Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

doro7a
2016-04-16 15:55:13

Wydaje mi się, że bilet i apelacja się minęły...
Tzn że wysłali zanim rozpatrzyli.

A z tym stawianiem się na dozór to ostro ryzykujecie...

syrna
2016-04-15 21:55:04

Wniosek o odroczenie terminu odbywania wyroku nie wstrzymuje terminu z biketu, przynajmnie nie formalnie. 
Zazwyczaj takie wnioski rozpatrywane sa dosyć szybko, w zwiazku z czym czesto jest tak, ze sie skazany nie stawia w terminie, zwlekajac do czasu rozpatrzenia wniosku.
Patiwu, to ze twojego partnera nie zatrzymali przy podpisywaniu dozoru to nie wynik wstrzymania terminu, tylko....niewiedzy. jak skazany nie stawia sie w terminie, to jednistka czeka 3-5 dni, dopiero wowczas idzie informacja do sadu, ze skazany sie nie pojawil w ZK. Sad musi w zwiaxku z tym wydac postanowienie o doprowadzeniu skazanego,  przekazac te informację do wlasciwej jednostki policji, tam to tez dzien-dwa, a czasem tydzien lezakuje , nim nabierze mocy urzedowej, bo komisarz musi pod tym postanowieniem zloxyc swoj podpis i nsdac sprawie  bieg.  I tak to sie odwleka w czasie.

patiwu91
2016-04-15 11:45:43

Dora skoro dostał bilet to cos nie tak poszlo w apelacji. Moze zostala odrzucona?! Nie wiem. Ale z tego co wiem to tylko kasacja nie wstrzymuje wykonywania kary. Za raz wyznacza pewnie termin posiedzenia, na ktorym rozpatrza odroczenie ( o ile jeszcze go nie ma). Do tej pory mozecie byc spokojni. My bilet dostalismy jakos na 28kwietnia, posiedzenie mialo byc chyba 12 maja. Kamil chodzil podpisywac dozor na komendzie i zatrzymany nie zostal a wiec ten okres tez tak jakby wstrzymuje. Dziwna sprawa u Was swoja droga.

doro7a
2016-04-14 21:04:53

Tamten to był śledczak, wyszedł po 9 miesiącach, a sprawa i wyrok były po wyjściu.
O SDE pisał w apelacji, z którą się wyrobił w terminie 14dniowym.
Zanim to rozpatrzyli to przyszedł bilet, więc napisaliśmy wniosek o wstrzymanie, który potraktowali jak o odroczenie i musieliśmy zapłacić 80 zł ;/

Gosiaa
2016-04-13 22:31:01

Daro7a na kadzienkę ma się zgłosić z wolności? To sprawa tak długo się toczyła, że zdążył wyjść już z zakładu? Nie wiem czy kadzienny można w SDE też odbywać skoro nabywa się go w trakcie wykonywania innej kary, to nie wiem czy nie zliczają tego razem.. a jak duży miał tamten wyrok i ten teraz?
Nie wiem czy sąd nie patrzyłby na sprawę lepiej, gdyby stawił się w terminie do zakładu..

doro7a
2016-04-12 13:54:43

Prawnik też nie poradzi, bo nie weźmie odpowiedzialności...
Nie poszedł, zobaczymy co dalej.
Nasz czas razem się wydłużył i to jest chyba najważniejsze
Czekam na rozpatrzenie SDE, oby była pozytywna odpowiedź.

doro7a
2016-04-10 23:27:11

Tylko to jest wyrok kadzenny za strażnika , nie ma szans na wokandę...

doro7a
2016-04-10 20:01:35

*odp oczywiście


Czy taki wniosek jest płatny?
Napisałam o wstrzymanie do czasu rozpatrzenia wniosku o SDE.

doro7a
2016-04-10 17:49:29

A co z biletem?
Ma się stawiać w ZK czy czekać?
I co jeśli się nie stawi jutro? Od razu będą go szukać i przyjadą do domu?
A jeśli się stawi, to skąd będzie wiedział, że zamienili na dozór elektroniczny?

