Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

1pat1
2018-12-28 12:10:09

dziękuje dziewczyny bardzo.  Jeszcze nie "ogarniam" niektórych rzeczy

Renia
2018-12-28 10:10:33

Ten przepis odnosi się do warunkowego zwolnienia z reszty kary.

patiwu91
2018-12-28 09:10:07

1pat1 o przerwe mozna starac sie przy kazdym wyroku, w kazdej chwili.

1pat1
2018-12-27 23:05:37

Dziewczyny potrzebuje wyjaśnienia :
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli kara pozbawienia wolności została orzeczona na okres powyżej 3 lat.

mamy wyrok łączny 3  lata 10 miesięcy - osobno; 3 lata, 8 miesięcy i 2 miesiące <- czy możemy się starać o przerwę ? czy wyrok łączny kwalifikuje się do kary powyżej 3 lat co z automatu oznacza, że nie możemy się starać o taką przerwę?

eulimena
2017-12-26 21:08:17

Karola jeśli mam być szczera, to szanse są znikome. Łódź jest bardzo oporna w przyznawniu wpz czy przerw. Jeśli nie musi leczyć się w szpitalu specjalistycznym to nie ma powodu, żeby go zwalniać. Bo jak mówi kodeks, to normalne, że zamknięcie osadzonego pogarsza sytuację finansową rodziny a zarazem jej stabilność. Brutalne le tak jest. A jeśli już się bardzo chcecie o nią starać, składajcie sami. Szkoda pieniędzy na adwokata.

kasiam
2017-12-12 15:24:32

moj maz ma wyrok 5 lat i staramy sie o przerwe w karze na trudna sytuacje rodzinna . sad odroczyl nam sprawe z powodu braku dokumentacji

Martusia11
2017-08-19 18:17:21

Karola czy sędziemu wystarczy to Ci nikt nie odpowie. Różnie z tym jest jeden mówi np. ze sianokosy to już wystarczający powód dla innego wszystko będzie za mało bo powie ze od pomocy socjalnej są inne instytucje a leczyć można w warunkach zk.

Connia
2017-08-19 17:31:19

@Karola92 ja nie pamiętam ile za przeproszenem Twój dostal,ale jak nie więcej niż 1rok,to piszcie o dozor elektroniczny. Jeśli powyżej roku,to możecie starać się o warunkowe(po odbyciu połowy kary) ale dowiedz się czy sąd nie zabronił warunkowego przy wydawaniu wyroku.

Karola92
2017-08-19 15:43:50

Dziewczyny mam takie pytanie, przeczytałam cały wątek ale indywidualnie nakreśle swoją sprawę. P. jest na Smutnej i chcemy się starać o przerwe w karze i moje pytanie jest takie czy to wystarczy żeby wyszedł chociaż na jakiś czas?
1. jestem w zaawansowanej ciąży i na czas porodu nie mam z kim zostawić starszego dziecka
2. zostało mi na tą chwilę tylko 500+, żyliśmy z jego wypłaty
3. do spłacenia jest pożyczka pozabankowa którą P. wziął
4. mieszkanie jest do remontu, przede wszystkim instalacja toalety i zakup mebli bo są tylko łóżeczka dla dzieci (my spaliśmy na podłodze)
5. moi rodzice wychowują dwóch moich synów z pierwszego małżeństwa i oni nie wiedzą że mają brata a mama jako rodzina zast€pcza nie wyraża zgody żeby zająć się 3 wnukiem na czas mojego pobytu w szpitalu
6. mieszkanie jest zadłużone i P. to zadłużenie spłacał.
Nie chodzi mi o to żeby go na siłe wyciągnąć na wolność ale żeby wyszedł chociaż dopóki ja nie urodzę bo ja naprawde nie wiem jak to zorganizować przede wszystkim co zrobić ze starszym jak mnie złapie... Zabrać go do szpitala czy co? Może któraś się orientuje, bo czytam te ustawy i niby by dostał tą przerwe ale sama nie wiem...

eulimena
2017-06-05 22:50:14

Cara a jak można komuś udzielić przerwy w karze nie robiąc wywiadu środowiskowego?
Sąd musi miec pewność:
- czy sąsiedzi i rodzina wiedza i życzą sobie żeby osoba skazana na dany czas przebywała w miejscu zamieszkania
- że powody podane jako arguemnt do udzielenia przerwy są prawdziwe.

