Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-02-22 12:37:39

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

ZK CIESZYN

http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html

Zakład Karny Cieszyn
B. Chrobrego 2
43-400 Cieszyn
Tel./Fax: 33 8513220 / 338511755
E-mail: zk_cieszyn@sw.gov.pl

Zakład Karny w Cieszynie jest jednostką typu zamkniętego.Przeznaczony jest dla recydywistów penitencjarnych, posiada również oddział dla tymczasowo aresztowanych, pozostających w dyspozycji: Sądu Rejonowego w Cieszynie Prokuratury Rejonowej w Cieszynie Sądu Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu Zdroju.Pojemność jednostki wynosi 406 miejsc.

Zasady udzielania widzeń

Widzenia odbywają się zgodnie z poniższym harmonogramem:
- tymczasowo aresztowani - w godzinach 8.00 - 16.00 w środy oraz  od 14.00 do 16.00 w niedziele;
- skazani w godzinach od 8.00 - 16.00 w  poniedziałek, wtorek oraz od 8.00 do 13.00 w  niedziele.

Do wyboru jeden z tych dni.

1.Jeżeli dzień ustawowo wolny od pracy przypada w dniu innym niż niedziela, w dniu tym realizowane są widzenia dla skazanych w godz. 8.00 - 13.00 , a dla tymczasowo aresztowanych w godz. 14.00 – 16.00.

2.Realizacja nagród, o których mowa w art. 138 § 1 pkt 2 i 3 kkw, może odbywać się
w dniach i godzinach przeznaczonych na realizację widzeń dla tymczasowo aresztowanych.

3. Widzenia w pierwszej kolejności udzielane są:

- kobietom w zaawansowanej ciąży,

- osobom dorosłym bedącym rodzicami lub opiekunami prawnymi z dziećmi do lat 3,

- niepełnosprawnym ze znaczną dysfunkcją ruchu (poruszającym się na wózku lub o kulach),

- osobom powyżej 75 roku życia.


Mój mąż przebywał w tym Zakładzie ponad rok temu, więc nie mam najaktualniejszych informacji i z pewnością też trochę zapomniałam.
Zakład Karny jest położony w centrum Cieszyna. Cele są po remoncie. Pamiętam, że podczas spacerów osadzonych, dostępna była budka telefoniczna, więc mój mąż dzownił codziennie i rozmawialiśmy długo.
Na widzenia czekało się ok godziny, wołano nie turami ale pojedyńczo. Jest spora poczekalnia z toaletą. Widzenia odbywają się na malutkiej sali - typu krzesełka i stoliki. Jest mała sala bezdozorowa z zabawkami, miejscem dla dzieci - ale tam widzenia są realizowane jedynie jako nagroda. Sali do widzeń intymnych nie było, choć w planie była budowa takiej sali. Może już jest?
Do paczek można było dodawać domowe jedzenie. Jeśli chodzi o wagę paczki, to w zależności jaka była zmiana - czasem bardzo restrykcyjnie przestrzegano wagi, a czasem przymykano oko


od 18.07.2011

Offline

#2 2013-10-31 19:07:46

SJZ

Użytkownik

Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2013-10-31
Posty: 11

Re: ZK CIESZYN

witam. Wie któraś z Was coś więcej na temat ZK Cieszyn?
Czy jest ktos z zk cieszyn? moj Ł jest tam od wczoraj. A ja do glowy dostaje. Nie wiem co sie tam dzieje. Kiedy moze do mnie zadzwonic? wiecie cos na ten temat? odwiesili mu 5,5 roku. Stare sprawy, zglosil sie sam, bo policja go juz szukala a stwierdzilismy ze lepiej moze to bedzie wygladac jak sam sie zglosi... dziekuje Wam kochane za jakiekolwiek info. Jestem zielona w tym temacie... Pozdrawiam:*

Offline

#3 2014-05-10 08:11:03

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK CIESZYN

SJZ czy Twój nadal jest w ZK Cieszyn? Albo moze ktoś ma w tym ZK kogoś?
Chciałam się zapytać jak obcenie jest w Cieszynie np. jak jest z telefonami, ile czeka się na widzenie, co można kupić do celi podczas widzenia, czy kącik dla dzieci jest nadal jako bezdozór, jaki czas oczekiwania na widzenie?
Dziękuję


od 18.07.2011

Offline

#4 2014-11-11 11:23:50

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: ZK CIESZYN

Witam,
wczoraj byłam pierwszy raz na widzeniu w ZK Cieszyn. Zakład karny jest blisko dworca (ja akurat jechałam autem), więc z dojazdem tragedii nie ma. Poczekalnia (z toaletą) jest na zewnątrz zakładu, wyremontowana, czysta, nawet kredki dla dzieci i jakieś kolorowanki są. Nie wypisuje się żadnych zgłoszeń, dzwoni na dzwonek na bramie i oddaje dowód, SW informuje jaki numerek i w poczekalni przez głośnik wyczytują kolejność, SW kulturalna i miła. Sala widzeń maleńka, 8 stolików i chyba dwa miejsca przy pleksie. Jest sala do bezdozorowych widzeń dla matek z dziećmi, sala do intymnych - nie wiem czy jest, słyszałam, że tak. Wnętrze zk jest wyremontowane i ładne. Zakupy w kantynie, która jest poza salą widzeń, robi się pod koniec widzenia. Osadzony nie może podchodzić do kantyny. Zgłosiłam się o 10tej, o 11 weszłam na widzenie, to był poniedziałek, pewnie w niedzielę jest gorzej.
Jest reżim ale to dobrze. Po doświadczeniach z półotworka wolimy zamek


Razem po 605 dniach!

