Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#21 2014-02-11 21:54:08

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Praca

Tola no właśnie. Na dodatek dodam, że wczoraj oglądałam jakiś program w jednej z tv informacyjnych i było coś o więźniach. Jakaś osoba krzyczała, że osadzeni nie spłacają grzywn bo nie chcą pracować i nikt ich do pracy nie może zmusić. Fakt prawo mówi jasno, że do pracy zmusić nie można więźnia. Tylko pytanie, o co krzyk? Jak większość nie ma pracy mimo starań bo pracy nie ma po prostu...
Dla przykładu w wątku o sde jest teraz nowy post, który napisał  potencjalny pracodawca skazanego na SDE. Chce, aby chłopak mógł uczciwie zarobić, a sąd i kurator robią ograniczenia czasowe. I jak oni mają wrócić do normalnego życia?
Resocjalizacja "pełną gębą"...


od 18.07.2011

Offline

#22 2014-02-12 17:03:06

Tola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-03
Posty: 106

Re: Praca

Kasiu, czytałam ten post i aż mnie krew zalała, nawet nie miałam siły skomentować.... Żyjemy w chorym kraju, gdzie nawet jak ktoś chce zatrudnić skazanego to nie może.... U mnie w pracy skazani pracują społecznie, za zwykły obiad i dziękuję, a praca jest ciężka i uwierz mi, że zawsze ktoś jest chętny! Teraz mamy chyba 3 czy 4 Panów.... zawsze uczynni i pomocni, co z tego, że ten mój też chciał pracować, chociażby rowy kopać, jak był na takim wygwizdajewie, że nawet rowów do kopania nie było


http://www.suwaczek.pl/cache/b667ac3dd6.png

"Czemu cię nie ma na odległość ręki?"

Offline

#23 2014-02-13 17:34:04

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Praca

Witam,

z mojego doświadczenia zawodowego jako prawnik, wiem bardzo dobrze jak trudno dostać pracę w zakładzie karnym. Pisząc swój poprzedni post chciałem jedynie przekazać, że samo staranie się o pracę (wcale nie jest powiedziane, że tą pracę się dostanie) bardzo dobrze wpływa na ogólną ocenę skazanego. Samo złożenie wniosku do dyrektora zakładu jest już ogromnym plusem. Po pierwsze wniosek taki zostaje w aktach skazanego, a po drugie Sąd w każdych czynnościach procesowych skazanego, zawsze sobie ściąga teczkę skazanego i widzi, że Pan xy starał się o pracę, czyli chociaż próbował wykorzystać czas za murami w sposób pozytywny. Zawsze proponuje skazanym składać wnioski o pracę co jakiś czas, aby w teczce było ich kilka i wiem, że zawsze procentuje to w przyszłości.

Więcej o prawie karnym wykonawczym na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#24 2014-02-13 19:40:41

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Praca

Barotszn a nie jest tak, że sąd wnioskuje o opinię o skazanym?
Bo nie słyszałam, aby ściągał teczkę...Zresztą widziałam kilkakrotnie w aktach sprawy właśnie opinię wystawioną przez ZK, natomiast całej teczki nigdy.

Co do starań o pracę - w tym sensie, masz rację.
Widziałam raz w opinii stwierdzenie, iż "Osadzony nie pracuje ponieważ nie ma w tym momencie wolnych miejsc pracy. Należy jednak zaznaczyć, że czyni starania, aby pracę pozyskać."


od 18.07.2011

Offline

#25 2014-02-13 23:36:19

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Praca

Teczka z aktami skazanego dostaje się w ręce sędziego. Opinia jest swoją drogą.
Akta są podzielone na część A, B i C.

A właśnie. Pamiętacie jak to było u Mamby jak R miał wokandę? Nie mieli przepustek. A to właśnie dlatego, bo niezbędnej części akt nie było w tym czasie w Zakładzie Karnym
Kiedyś ktoś właśnie mi tłumaczył jak to wszystko wygląda, ale kompletnie zapomniałam o tym


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#26 2014-02-14 18:32:42

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Praca

Witam,

dla pewności zawsze skazany może zwrócić się do Sądu, który rozpatruje odpowiedni wniosek, o zwrócenie się do zakładu karnego o teczkę skazanego na okoliczność chociażby jego postawy w zakładzie karnym. W tym przypadku starania się o pracę.

Więcej o prawie karnym wykonawczym na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#27 2014-02-18 12:05:55

somethingnew

Użytkownik

Skąd: woj. mazowieckie
Zarejestrowany: 2013-12-13
Posty: 19

Re: Praca

Praca w ZK dla osadzonego to dobra forma wybicia się z więziennej monotonii. Mój brat ma grupę P2 i pracuje na wolności jakieś 20km od ZK. Szczególnej kontroli tam nie mają... Pomimo, że praca jest nieodpłatna. Czasem dostaną paczkę papierosów albo 5-10zł "na zachętę", ale często się to nie zdarza


DOCZEKANA!!

Offline

#28 2014-02-26 16:24:14

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Praca

Witam,

tak jak pisałem wcześniej, najważniejsza jest postawa skazanego. Im jest lepsza, dająca większą pewność Sądowi, że po opuszczeniu murów zakładu karnego nie popełni ponownie przestępstwa, wówczas większa szansa na szybsze wyjście z zakładu karnego.

