Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-03-11 14:40:21

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

AŚ SZCZECIN

Kaszubska 28
70-952 Szczecin
Tel./Fax: (91) 480 91 00

Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przelewu:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
Narodowy Bank Polski Oddział Szczecin
Starzyńskiego 1
Szczecin
54101015990030141391200000
Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 7.30-15.30
Wtorek: 7.30-15.30
Środa: 7.30-17.00
Czwartek: 7.30-15.30
Piątek: 7.30-15.30

Przeznaczenie jednostki.
Areszt Śledczy w Szczecinie jest jednostką organizacyjną Służby Więziennej, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 3 Ustawy z dnia: 09 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 79, poz. 523). Został utworzony na podstawie Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości, z dnia: 14 sierpnia 1996 r. w sprawie zniesienia rejonowych aresztów śledczych i rejonowych zakładów karnych oraz utworzenia w ich miejsce aresztów śledczych i zakładów karnych (Dz. Urz. Min. Spraw. Nr 5, poz. 27).
        Aktualnie jednostka dysponuje miejscami zakwaterowania dla 587 osób pozbawionych wolności, w tym 55 na terenie szpitala. W dniu 06 października 2010 r. rozpoczęto wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Utworzone zostały dwa odrębne oddziały penitencjarne.

Zasady udzielania widzeń

1) soboty i niedziele w godz. 8.00 -15.00 (rejestracja od godz.7.30 do godz. 12.00)- w pomieszczeniach sali widzeń,
2) czwartki w godz. 8.00-15.00 – dla osadzonych zakwalifikowanych jako wymagający osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego, w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu (rejestracja od godz.7.30 do godz. 12.00)

1. Widzenia osadzonych z osobami uprawnionymi do tego odbywają się w:
3) w dni wolne od pracy, wymienione w ustawie z dnia 18 stycznia 1951 r o dniach wolnych od pracy (Dz. U. z 1951 r., Nr 4, poz 28 z poźn. zm), tj. 1 stcznia – Nowy Rok, 6 stycznia – Święto Trzech Króli, pierwszy dzień Wielkiej Nocy, drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 maja Święto Państwowe, 3 maja Święto Narodowe trzeciego Maja, pierwszy dzień Zielonych Świątek, dień Bożego Ciała, 15 sierpnia – Wniebowzięcie najświętszej Maryi Panny, 1 listopada – Wszystkich Świętych, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia, przypadające w czwartki, soboty I niedziele – widzeń się nie udziela.

2. Pacjentom szpitala udziela się widzenia za zgodą lekarza, który w przypadku medycznie uzasadnionym, może zezwolić, aby widzenie odbyło się na terenie szpitala.

3.W widzeniu mogą uczestniczyć nie więcej niż dwie osoby pełnoletnie. Liczba osób niepełnoletnich nie podlega ograniczeniu. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z widzeń tylko pod opieką osób pełnoletnich. Widzenia odbywają się w sali widzeń, mogą też być udzielone w wyznaczonych do tego celu pomieszczeniach. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą dyrektora, widzenie może być udzielone w innych dniach i godzinach niż ustalone w porządku wewnętrznym.

4. Skazani, mogą za zgodą dyrektora, jednorazowo wykorzystać przysługujący im miesięczny limit widzeń, przy czym ich zakończenie musi nastąpić najpóźniej do godz.15.00. W nagłych przypadkach o połączeniu widzeń decyduje dowódca zmiany, po zasięgnięciu opinii wychowawcy dyżurnego.

5. Skazanym sprawującym stałą pieczę nad dziećmi do lat 15-tu, dodatkowe widzenie z dziećmi, udzielane jest tylko w sposób umożliwiający bezpośredni kontakt - przy stoliku. Uzyskanie dodatkowego widzenia, z tytułu sprawowania stałej opieki nad dzieckiem do lat 15, wymaga stosownego udokumentowania.

6. Skazani, niezależnie od typu zakładu karnego, do jakiego zostali zakwalifikowani, widzenia odbywają w sposób umożliwiający bezpośredni kontakt z osobami odwiedzającymi, przy oddzielnym stoliku i tylko w ubraniu więziennym.