Offline

#5 2015-09-10 14:12:39

zaklad karny cieszyn

Gość

Re: ZK CIESZYN

Witam ja tam jeszce nie bylam wybieram sie tam w niedziele , mam tam mojego faceta od poltora tygodnia i nie ma zadnego problemu z dzwonieniem nieraz dzwoni dwa razy na dzien , tylko bede miala problem bo jade drabasem i nie wiem gdzie mam jechac czy do konca czy wczesniej wysiasc jeezeli moze mi ktos napisac to bede wdzieczna

#6 2015-09-10 21:44:38

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: ZK CIESZYN

Witaj
najlepiej w niedzielę przybyć po 6tej choć pewnie linie drabas tak wcześnie nie kursują. Będzie sporo ludzi w niedzielę, w dodatku po 10-tym. Zakład jest niedaleko zajezdni, z 5min pieszo więc podejrzewam też, że tam kończy kurs ten przewoźnik jak większość np busbrothers.


Razem po 605 dniach!

Offline

#7 2015-09-10 21:46:38

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: ZK CIESZYN

Jak będziesz miała pytania dot. Zk Cieszyn to chętnie pomogę


Razem po 605 dniach!

Offline

#8 2016-06-30 22:18:36

zk cieszyn

Gość

Re: ZK CIESZYN

mam pytania odnośnie zk cieszyn a w zasadzie otwartej tam kantyny , czy ktoś wie gdzie zadzwonić napisać po prostu inerweniować w sprawie cen i bezczelnej obsługi kanytny przez 2 smarkule i jakąś starszą babę ,ceny maja z kosmosu zwykła kiełabasa śląska koszt w zwykłym sklepie około 16 zł za kg u nich kosztuje 25 zł, kiełbasa żywiecka najdroższa w Polsce 42zł za kg ,itp itd ale porównując śerdnie zakupy przed zmianą śmiem twierdzć że za kwote 200 zł robię 3/5 zakupów jak w starej kantynie zarzadzanej przez gościa który nie miał żadnych wspólników itp. ale towar kupował w hurtowniach a nie w biedronce poradzcie do kogo się udac w tej sprawie , czy interweniowac u dyrektora czy też pisać wyzej i sprowadzić im na łeb kontrole , to jest normalnie porażka żeby osadzonemu nie można było zrobić paczki zaludzkie pieniądze głupia golonka gotowana w biedronce kosztuje 18-19 zł za kg a w kantynie 32 zł i jeszcze bezczelne odpowiedzi że prezes i tak ma miekkie serce i daje narzut tylko 20% , czy to jest zakład karny dla bogatych osadzonych ????????????

#9 2016-06-30 22:44:14

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: ZK CIESZYN

No niestety poznałam te dwie bezczelne, głupiutkie dziewczyny. Wczesniej prowadzili to bardzo uczciwi ludzie ale ta starsza Pani ich wygryzła. My się załapaliśmy na szczęście tylko na dwa miesiące tej beznadziejnej obsługi. Myślę, że można napisać do dyrektora.


Razem po 605 dniach!

Offline

#10 2016-06-30 23:14:32

malgosia

Gość

Re: ZK CIESZYN

przykre to ale nie pierwszy i nie ostatni zk gdzie ceny z kosmosu a czy da się coś z tym zrobić  sama jestem ciekawa

#11 2016-07-02 14:32:04

renia

Gość

Re: ZK CIESZYN

Można pisać do RPO, do dyrektora ZK, a jak sprawę oleje to i do OISW (jak OISW oleje to do CZSW, potem do MS). Niestety to w większości walka z wiatrakami

#12 2016-09-17 20:20:03

aniulka25

Gość

Re: ZK CIESZYN

Witam ten zakład karny to masakra rzeczywiscie maja ceny z kosmosu a pozatym trzeba patrzec co sie kupuje bo zamiast 8 paczek bletek dostalam 6 a z innymi rzeczami tez pewnie tak bywa płaci sie za wiecej a dostaje mnie zwykłe oszustwo i z tego co słyszałam to juz nie mi pierwszej sie to zdarzyło.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.designed.pun.pl www.forummenelgame.pun.pl www.kingsage-hellsing.pun.pl www.liceum33.pun.pl www.zwdomowe.pun.pl