Podam przykład z życia (orzeczenia dostępne na stronie orzeczeń powszechnych).

1. Syn twierdził, że ojciec jest stary i musi mu pomóc przy żniwach, inaczej sobie nie poradzi. Podczas wywiadu ojciec powiedział, że pomocy nie potrzebuje a jesli już to poprosi sąsiada. To wystarczyło, żeby sąd powiedział NIE.

2. Ojciec trójki dzieci wnioskował o przerwę w karze ze względu na trudną sytuację mieszkaniową konkubiny. Kuratorka podczas wywiadu stwierdziła, że warunki mieszkaniowe są dobre a remont i pomoc nie są potrzebne w trybie pilnym.

Itd itp.

Poza tym musi się wypowiedzieć dzielnicowy, którego opinia również jest ważna. Co z tego, że przesłanki do przerwy są, skoro wszyscy w okolicy dzielnicowemu powiedzą, że się boją, że w domu burdy albo że same problemy były itd?

Wywiadu się nie zleca tylko w przypadku, gdy był niedawno przeprowadzany (opinie ponoć jest ważna 1-3 miesiące) lub gdy sytuacja jest mocno wyjątkowa (skazany ma podjąc np leczenie a nie przebywać w miejscu zamieszkania).

Odroczenie to jedno, przerwa w karze nawet jeśli jest rozpatrywana jako wczesniejsze odroczenie to już co innego. Mogą istnieć okręgi, gdzie jest pod tym względem luźniej ale to są wyjątki. Zlecenie wydania opinii to podstawa, choć nie wiem czy obowiązek.

Martusia11
2017-06-05 14:49:38

cara napisał:

eulimena a skąd informacja, że do posiedzenia o przerwę w karze Sąd robi wywiad środowiskowy i kuratora wyznacza? U nas np. nic takiego nie miało miejsca, a i ogólnie rzadko się to zdarza.

U nas jest to praktykowane i zawsze jak mówiła kuratorka robi wywiad do przerwy w karze. Jak widać co kraj to obyczaj. Z tego co mówiła ma taki obowiązek.  Opowiadała żeby na nic nie liczyć bo na te przypadki co chodziła sąd wypuścił takiego akurat, któremu najmniej się należało bo znecal się nad matka i długo na rezultaty czekać nie było trzeba a w tych co ona by bardziej była przychylna np. ze względu na chorobę to nie.

cara
2017-06-05 08:02:52

eulimena a skąd informacja, że do posiedzenia o przerwę w karze Sąd robi wywiad środowiskowy i kuratora wyznacza? U nas np. nic takiego nie miało miejsca, a i ogólnie rzadko się to zdarza. Do odroczenia był kurator, w sumie nie wiadomo w jakim celu inny przyszedł, skoro kuratora miał wtedy. Jakby nie mogli od aktualnego informacji wziąć.

Magda jak macie wyrok poniżej roku to starajcie się o dozór elektroniczny zamiast przerwy po prostu. Dziwne, że adwokat o tym nie wspomniał.

eulimena
2017-06-02 12:09:14

Magda więc zapraszamy do pogaduch. Napisz tam skąd jesteś, ile czekasz i będziesz czekać i wyrzuć wszystko z siebie-wysłuchamy i wesprzemy

Magda
2017-06-02 11:33:09

Już się zarejestrowałam. Wczoraj uświadomiłam sobie, że poczekam na mojego jeszcze z kilka miesięcy i jest mi jakby lżej bo wiem, że muszę dać radę i przetrzymać to a rozpaczanie nic mi nie da.

renia
2017-06-01 22:05:07

Magda jak się zarejestrujesz to będziesz miała dostęp do pogaduch

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dragonballgoku.pun.pl www.se-graffiti.pun.pl www.ateneum.pun.pl www.tele.pun.pl www.grubaski.pun.pl