Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#81 2013-12-03 20:52:56

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mamba co do odroczenia to dobry pomysł, potem resztę kary można zawiesić.
Sunshine odnosnie sde jaka jest rzeczywista kara pozbawienia wolności na teraz? Te 5 mcy? Bo nie zrozumiałam dokładnie. Bynajmniej kara do roku pozbawienia wolności podlega pod sde. Pomysł Mamby tez jest super, jak nie lepszy, bo nie macie opaski, skazany normalnie chodzi po wolności.


od 18.07.2011

Offline

#82 2013-12-03 21:25:02

sunshine525

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dziękuję za tak szybką reakcję.
Co do odroczenia kary to oczywiście rozmawialiśmy o tym ale On doszedł do wniosku że nie chce mnie za pół roku czy na rok narażać na taki sam stres jaki przeżywam teraz.Zresztą już wysłał wniosek o SDE. Pisaliśmy różne pisma. Mieliśmy nadzieję na podwójne zawieszenie ale niestety nie udało się. Są takie chwile kiedy sądzę że już nic nam się nie uda. Teraz po prostu się boję, że znów będziemy się starać i kombinować a los będzie przeciwko nam
Nie rozmawiamy o więzieniu ale wiem że odsiedział ponad 2,5 roku i zostało mu jeszcze 5 miesięcy. Po rozmowie z kuratorem dowiedział się że może starać się o bransoletkę a ja w tych wszystkich przepisach jestem zielona. Szukam pytam i przekazuje jemu On się bardziej orientuje niż ja

#83 2013-12-04 04:41:42

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

To zależy, jakiej wysokości był ten konkretny wyrok, za który dostał warunkowe zwolnienie.
Tak mi się przynajmniej wydaje, więc moim zdaniem szanse są.

Muszę któregoś dnia przewertowac ustawę o SDE na spokojnie i przejrzeć wszystkie rozporządzenia w tym temacie.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#84 2013-12-04 07:31:44

sunshine525

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Ja już sama nie wiem... On nie chce ze mną rozmawiać o wiezieniu ale sam twierdzi, że szanse ma... z tego co tu czytam to tak na chłopski rozum wydaje mi się że nie ma co mnie totalnie załamuje ... ALE skoro zupełnie by nie miał to kuratorka chyba by go do tego nie zachęcała i znajomy radca prawny nie pomagałby mu napisać wniosku. Naprawdę nie wiem co robić nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Niepewność jest najgorsza

#85 2013-12-04 09:38:34

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Sunshine skoro kuratorka i radca prawny(do tego znajomy) mówi,że szanse są to tak jest i nie załamuj się na razie
To znaczy w ogóle się nie załamuj,bo nawet gdyby odpukać musiał te 5 miesięcy odsiedzieć to uwierz mi,że to nie jest dużo i tylko w tych pierwszych dniach,tygodniach będzie ciężko,a potem już poleci...Na chwilę obecną sobie tego nie wyobrażasz jak każda z nas sobie nie wyobrażała,ale dasz radę
Ja czekam już prawie 4 lata i daję radę,więc i Ty dasz.
A póki co nie dołuj się i nie szukaj dziury w całym póki jej nie ma Trzeba być dobrej myśli,a szanse na SDE macie ogromne,jeśli Wam przysługuje rzeczywiście,także głowa do góry


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#86 2013-12-04 10:20:35

sunshine525

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dzięki za słowa otuchy. Jesteśmy w tym wszystkim sami bo pomoc jest tylko chwilowa i też nie zawsze. Sama wszystkiego szukam i mieszam sobie w głowie. Może powinnam już odpuścić i pozwolić by wszystko toczyło się samo tyle że ja nie należę do takich osób. Jeśli pojawi się jakieś światełko zaraz się go chwytam i robię wszystko co się da żeby pomóc.
Mam jeszcze tylko takie jedno pytanie. Gdyby nam się nie udało (wiem że można się odwołać) czy trzeba napisać jakiś inny wniosek czy ponownie ten z sądu udostępniony na stronie?

#87 2013-12-07 11:36:35

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Pisząc odwołanie (zażalenie) nie możecie napisać takiego samego pisma. Zażalenie, odwołanie, apelacja, to jest zwykle zaskarżenie postanowienia/wyroku.
W zazaleniu zaskarzacie rzeczy z którymi się nie zgadzacie - w Waszym przypadku odmowę SDE