7. O liczbie widzeń tymczasowo aresztowanego w tym samym dniu decyduje dyrektor.

8. O formie widzenia tymczasowo aresztowanego decyduje organ, do którego dyspozycji pozostaje. Małoletni do lat 15, który uzyskał zgodę organu dysponującego na widzenie z tymczasowo aresztowanym, korzysta z niego pod opieką pozostającego na wolności przedstawiciela ustawowego lub pełnoletniej osoby najbliższej, a w razie gdy uprawniony do opieki nad małoletnim podczas widzenia nie uzyskał zgody na widzenie, albo nie chce lub nie może z niego skorzystać - pod opieką wyznaczonego przez dowódcę zmiany funkcjonariusza.

9. Osadzeni odbywający widzenia w sposób umożliwiający bezpośredni kontakt z osobami odwiedzającymi, mogą spożywać artykuły zakupione przez odwiedzających w bufecie sali widzeń. Nie zezwala się na wynoszenie z widzenia do celi mieszkalnej żadnych artykułów zakupionych w kantynie jednostki.

10. Zakupów podczas widzeń może dokonywać wyłącznie osoba odwiedzająca.

11.W czasie trwania widzenia umożliwia się rodzinom przeprowadzenie rozmów z wychowawcą dyżurnym.


Zasady przyjmowania paczek

1. Sposób dostarczania paczek do aresztu:

4) Zamówienie na dostarczenie paczki żywnościowej osoby zainteresowane mogą złożyć u w kantynie oraz drogą pocztową.

5) Formularz zamówienia oraz wykaz produktów dostępne są w kantynie oraz na biurze przepustek i bezpośrednio na sali widzeń w miejscu ogólnie dostępnym.

6)Zamówienie może być przyjęte do realizacji przez Najemcę kantyny po uprzednim potwierdzeniu przez areszt uprawnienia osadzonego do otrzymania paczki. Potwierdzenie powyższe odnotowane będzie przez areszt na druku zamówienia.

7) Paczka realizowana w drodze zamówienia , jest przekazywana osadzonemu niezwłocznie, nie później niż w terminie 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia wraz z dowodem wpłaty.

8) Środki pieniężne wpłacone na zakup paczki żywnościowej, która nie może być zrealizowana z przyczyn niezależnych od aresztu, przekazywane są niezwłocznie przez najemcę kantyny osobie, która paczkę opłaciła (w kwocie pomniejszonej o koszt przelewu lub przekazu pocztowego) wraz z informacją o przyczynach odmowy przyjęcia zamówienia.

2. W paczce, bez względu na jej rodzaj, powinien znajdować się spis jej zawartości.

3. Paczka z żywnością może zawierać wyłącznie artykuły żywnościowe.

4. Ciężar paczki, bez względu na jej rodzaj, nie może przekraczać 5 kg. W przypadku złamania tego zakazu, paczki nie przyjmuje się i o fakcie nieprzyjęcia powiadamia osadzonego, do którego paczka była kierowana.

5. Obowiązuje kategoryczny zakaz przekazywania w paczkach wszelkiego rodzaju płynów oraz wyrobów tytoniowych, a także jakichkolwiek używek (herbata, kawa) w formie tzw. opakowań ekspresowych oraz ziół i innych przypraw, w postaci sproszkowanej albo suszu. W paczce nie mogą być dostarczane artykuły żywnościowe, których sprawdzenie jest niemożliwe bez naruszenia w istotny sposób ich substancji, jak też artykuły w opakowaniach utrudniających kontrolę ich zawartości. Paczka zawierająca takie artykuły będzie zwrócona do nadawcy na koszt osadzonego.

6. Zwrotowi podlega również paczka zawierająca przedmioty i rzeczy, których posiadanie w areszcie jest niedozwolone.

7. Przesyłanie leków w paczkach poprzedzone musi być opinią lekarza i zgodą dyrektora. Tymczasowo aresztowani dodatkowo muszą uzyskać zgodę organu dysponującego.