Dziękuję a opd, Gosiuuuu

Gosiaa
2016-04-10 15:20:41

doro7a wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności do momentu rozpatrzenia sprawy powinien być złożony razem z wnioskiem o zmianę odbywania kary na system dozoru elektronicznego.
Nikt nie jest w stanie powiedzieć ile czasu będziecie czekali na rozpatrzenie apelacji, bo wszystko to zależy od konkretnego sądu, ilości spraw i innych okoliczności, podobnie z samym wnioskiem, ale ten chyba macie już rozpatrzony, skoro odwołaliście się od decyzji, więc mniej więcej wiesz ile czekaliście na rozpatrzenie, teraz może być szybciej, może równie długo lub dłużej.
Możesz chyba zadzwonić i dowiedzieć się czy wpłynął wniosek o wstrzymanie wykonania kary do biura podawczego, opisać, jak sytuacja wygląda i zapytać czy było to już rozpatrywane i jaka jest decyzja.

doro7a
2016-04-10 14:13:48

Witajcie,
nie znalazłam tutaj odpowiedzi na pytanie ile czasu jest na rozpatrzenie zamiany odsiadki na bransoletkę.
Z apelacją zmieściliśmy się w 14 dniach, ale przyszedł nam bilet...
Napisałam też o wstrzymanie wykonania kary do rozpatrzenia apelacji, ale nie ma odzewu...
Co robić? Stawiać się w terminie do ZK czy czekać?
Dodam jeszcze, że Sąd do którego piszemy jest 300 km od miejsca zamieszkania, więc wizyta tam odpada.

Gosiaa
2015-05-19 07:34:02

Dosienka trzeba było ten wniosek załączyć do wniosku, w którym pisałaś o sde. I tak jak pisze w postach powyżej Twojego, nie ma określonej treści takiego wniosku, bo piszesz dosłownie w jednym zdaniu, że wnosisz o wstrzymanie wykonania kary do dnia rozpatrzenia wniosku w sprawie SDE.

fundacjabracinocun
2015-05-17 19:42:11

Witam,
sugeruje napisać proste pismo do sądu penitencjarnego z prośba o wstrzymanie wykonania kary do momentu rozpoznania wniosku z informacją, że w dniu takim został złożony wniosek o odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego, który sąd zarejestrował pod sygnaturą akt xxxx. W piśmie proszę zawrzeć informację o terminie zgłoszenia się do zakładu karnego i jeśli już taki jest termin rozpoznawania wniosku wyznaczony przez sąd penitencjarny. Sugeruję także udać się do sędziego penitencjarnego i porozmawiać z nim. Samo pismo może gdzieś utknąć i wtedy będzie problem.

Dosienka
2015-05-17 15:24:12

Witam. Czy ktoś może mi nakreślić jak napisać wniosek/prośbę o wstrzymanie wykonania kary do czasu rozpatrzenia wniosku o dozór elektroniczny? Ja sama się kompletnie w tym nie orientuję a w internecie nic takiego nie znalazłam, a sprawa jest pilna, bo dostałam właśnie bilet i mam stawić się 27 maja do ZK. Jest to głupie 8 dni, ale mam stałą pracę którą stracę jeżeli tam się stawię no i przede wszystkim sama wychowuję dziecko. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

ZK
2014-04-17 23:15:37

Chciałam spytac co dalej robic,zlozylismy wniosek o SDE i o wstrzymanie wykonania kary a mimo to juz bilet przyszedł bo akta były w SO i sedzia nawet nie zdązył rozpatrzyc wniosku zanim wystawili wezwanie.Terminu posiedzenia SDE nie mamy jeszcze,co wiec dalej robic bysmy zdążyli w razie odmowy SDE o odroczenie kary by go nie zabrali zanim rozpatrza te sprawy.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.managernba.pun.pl www.forumb2.pun.pl www.nostale.pun.pl www.girlstars.pun.pl www.narutowojna.pun.pl