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#88 2013-12-07 14:05:33

kama574

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witajcie,
Mój partner dostał wyrok za nie płacenie alimentów na starszego syna. Było to dobrowolne poddanie się karze, (6 Miesięcy) zawieszone na 2 lata. W tym czasie zamieszkał ze mną i moimi dziećmi.Nie było nas stać na płacenie alimentów, mój partner był bez pracy i sami korzystaliśmy z pomocy ops. W kwietniu dostaliśmy pismo o odwieszeniu kary. Za namową prawnika z ops napisaliśmy zażalenie na postanowienie sądu. W czerwcu urodził nam się synek a 16 października mojego partnera zamknęli w zk. Zakład karny wystąpił o SDE. Wszystkie papiery zostały dostarczone do sądu 4 listopada. Do dzisiejszego dnia nie mamy terminu wokandy. Jak dzwonie do sądu penitencjarnego to panie mówią, że nie jestem stroną. Ostatnio jedna z nich powiedziała mi, że czekają na kartę karalności i podobno jest problem, bo toczy się w KRK jakieś postępowanie. Obdzwoniłam wszystkie możliwe sądy i prokuratury, a nawet Krk i nigdzie nie ma żadnego postępowania. Poza wyrokiem za alimenty jest czysty. Co mam zrobić w tej sytuacji? Pisać skargę do prezesa sądu? Nie chcę mojemu partnerowi zaszkodzić. W tej chwili jestem sama z 4 dzieci (najmłodsze 6 miesięcy), mój partner miał pracę od sierpnia i był jedynym żywicielem rodziny. Nie wiem co robić żeby przyspieszyć jego wyjście. Podobno sąd ma 2 tygodnie na wyznaczenie terminu wokandy. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co mam zrobić?

#89 2013-12-07 14:23:28

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Termin 2 tyg jest tylko terminem instruktażowym i nie zobowiązuje sądu. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to abyś zarówno Ty, jak i przede wszystkim Twój partner napisali prośbę do sądu o jak najszybsze wyznaczenie terminu.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#90 2013-12-08 17:24:54

Deryl88

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam wszystkich.

Co do SDE, wiem wszystko, ustawę mam przeczytaną plus trzyczęściowy wątek na forum prawnym...
Natomiast, może ktoś orientuje się jak bywa z dobrodziejstwem domowego aresztu na posiedzeniach w AŚ Gdańsk na Kurkowej? Wg statystyk apelacja gdańska ma 3 miejsce w PL, natomiast sam Gdańsk Kurkowa? Może ktoś ma jakieś informacje?

Pozdrawiam

#91 2013-12-09 16:02:51

MALUTKA

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam,
Orientuje sie moze ktos,czy w 2014 ma wejsc zmiana o opaske bd.mogla sie starac osoba,ktora ma do odsiadki wyrok 2 lat ?

#92 2013-12-09 19:07:08

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Malutka, jakieś zmiany maja być, bo dzisiaj przeglądałam nowelizacje przepisów, ale o SDE nie czytałam.
Jednak szczerze wątpię, aby podnieśli granicę do 2 lat. Były takie dyskusje, nawet chyba kiedyś projekt zmian trafił do sejmu, jednak to nie przeszło.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#93 2013-12-14 01:08:24

Kamila87

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-13
Posty: 11

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam,mam pytanie odnośnie SDE...Wczoraj mój mąż został zatrzymany i przewieziony do ZK na okres 6 miesięcy(prawdopodobnie ponieważ pojawiły sie papiery o odwieszeniu 1 roku)Był już kilka krotnie karany.Dodatkowo w toku jest kilka innych sparaw.Czy w takim przypadku możemy liczyć na SDE?

kasiajjj napisał:

Witaj Kamila.
Jeśli Twój mąż ma jedynie  6 mcy kary pozbawienia wolności, to możecie starać się o sde.
Jeśli natomiast odwieszą ten wyrok w zawiasach i suma kar do odsiadki przekroczy rok, to już niestety nie

Kamila87 napisał:

Dziekuje za odpowiedz
Tak wiem,ale nie wiem czy moze sie o to starac gdy byl juz kilka razy karany i gdy tocza sie inne sprawy w sadzie w tym jedno ma 64&2 czyli tak zwana recydywa...

kasiajjj napisał:

Starać się może jako R i gdy ma sprawy w toku.
Ale czy w takiej sytuacji dostanie opaskę? Nie wiem...Zależy od sędziego.
Mam jednego znajomego, który jako R, ze sprawami w toku starał się o sde i dostał odmowę.
Rejon Śląska.


http://elapso.pl/suwaczek/Kamila874/000000/FFFFFF/FFFFFF/FFFFFF/14202.png
http://elapso.pl/suwaczek/Kamila874/000000/FFFFFF/FFFFFF/FFFFFF/15117.png

Offline

#94 2013-12-17 00:12:29

kama574

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam,
Czy ktoś z Was wie ile czasu ma sąd żeby powiadomić krk że ktoś został skazany? Czy są na to jakieś przepisy? Pisałam wcześniej o dozorze elektronicznym i dziś wyszło w krk, że sąd nie powiadomił ich o wyroku mojego partnera. Wyrok zapadł w lutym 2011 r (dobrowolne poddanie się karze za nie alimentacje 6 miesięcy w zawieszeniu). W październiku tego roku mój partner został zabrany do zk. Z powodu braku dokumentów krk nie może wydać karty karalności. Kto powinien odpowiedzieć za zaniedbanie? Czekamy już 2 miesiące na SDE, mój partner nie może podjąć żadnych kursów, z powodu wniosku o SDE, a ja zostałam sama z 4 dzieci. Macie jakiś pomysł co możemy zrobić? Z ciekawostek to w zeszłym roku dostaliśmy zaświadczenie z krk o niekaralnośći.

