Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#21 2014-03-02 01:21:25

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

już całkowicie się pogubiłam. ale dzięki. na razie nie mam nawet głowy do myślenie. poza tym nie jestem wstanie chyba wam tego wytłumaczyć. co będzie to będzie. ja już nie mam siły. ale to temat a pogaduchy


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#22 2014-03-07 16:41:53

Ptasior

Gość

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

Gosiaa napisał:

Magda , a dla tych, co mają zawiasy z reguły niestety jest to niekorzystne pisać o połączenie.. bo owszem zbijają coś tam zazwyczaj, ale jak przykładowo są 2 lata bezwzględnego i 1,5 roku w zawiasach, to w efekcie końcowym, jak zabiorą te pół roku nawet, to i tak całość wyjdzie większa z rezultatem lat 3..

Na to pozwala nowa ustawa po 8 czerwca 2010. Jeśli przestępstwa były popełnione przed tą datą to sąd albo umorzy postępowanie np. ze względu na opinię albo wyda wyrok łączny przy zastosowaniu zasady pełnej absorbcji tj. 2 lata pw. Wg nowej ustawy niekoniecznie może być tak jak piszesz. Może to być tak:
Art. 89.
§ 1. W razie skazania za zbiegające się przestępstwa na kary pozbawienia wolności, ograniczenia wolności albo grzywny z warunkowym zawieszeniem i bez warunkowego zawieszenia ich wykonania sąd może w wyroku łącznym warunkowo zawiesić wykonanie kary łącznej, jeżeli zachodzą przesłanki określone w art. 69.
pod warunkiem, że żadna z kar nie przekracza 2 lat pw. Sąd nie może z kilku wyroków w zawiasach zrobić kary bezwzględnej. Zresztą jak znajdę orzeczenie SN w sprawie art.89&1a kk to go tu wrzucę. Chodzi o to, że łącząc wyroki bezwzględne i w zawiasach sąd nie powinien wymierzać kary większej niż niż wyrok bezwzględny, w Twoim przykładzie 2 lata pw ponieważ musiałby mieć zastosowanie art. 75 kk.

#23 2014-03-07 20:21:51

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

Ptasior no przy 2 latach to może jeszcze ma zastosowanie, ale ja tak przykładowo podałam jedynie te liczby, żeby zobrazować o co mi chodzi... bo przy wyższych wyrokach będzie tak, jak napisałam..
Nie pisałam o tym, że z kilku wyroków w zawiasach zrobi się kara bezwzględna, no chyba że któreś zawiasy są za czyn popełniony w okresie próby, wtedy pierwsze zawiasy zostają odwieszone..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#24 2014-03-08 19:47:34

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

to ja już całkiem się zgubiłam. to wyjaśnijcie mi teraz. jeżeli do wyroku łącznego był wzięty wyrok 10 miesięcy bezwzględnego i 18 miesięcy tego w zawiasach to co?


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#25 2014-03-08 21:15:36

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

Teraz doczytałam w kodeksie, więc aby ten artykuł 89 miał zastosowanie muszą zostać spełnione przesłanki zawarte w art 69 (i nie dotyczy to jedynie wyroków poniżej lat 2) :
§ 1. Sąd może warunkowo zawiesić wykonanie orzeczonej kary pozbawienia wolności nie przekraczającej 2 lat, kary ograniczenia wolności lub grzywny orzeczonej jako kara samoistna, jeżeli jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec sprawcy celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa.
§ 2. Zawieszając wykonanie kary, sąd bierze pod uwagę przede wszystkim postawę sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste, dotychczasowy sposób życia oraz zachowanie się po popełnieniu przestępstwa.
§ 3. Zawieszenia wykonania kary nie stosuje się do sprawcy określonego w art. 64 recydywa podstawowa i wielokrotna, § 2, chyba że zachodzi wyjątkowy wypadek, uzasadniony szczególnymi okolicznościami; zawieszenia wykonania kary, o którym mowa w art. 60 nadzwyczajne złagodzenie kary, § 3–5, nie stosuje się do sprawcy określonego w art. 64 recydywa podstawowa i wielokrotna, § 2.
§ 4. Zawieszenia wykonania kary ograniczenia wolności lub grzywny nie stosuje się wobec sprawcy występku o charakterze chuligańskim. Wobec sprawcy występku o charakterze chuligańskim oraz sprawcy przestępstwa określonego w art. 178a prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, § 4 sąd może warunkowo zawiesić wykonanie kary pozbawienia wolności w szczególnie uzasadnionych wypadkach.
Poza tym jest w tym art 89 napisane, że sąd [u]może[/b] , co nie oznacza, że musi tak postąpić.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#26 2014-03-08 22:59:23

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

Magda szczerze to ja też za bardzo nie kumam o co chodzi :zdziwiony:
Może te artykuły,które Gosia wkleiła coś rozjaśnią albo znajdzie się ktoś,kto to rozszyfruje...


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#27 2014-03-08 23:36:57

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Zawieszenie postępowania wykonawczego

Ja nie ogarniam w ogóle co to za nowa ustawa, jeśli w 2010 r została uchwalona.. Ale już tak poza tym.. może się nie znam, ale czy postępowanie w sprawie łącznego można w ogóle umorzyć, jeśli sądy są zobowiązane taki wyrok wydać.. i ta pełna absorbcja przy tak niskich wyrokach, to musiałby być jakiś cud w mojej skromnej opinii, ewentualnie wychodziłoby na to, że sądy w ogóle nie biorą pod uwagę zawiasów, ale wtedy cała ta złączka nie miałaby sensu..
I chyba to właśnie autor miał mniej więcej na myśli, albo nie wie sam nawet, że to, a mianowicie chodziło o fakt, że sąd nie bierze pod uwagę przy łączeniu kar zawiasów, które się do tej łączki nie kwalifikują z różnych względów, bo art 75 k.k. do którego się odwołuje, że musi mieć zastosowanie tyczy się m.in. popełnienia przestępstwa w okresie próby, a jeśli to się zdarzy zawiasy zostają odwieszone..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.budownictwo91b7.pun.pl www.fantasyrpg.pun.pl www.forumgothic.pun.pl www.undersiemce.pun.pl www.ekstraklasamanager.pun.pl