Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2014-01-22 23:24:13

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

ZK KWIDZYN

Zakład Karny w Kwidzynie
ul. Lotnicza 1
82-500 Kwidzyn
Tel./Fax: (55) 645-89-00 / (55) 645-05-65
E-mail: zk_kwidzyn@sw.gov.pl

Aktualnie kwidzyński Zakład Karny jest jednostką penitencjarną typu półotwartego, z wydzielonym oddziałem typu otwartego. Przeznaczony jest do odbywania w nim kary pozbawienia wolności przez mężczyzn recydywistów penitencjarnych. Przebywający w nim skazani odbywają karę w warunkach zmniejszonej izolacji i zwiększonej samodyscypliny. Jako podstawowa jednostka organizacyjna polskiego więziennictwa Zakład Karny w Kwidzynie podlega bezpośrednio Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Gdańsku, pośrednio zaś Centralnemu Zarządowi Służby Więziennej w Warszawie.

Zasady przyjmowania paczek => szczegóły na stronie zakładu => http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … -kwidzynie

Zasady udzielania widzeń

NFORMACJA
       Informuję, iż widzenia osobom odwiedzającym skazanych na terenie Zakładu Karnego w Kwidzynie udzielane są w pierwszej kolejności: kobietom w zaawansowanej ciąży, osobom dorosłym będącym rodzicami lub opiekunami prawnymi z dziećmi do lat 3, niepełnosprawnym ze znaczną dysfunkcją ruchu (poruszającym się na wózku lub o kulach) oraz powyżej 75 roku życia

Dla skazanych odbywających karę w Zakładzie Karnym typu półotwartego:

Widzenia dla skazanych odbywają się w soboty i niedziele (za wyjątkiem świąt przypadających w tych dniach) w godzinach od 8.00 do 15.45. Zapisy na widzenia przyjmowane są do godziny 14.30.

Dla skazanych odbywających karę w Zakładzie Karnym typu otwartego:

Widzenia dla skazanych odbywają się środy i czwartki (za wyjątkiem świąt przypadających w tych dniach) w godz. 09.00 do 12.00 oraz w soboty i niedziele (za wyjątkiem świąt przypadających w tych dniach) w godzinach od 8.00 do 15.45. Zapisy na widzenia w soboty i niedziele przyjmowane są do godziny 14.30, w środy i czwartki do godz. 10.30.


źródło: http://www.sw.gov.pl/jednostka/zaklad-k … zynie#info

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-02-10 21:13:19)


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#2 2014-01-27 10:24:34

Mati

Gość

Re: ZK KWIDZYN

aga napisał:

Witaj Mati .Bardzo proszę abyś mi napisała jak jest w tym zakładzie .Chodzi mi konkretnie jak jest na widzeniu czy można siedzieć obok siebie i czy można łączyć godziny widzeń .Nie mam możliwości być u swojego łobuza co miesiąc a chciałabym troszkę więcej czasu z nim spędzić i proszę o ogólne wrażenie z tego zakładu z góry dziękuję

Agnieszko

Byłam ostatnio pierwszy raz, w sobotę. Bo widzenia są głównie w weekendy, o widzenie w tygodniu trzeba poprosić. Moje wrażenia z tego miejsca są generalnie pozytywne, o ile takowe mogą być w tej sytuacji. Zakład wygląda schludnie, czysto, świeżo - jakby niedawno był remontowany. Chłopaki mają dużo miejsca do ćwiczeń. Mój przyjaciel dwa razy dziennie biega po godzinie, wiem, że na siłownię trzeba sie zapisać, a że mają komplet więc czas oczekiwania jest dość długi (cokolwiek to znaczy ). W celi jest ich 11, więc są to dość zaludnione pomieszczenia, ale nie wiem, jak się liczba ludzi ma do kubatury celi.
Byłam tam rano, w poczekalni czekałam z 15-20 minut, widzenie było godzinne, przy stoliku, blisko i można się całować  Taka wytęskniona namiastka bliskości..
Myślę, że sporo zależy od indywidualnych spraw, ale mój przyjaciel mówił coś o łączeniu godzin tak, żebyśmy mogli jednorazowo widzieć się dłużej. Twój Kochany musi się dowiedzieć sam u wychowawcy, jak to wygląda.. Co jeszcze.. Z telefonami nie ma problemu. Dostaję dwa telefony dziennie Rozmawiać możemy 10 minut.
Z tego co słyszałam ten ZK jest całkiem przyzwoity, o czym świadczy fakt, że mój przyjaciel chciałby już tam zostać do końca kary.

Pozdrawiam ciepło i życzę Ci wszystkiego dobrego..

#3 2014-02-24 19:44:22

LunaB

Gość

Re: ZK KWIDZYN

Mój tez tam jest ale na szczęście bliżej nam do końca bo już 75 dni. Cóż bym mogła powiedzieć z telefonami ( czas trwania rozmowy 10 minut) to fakt nie było jakoś nigdy problemu (nigdy czyt. jako czas jego pobytu;)) z listami no cóż niby wszystko ok ale parę nie dotarło czy to też do niego czy też do mnie ale nie wiem może na poczcie się zawieruszyły. Widzenia tak z tego co wiem to można łączyć ale to już indywidualna sprawa bo trzeba a raczej osadzony musi to uzgodnić z wychowawcą. W tygodniu nie wiem może będziecie mieli pomyślniejsze wyniki niż my bo nam odmówiono z uzasadnieniem : BO NIE ! No tak chyba za to uwielbiam ten kraj jak coś to mówimy bo tak. Co jeszcze jest ważne tak wygląda schludnie bo owszem był nie tak dawno ( 2007 r. coś tam dobudowali coś wyremontowali ale nie jestem pewna). Spacery 2 razy dziennie po godzinie siłownia za pozwoleniem lekarza no i kolejka. Jakieś tam boiska a i jedzenie podobno nie najgorsze. Praca jeśli ktoś by chciał to i owszem ale nie wiem co i jak. A teraz najważniejsze czyli wokanda. Mój miał 4 ale na żadnej się nie udało bo zawsze coś nie tak i zawsze coś innego.
Pozdrawiam LunaB;)

#4 2016-04-24 09:56:37

makra

Gość

Re: ZK KWIDZYN

Jeśli chodzi o łączenie godzin niby nigdy nie było problemu ale ostatnio dwa razy i tak obcięli do godziny bi dużo ludzi bylo. Telefony bez problemu kilka razy dziennie o ile ktoś chce cały dzień w kolejkach stać. Ale te cele 11-osobowe to po prostu tragedia. Mój jest załamany. Widzenia są ok. Razem do kantyny można podejść nawet.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.drakenmag.pun.pl www.liceum33.pun.pl www.forummenelgame.pun.pl www.zwdomowe.pun.pl www.kingsage-hellsing.pun.pl