#95 2013-12-28 12:03:02

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

pawel28 napisał:

Witam mam pytanie czy jeśli jestem na SDE to mogę zmienic pobyt stały ??? A dokładnie chodzi mi o to czy moge przenieśc urządzenie na inny adres i jak miałby wyglądac taki wniosek . Proszę o pomoc

pawel28 witam Cię , jestes juz na SDE? jesi tak powinnes dostac takie papiery formularze , ktorych musisz sie trzymac przebywajac na SDE tam powinno pisac co masz w takim przypadku robic , z tego co mi sie wydaje raczej nie powinno byc problemu , musisz zglosic to chyba do sądu , nie mam pojecia gdzie masz sie z tym kierowac ale wydaje mi sie ze bez problemu powinni Ci uwzglednic , zalezy tez jakie masz powody przeniesienia , bo zas oni beda musieli przyjezdzac i parametry ustalac , jesli bedziesz mieszkal z kims to ta osoba musi wyrazic zgode na twoj pobyt .
to wiem bo moj znajomy kiedys tak mial.


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#96 2013-12-28 17:03:35

natalia1

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam,
Mojemu chłopakowi został odwieszony wyrok, prawdopodobnie rok i 2 miesiące, tydzień temu został zabrany do więzienia. Jego kurator dzwonił do jego mamy i powiedział, że może starać się o opaskę. Czytałam tu już wiele wypowiedzi, w których mówiliście, że aby się o to starać trzeba mieć wyrok do roku. Także teraz jestem zmieszana bo myślę, że kurator zna przepisy, ale mówił, że można się starć i w dodatku są duże szanse na to. Sama już nie wiem co mam myśleć.. No i chciałam się jeszcze zapytać czy mój chłopak, przebywając w więzieniu może napisać taki wniosek? Bo podobno są potrzebne podpisy osób mieszkających z nim. I czy w domu musi być zainstalowany monitoring?

#97 2013-12-28 17:50:36

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witaj Natalia!
Obecnie o sde można się starać tylko przy karze do 1 roku.
Twój chłopak może napisac taki wniosek z zk.
Jest wymagana zgoda osób z nim mieszkających (właścicieli mieszkania).
Monitoringu nie ma, jest sprzęt, który wskazuje, czy skazany przebywa w domu, czy nie.


od 18.07.2011

Offline

#98 2013-12-29 22:42:53

asienka

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam mój mąz jest obecnie w areszcie śledzczym lecz ma juz wyrok dostał 3 miesiace i 18 dni  wtej chwil napisał juz o branzolete elektroniczna czy sa szanse ze niedługo wyjdzie na wolnosc z tą branzoleta dodam iz mamy tez trudna sytuacje materialan i finansowa i chorego nieuleczalnie chorego synka mąż siedzi w areszcie sledczym w  wejherowie od 16 grudnia  błagam o jaka kolwiek odpowiedz z waszej strony  pozdrawiam

czy moge wiedziec jesli sie orietujecie ile to moze potrfac zanim bedzie rozpatrzenie i mąz dostanie juz te branzolete

#99 2013-12-30 23:38:01

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Asienka witaj Ja niestety nie do końca się w tej kwestii orientuję, wiem, że przychodzą na wywiad i pomiary robić, ale ile trwa sprawa zanim dadzą nie jestem w stanie powiedzieć, jak ze wszystkim pewnie trochę z tym schodzi.. Przejrzałam pobieżnie ten wątek i widziałam wpisy, że niektórzy czekali 2 tyg, inni 1,5 mies - poczytaj, zawsze znajdziesz może odpowiedzi na swoje pytania


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#100 2014-01-02 15:56:46

asienka

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witajcie mam pytanie czy jesli muj mąż dostanie przyznaną branzolete elek. czy bedzie to długo trfało zanim wyjdzie z zk poniewaz złozył 2 tygodnie temu wniosek  a niedługo przenaszaja go do innego zk a ma do odsiedzenia 3miesiace  i 18 dni od 16 grudnia jest osadzony ma wyjsc 4 kwietnia prosze o pomoc i odpowiedz czy ma jakies szanse na szybkie wyjscie niecierpliwie czekam na posty z waszej strony

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.g608-2.pun.pl www.vanillaninja.pun.pl www.naruto-senpuu.pun.pl www.worldjumpstyle.pun.pl www.scooteropole.pun.pl