8. Leki przesłane w tzw. paczkach z lekami winny posiadać aktualny termin przydatności do użycia, znajdować się w opakowaniach oryginalnych wraz z ulotką informacyjną w języku polskim, w stanie nienaruszonym oraz winny być dopuszczone do obrotu na terenie RP. O sposobie ich dystrybucji decyduje lekarz, jednak mogą one być wydawane osadzonemu w ilości nieprzekraczającej dozwolonej dawki dobowej – o ile jest to możliwe.

9. Osadzony może otrzymać paczkę z odzieżą, bielizną, obuwiem i środkami higieny osobistej jeden raz na kwartał za zezwoleniem dyrektora, po wcześniejszym wystąpieniu przez osadzonego z pisemną prośbą. Paczki te mogą zawierać jedynie artykuły objęte zezwoleniem, z wyłączeniem wszelkiego rodzaju kremów, past, szamponów, dezodorantów – bez względu na rodzaj ich opakowania oraz środków higieny osobistej w stanie płynnym.

10. Wszystkie paczki otwiera się i wydaje w obecności osadzonego, który własnoręcznie i w sposób czytelny kwituje odbiór.

11. Jeżeli osadzony będący adresatem paczki nie przebywa w areszcie, paczki nie przyjmuje się, podając jednocześnie datę zwolnienia osadzonego lub jednostkę, do której został przetransportowany.

Osadzony zobowiązany jest do informowania nadawców paczek o zasadach postępowania z paczkami wynikającymi z Porządku wewnętrznego, kodeksu karnego wykonawczego oraz regulaminów.

INFORMACJA
Do magazynu depozytowego rzeczy własnych od jednego osadzonego będą przyjmowane rzeczy w ilości nieprzekraczającej: „8 kg odzieży, bielizny i obuwia, 2 kg drobnego sprzętu elektronicznego, środków łączności i innych przedmiotów oraz jednego odbiornika TV do 19” lub jednego odbiornika radiowego lub CD.”

Wszystkie przedmioty ponad podane wartości w zarządzeniu będą przesłane na koszt osadzonego do wskazanej przez niego osoby. W przypadku braku środków finansowych na koncie osadzonego, przedmioty ponad stan nie będą przyjmowane do jednostki.


1) Paczki mogą być przesyłane do aresztu za pośrednictwem poczty, gońca lub firmy kurierskiej, a także dostarczane bezpośrednio przez nadawcę – od poniedziałku do piątku w godz.8.00–10.00, a w dni świąteczne i wolne od pracy w godz. 8:00 – 12:00. Paczki żywnościowe oraz higieniczno – odzieżowe dostarcza się do aresztu w kartonach, które - po sprawdzeniu ich zawartości w obecności nadawcy - są zaklejane szeroką, samoprzylepną taśmą klejącą, dostarczoną przez nadawcę.

2)Dostarczenie paczek możliwe jest również poprzez złożenie zamówienia w kantynie drogą pocztową, na zasadach określonych na stronie internetowej aresztu.

3)Asortyment oferowanych do sprzedaży artykułów w kantynie jednostki zostanie zawarty i udostępniony w wykazie. Przedmiotowy wykaz zawiera cały asortyment towarów sprzedawanych w kantynie jednostki osadzonym oraz osobom odwiedzającym ze szczególnym uwzględnieniem: nazwy, ceny jednostkowej i wagi oraz towarów tego samego rodzaju i o tym samym przeznaczeniu, zróżnicowanych cenowo. Sprzedaż artykułów żywnościowych wchodzących w skład paczek żywnościowych w kantynie jednostki dla osadzonych odbywa się poprzez kompletowanie tych paczek na podstawie złożonych zamówień (wzór załącznik) z uwzględnieniem ograniczeń, o których mowa w art. 133 a § 3 Kkw (prawo do otrzymywania raz na kwartał paczki z żywnością o ciężarze nie przekraczającym łącznie 5 kg). Paczki żywnościowe są dostarczane osadzonym, na podstawie wypełnionego czytelnie (drukowanymi literami) formularza zamówienia na paczkę żywnościową, przekazanego do kantyny wraz z dowodem wpłaty wskazanej w formularzu sumy na wskazane konto Najemcy kantyny.

