paczce.
Natomiast paczkę żywnościową można wysyłać częściej. Ale nie moga byc tam rzeczy których nie da sie sprawdzic. Np. Tytoń, przetwory własnej roboty. Cukier, mąka, jajka kawa, itd. Nie należy posyłać również dezodorantów. Bo osadzony nie otrzyma ich. Noży, widelców, płyt, itp. rzeczy. Ale maszynkę jednorazowa można. Paczka żywnościowa nie może przekraczać 5 kg. Do paczki żywnościowej tak samo musi byc dołączona lista. Można tez wyslac pieniądze na konto bankowe. Podaje. ZAKŁAD KARNY W UHERCACH MINERALNYCH. Kod. 38-623 UHERCE MINERALNE. NUMER KONTA: 75 1010 1528 0035 9313 9120 0000
Wypiski są w dniach 5, 15, 25. Chyba ze wypada to weekend to wtedy przechodzi na roboczy dzien.

Dzieki Gosiaa za info. Jak co to sie odezwę. Pozdrawiam gorąco

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-09 08:19:47)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#13 2014-06-09 13:24:52

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK UHERCE MINERALNE

hanka-1976 napisał:

Widzenie trwa w zależności od osoby odwiedzającej z jak daleka przyjechała. Jesli z daleka to 2 godz. Jesli z bliska to 1 godz.

Widzenie w każdym Zakładzie Karnym i Areszcie Śledczym trwa 60 minut. Regulują to przepisy kodeksu karnego wykonawczego. Dłuższe niż godzina widzenie może być formą nagrody, formą ulgi, bądź połączeniem godzin widzeniowych (ulgi na wniosek skazanego, bądź osoby bliskiej, łączenie godzin na wniosek skazanego)

hanka-1976 napisał:

Co jest dużym plusem w zk nie ma kontroli osobistej

Nie ma, co nie znaczy, że nie może być. Bo SW ma prawo w każdej chwili zrobić kontrolę osobistą

To tak dla sprostowania, bo większość z napisanych przez Ciebie informacji reguluje kkw i każdy ZK i AŚ ma obowiązek go przestrzegać.


A jak teraz wygląda sytuacja sanitarno-bytowa? Jakie są warunki?


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#14 2014-06-09 14:43:18

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Aha. Dzieki za sprostowanie. Tego nie wiedzialam. No to musiał chyba jakas nagrodę dostać bo byliśmy razem 2 godziny. A co do sytuacji sanitarno-bytowej w tym nie zbyt sie orientuje. Musze sie mojego kochanego drania spytac. Ale z tego co tam czasem mówił to ze raz na tydzien jest chyba czynna łaźnia z ciepła wodą. Tak na codzień to myją sie pod zimna lub jak kto ma grzałke to grzeja wodę i tak sie myją. Z praniem tez tak jest. Raz na tydzien. Ale jak co to sie dokładniej spytam i napisze.


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#15 2014-06-09 22:07:42

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Kiedyś mieli prysznice na korytarzu ale tylko z zimną wodą

Łaźnia to jak wszędzie - raz na tydzień.
Z tego co piszesz to nic się nie zmieniło od lat


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#16 2014-06-10 10:34:24

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Tak. Zgadza sie. To na ile mi moj mówił to rzeczywiście sie nic nie zmieniło.
Cos mi moj mówił o prysznicach na korytarzu. Chyba widać nadal tam są.

hanka-1976 napisał:

(...) Jesli wokanda bedzie pozytywna to od razu puszczają go do domu.   Oczywiscie musi sie rozliczyć co do ubrań, itd. Z tego co wiem to w uhercach wypuszczają do domu po wokandzie o 13.00

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-11 19:27:59)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#17 2014-11-09 00:40:10

serena

Gość

Re: ZK UHERCE MINERALNE

WITAM MOJA DRUGA POŁÓWKA MA 22 MIESIĄCE DO ODSIADKI JUZ JEST W ZK PINCZÓW 8 MIESIECY OD LUTEGO MA BYC PRZEWIEZIONY WŁAŚNIE NA TERAPIE DO ZK  UHERC
CZY TAM JEST SZANSA ZE WYJDZIE WCZESNIEJ ? I CZEGO SIE TAM MOZNA OBAWIAĆ JAKO SWIERZAK CZYLI NOWY
NORMALNIE PRZYJUJA NOWYCH CZY SĄ JAKIEŚ REPRESJE ZE STRONY WIEZNIÓW I KLAWISZY A CZY RACZEJ SPOKOJNIE JEST ??
POZDRAWIAM LICZE NA ODPOWIEDZ

#18 2016-06-15 11:00:33

OsadzonyLu

Gość

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Jeśli ktoś jest zainteresowany warunkami w ZK Ucherce (sczególnie WPZ) to służę pomocą, najlepiej na PW. Powiem jednak krótko - nie jest kolorowo. Wiem co piszę bo osobiście tam "odpoczywałem", wyszedłem stosunkowo niedawno i mam świeże info.

#19 2016-06-17 20:58:07

pytanie

Gość

Re: ZK UHERCE MINERALNE

OsadzonyLu

Mógłbyś napisać tutaj więcej o tym zk? Nie wiem jak tu się wysyła wiadomość prywatną a bardzo zależy mi na tym żeby dowiedzieć się jak jest tam teraz.

#20 2016-06-23 08:49:14

Corkaskazana

Gość

Re: ZK UHERCE MINERALNE

Witam. Takze prosze o jakies informacje odnośnie warunkow w zk uherce. Jak tan jest? Czy mozna wytrZymać, czy te terapie cos daja dkazanemu?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.worldjumpstyle.pun.pl www.gt.pun.pl www.scooteropole.pun.pl www.g608-2.pun.pl www.naruto-senpuu.pun.pl