Więcej o prawie karnym wykonawczym na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#29 2014-03-17 15:51:44

fartalla

Gość

Re: Praca

Witam. Mam pytanie, Mój pracuje w ZK jako kucharz, ostatnio wysłali go na bezpłatny dwutygodniowy urlop, czy jest to  zgodne z prawem. Czytałam, że pracodawca (tu jest pracodawcą ZK) nie może wysłać pracownika na bezpłatny urlop, jest tylko i wyłącznie na wniosek pracownika, ale oni niby są poza prawem, już się pogubiłam w tych kodeksach. Pozdrawiam

#30 2014-03-17 19:05:36

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Praca

Skazanego można wysłać na urlop - tzw. zwolnienie od pracy, którego on nie może odmówić, o czym mówi poniższy art i jeśli pracuje nieodpłatnie, to również podczas tego zwolnienia nie ma płaconego wynagrodzenia.

Skazanemu zatrudnionemu odpłatnie na podstawie skierowania do pracy lub umowy o pracę nakładczą przysługuje po roku nieprzerwanej pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności, zwolnienie od pracy przez okres 14 dni roboczych, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, a skazanemu zatrudnionemu nieodpłatnie - 14 dni zwolnienia od pracy, bez prawa do wynagrodzenia. Skazany nie może zrzec się prawa do zwolnienia od pracy.
§ 2. Wymiar urlopu wypoczynkowego przysługującego skazanemu zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę wynosi 18 dni roboczych.
§ 3. Skazany w okresie urlopu wypoczynkowego lub zwolnienia od pracy, o których mowa w § 1 i 2, korzysta z uprawnień do:
1)    dodatkowego lub dłuższego widzenia,
2)    dodatkowego zakupu artykułów żywnościowych i wyrobów tytoniowych oraz przedmiotów dopuszczonych do sprzedaży w zakładzie karnym,
3)    dłuższych spacerów,
4)    pierwszeństwa lub częstszego udziału w zajęciach kulturalno-oświatowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#31 2014-03-19 11:19:16

fartalla

Gość

Re: Praca

Mój pracuje odpłatnie, jest zarejestrowany na niepełny etat i dostaje wynagrodzenie. Czyli wynika z tego, że nie mogą go wysłać na bezpłatne tzw. zwolnienie z pracy???

#32 2014-03-19 15:00:02

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Praca

Fartalla wnioskując z tego przepisu, który zamieściłam i z tego, co jeszcze poczytałam w kodeksie, to raczej nie może mieć miejsca sytuacja, gdy osoba zatrudniona odpłatnie jest zwolniona od pracy i nie dostaje za ten okres wynagrodzenia.. W końcu to oni sami wysłali na ten urlop..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#33 2014-03-19 15:16:46

fartalla

Gość

Re: Praca

No właśnie też mi tu coś "śmierdzi" jak to się mówi. Tak też to rozumuję, że nie mają prawa wysłać Go za darmo. No ale ta cała służba więzienna kieruje się własnymi prawami i jakby Mój poruszył tą sprawę to podejrzewam, że by go zwolnili. Bo tam to już wielu pozwalniali za głupoty. Ale dzięki za opinię Gosiaa

#34 2014-03-19 22:16:41

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Praca

Fartalla a może i Twojego po prostu zwolnili? Czy jest pewien, że to urlop tylko..?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#35 2014-03-19 23:48:25

dominika

Gość

Re: Praca

fartalla moj pracuje odpłatnie i dostaje 21 dni roboczych na rok urlopu, ale płatnego. Raz miał 10 dni bezpłatnego wolne jak coś nawywijał i wtedy to było w ramach kary

#36 2014-03-20 11:46:51

fartalla

Gość

Re: Praca

Po urlopie bezpłatnym normalnie nadal pracuje. Nie zwolnili go.  A żadnej kary nie miał(przynajmniej ja nic o tym nie wiem ). Stwierdziliśmy teraz, że nie warto na razie w to wnikać, bo jak zacznie dociekać tego, to może stracić pracę, bo oni za głupoty zwalniają, za to że coś powiesz nie tak ( teraz dwóch zwolnili za to że powiedzieli coś za dużo kierownikowi), więc lepiej na razie siedzieć cicho, jak wyjdzie to zaczniemy coś działać. Bo ciężko jest o pracę z ZK, a dobrze jest że ją ma, lepiej wygląda w jego papierach.
Dominika. Twój dostaje aż 21 dni urlopu? w przepisach jest mowa o 18

Ostatnio edytowany przez Gosiaa (2014-06-05 11:27:34)

#37 2014-03-20 12:12:58

dominika

Gość

Re: Praca

Dostaje tyle bo chodzi dwie soboty w miesiącu a jak nie ma widzem to nawet na niedzielę się pisze jako chetny

#38 2014-03-20 12:16:00

fartalla

Gość

Re: Praca

No to dobrze, niech się stara chłopak Mój to różnie pracuje, jak mu wypadnie w grafiku, bo pracuje jako kucharz, jeść trzeba codziennie

#39 2014-03-20 12:22:39

dominika

Gość

Re: Praca

Mój w Ppo szyję buty ochronne :-D

#40 2014-03-20 12:24:38

fartalla

Gość

Re: Praca

Ważne, że praca jest. Nie siedzi bezczynnie i nie zamula

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.queen-kajol.pun.pl www.elektrobram.pun.pl www.mojeosiedle.pun.pl www.kingkhan.pun.pl www.shahrukh-juhi.pun.pl