9) Przedmioty wymienione w § 18 ust.1 Porządku wewnętrznego, tj.: odbiorniki TV, radioodbiorniki, gry kieszonkowe i telewizyjne oraz inne dozwolone przedmioty, mogą być dostarczane do aresztu w dniach i godzinach wymienionych w ust. 1 a.

10) Paczki higieniczne, odzieżowe i z lekami mogą być przekazane do aresztu po wyrażeniu zgody przez dyrektora na ich dostarczenie.

11) Paczki żywnościowe wydaje się codziennie w godz. 11:00 – 18:00, natomiast paczki higieniczne, odzieżowe w dni robocze w godz. 10:00 – 18:00,

12) Paczki z prywatnymi lekami osadzonych, po przyjęciu do aresztu, są bezpośrednio przekazywane do właściwego ambulatorium, gdzie przechowywane są one i opisywane, w tym ilościowo, co osadzony potwierdza własnoręcznym podpisem.


Źródło :   http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html

Offline

#2 2014-06-21 18:53:34

anonimola

Gość

Re: AŚ SZCZECIN

Jest mniej więcej tak, jak opisane powyżej. Za pierwszym razem przyjechałam samochodem, i tu uwaga myk - parking na ulicy Kaszubskiej jest w strefie A, i płacimy drożej, a równolegle jest ulica Potulicka, gdzie płaci się taniej, i można parkować w związku z tym dłużej, a odległość do Aresztu ta sama. Za drugim razem byłam pociągiem - bardzo blisko z Dworca Głównego, po wyjściu z Dworca kładką / górą trzeba kierować się w stronę centrum, tam jest ulica Owocowa, 3 Maja i Stoisława, przy której tak naprawdę znajduje się Areszt.

W budynku są trzy wejścia. Pierwsze od prawej - tam jest rejestracja widzeń, daje się dokumenty, zgodę, dowód osobisty i dostaje się numerek. Środkowe zejście w dół, tak jakby do piwnicy, to miejsce gdzie zdaje się paczki oraz poczekalnia dla odwiedzających, są tam stoliki i krzesła  oraz kibelek, dosyć brudny i zaniedbany, ale wiadomo, że jak potrzeba przyciśnie, to i się korzysta. Wejście pierwsze z lewej to już wejście do sali widzeń. Oficer z rejestracji co jakiś czas wychodzi i wyczytuje kolejne numery, z tym, że ich kolejność, ilość, jak i czas pomiędzy wejściem poszczególnych grup to zagadka - trzeba po prostu pilnować. Ale oficer bardzo miły, zresztą jak wszyscy tam  i jak ktoś się nie zgłasza, to powtarza i nawet sam z siebie schodzi do poczekalni sprawdzić, czy aby tam nie ma oczekującej osoby.

Za pierwszym razem miałam widzenie nadzorowane - rejestrował mnie i wprowadzał oficer prowadzący śledztwo, przez te same drzwi. Po schowaniu torebki w szafce - w korytarzu szafki ok. 25x25 cm, moja dosyć spora torebka weszła, szafki trochę jak basenowe. Można wziąć ze sobą kartkę, ja wzięłam z tematami do omówienia i nic więcej. Kontrola dokumentów, bramka piszcząca, przeszukanie i potem przejście przez trzy budynki do salek z widzeniami. Była tam jedyna chyba niemiła osoba, wyjątkowo nieuprzejma strażniczka, która na dodatek władowała się w połowie widzenia do salki z żądaniem wyjaśnienia, kim jestem, tak jakby nie sprawdzała mnie kwadrans wcześniej. Reszta personelu naprawdę na poziomie. Widzenie nadzorowane w malutkiej salce w trójkę z oficerem prowadzącym.

Drugie widzenie przy stoliku - to samo wejście, szafki, bramka, dokumenty - można wziąć ze sobą portfel, który jest sprawdzany przy wejściu. Po przejściu do sali widzeń na lewo są boksy z pleksą, pośrodku kantyna/bar, po prawej stoliki do widzeń bezpośrednich. Stoliki są ustawione tak, że można się nad nimi przytulić, ale tylko górą - nie ma możliwości przekroczenia stolika. Stoliki są na dole przedzielone, nie ma smerania po kolankach
W kantynie można kupić jedzenie, kawę itp do spożycia na miejscu oraz art papiernicze, higieniczne, chemię itp do zabrania przez delikwenta z powrotem do celi. Skrupulatne odliczanie godziny i strażnik zwołuje kogo należy do wyjścia, powiedzmy po 5-10 osób.
Nie ma specjalnego kącika dla dzieci, a przynajmniej ja nie widziałam, ale samych dzieci i owszem, sporo.

I jeszcze, o korespondencji. Dla tymczasowo aresztowanego listy idą przez prokuraturę. Najpierw wysyłałam na adres Aresztu, z adnotacją, dla kogo, syna kogo, nr sprawy i że za pośrednictwem prokuratury. Oni tam je potem wysyłają dwa razy dziennie [ponoć specjalny kurier je bierze:)] do prokuratury. Niby kurier, ale jednak czas przekazywania listów w jedną i w drugą stronę trwał ok. 2-3 tygodni. Nie wiem, czy to ma wpływ, ale zmieniłam metodę i zaczęłam wysyłać prosto do prokuratury, z adnotacją,, dla kogo, osadzonego gdzie, nr sprawy itd. Obecnie, odpukać, list idzie ok. tygodnia. Myślę, że bez sensu jest wysyłać priorytetem.

Znaczek pocztowy "a 350g" wystarcza na 350 g wagi listu w kopercie A4, wkładam do środka list i jakąś gazetę, czasami krzyżówkę, zdjęcia i przechodzi.

Paczka - jak wszędzie, spożywcza jedna na kwartał kalendarzowy, chociaż czasami osadzeni robią tak, że sobie pomagają - np jest ktoś, komu rodzina nie przysyła paczki i można wtedy wysłać na niego, a oni się już tam jakoś rozliczają  między sobą. Paczka odzieżowo higieniczna na zgodę. Aby przyspieszyć sprawę, można dzwonić na paczkownię i spytać, czy jest jakaś zgoda na takie i takie nazwisko i sprawdzą, będzie szybciej niż czekać na list od osadzonego. Panowie bez problemu sprawdzają od ręki.

Przy pakowaniu paczki trzeba pamiętać o dołożeniu spisu, z wagą, jeśli to paczka spożywcza. Ale ja za pierwszym razem, przy paczce odzież-higien, zapomniałam spisu i przeszło warunkowo bez spisu, po telefonie do paczkowni. Podobnie nie znałam tematu i wysłałam paczkę spożywczą, co prawda ze spisem i szczegółowym wyliczeniem wagi, ale netto, a nie z opakowaniem, brutto było 5,8kg zamiast 5 i też przeszło, po telefonie. No ale wiadomo, nie należy wykorzystywać cierpliwości panów z paczkowni, tu pozdrowienia

#3 2014-07-12 15:40:59

anonimola

Gość

Re: AŚ SZCZECIN

Uwaga, remontują zakład. To oznacza, że zamknięta jest poczekalnia dla oczekujących i nie ma dostępu do kibelka. Paczki, które podawało się w paczkowni, oddaje się teraz w pierwszych drzwiach od prawej, tam, gdzie rejestracja. Do 25/7/2014 nieczynna jest także stołówka przy rejestracji. W paczkach odzież - higien przechodzi bez problemu i konieczności zgody papier toaletowy.
W sali widzeń jednak kącik dla dzieci jest, dziś zobaczyłam - znajduje się w części z pleksą. Tam także jest łazienka. Podczas widzenia w miesiącach letnich można kupić dla osadzonego 2 butelki napojów, które może zabrać ze sobą do celi. [ogłoszenie wisi]

W weekend parkingi są darmowe, bez względu na strefę Jak miło

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tapetynafona.pun.pl www.managerleaguev3.pun.pl www.dbxots.pun.pl www.progta.pun.pl www.warrock.pun.pl